Охарактеризуйте втрату працездатності при заподіянні середньої тяжкості тілесного ушкодження.



середня тяжкість

Охарактеризуйте втрату працездатності при заподіянні середньої тяжкості тілесного ушкодження.

середня тяжкість

Охарактеризуйте об’єктивну сторону «Насильницького донорства» (ст. 144 КК України)

обєктивна сторона :

1)    Діяння – вилучення крові

2)    Спосіб : насильство , обман

Охарактеризуйте суб’єктивну сторону основного складу умисного вбивства (в т. ч. вкажіть форму та вид вини)

форма – умисел

Вид вини – прямий або не прямий

Розкрийте зміст кваліфікуючої ознаки умисного вбивства – «вчинене на замовлення»

. Умисне вбивство, вчинене на замовлення (п. 11 ч. 2 ст. 115 КК ( 2341-14 ), - це умисне позбавлення 115 КК ( 2341-14 ) настає незалежно від того, коли були вчинені обіцяні виконавцеві дії – до чи після вбивства, виконав чи не виконав замовник свою обіцянку, збирався він це робити чи ні.

До дій матеріального характеру, зокрема, належать сплата виконавцеві винагороди за вчинення вбивства, передача чи збереження прав на майно, звільнення від майнових зобов'язань тощо. Під діями нематеріального характеру розуміються будь-які дії, вчинення чи невчинення яких безпосередньо не пов'язане з матеріальними інтересами виконавця вбивства.

У випадках, коли умисне вбивство на замовлення вчинюється з метою одержання від замовника грошей, матеріальних цінностей чи інших вигод матеріального характеру (тобто з корисливих мотивів), дії виконавця кваліфікуються за пунктами 6 і 11 ч. 2 ст. 115 КК ( 2341-14 ).

Замовник умисного вбивства залежно від конкретних обставин справи повинен визнаватись або підбурювачем, або організатором злочину (якщо тільки він не є його співвиконавцем). Його дії належить кваліфікувати за відповідною частиною ст. 27, п. 11 ч. 2 ст. 115 КК ( 2341-14 ), а за наявності до того підстав - і за іншими пунктами цієї статті (наприклад, за п. 6 - якщо виконавець позбавив особу життя з метою одержання вигод матеріального характеру, за п. 12 - коли вбивство було замовлено групі осіб). Дії замовника умисного вбивства, який одночасно був і співвиконавцем цього злочину, кваліфікуються за пунктами 11 і 12 ч. 2 ст. 115 КК як умисне вбивство, вчинене на замовлення за попередньою змовою групою осіб, а за наявності до того підстав – і за іншими пунктами цієї статті.Якщо замовник, який не є співвиконавцем убивства, керувався корисливими, а виконавець - іншими мотивами, дії замовника кваліфікуються за відповідною

Відповідальність за п. 11 ч. 2 ст. 115 КК ( 2341-14 ) настає лише у випадках, коли замовляється саме умисне вбивство особи, а не якийсь іншій насильницький злочин щодо неї. Якщо замовник доручив заподіяти потерпілому тілесні ушкодження, а виконавець умисно вбив його, замовник несе відповідальність за співучасть у тому злочині, який він організував чи до вчинення якого схилив виконавця, а останній - за той злочин, який він фактично вчинив.У разі, коли виконавець погодився позбавити потерпілого життя, але з причин, що не залежали від його волі, умисел на вбивство до кінця не довів, дії замовника залежно від конкретних обставин справи кваліфікуються як співучасть у готуванні до умисного вбивства на замовлення чи в замаху на вчинення цього злочину.

життя потерпілого, здійснене особою (виконавцем) за дорученням іншої особи (замовника). Таке доручення може мати форму наказу, розпорядження, а також угоди, відповідно до якої виконавець зобов'язується позбавити потерпілого життя, а замовник - вчинити в інтересах виконавця певні дії матеріального чи нематеріального характеру або ж не вчинювати їх.Якщо замовлення умисного вбивства мало форму угоди, відповідальність за п. 11 ч. 2 ст. 

Розкрийте зміст такої ознаки тяжкого тілесного ушкодження як “непоправне знівечення обличчя”.

Під обличчям розуміють передню частину голови , верхню частину шиї.

Знівечення – це приведення обличчя в страхітливий або відразливий для оточуючих стан

Не виправність – це неможливість повернення обличчя з попереднього стану без медичного втручання

 

 

Розкрийте зміст такої ознаки тяжкого тілесного ушкодження як “переривання вагітності”.

з моменту зачаття до початку пологів. Термін перебігу значення не має.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 153; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!