Суб’єктом «Державної зради» є



Спеціальний суб’єкт – громадянин України, який досяг 16р.

Суб’єктом «Посягання на життя державного чи громадського діяча» є

Субєкт – загальний (фізична осудна особа , яка досягла 14 років.

Суб’єктом «Шпигунства» є

: спеціальний – іноземець, особа без громадянства

Назвіть злочини проти основ національної безпеки, проти життя та здоров’я, за які кримінальна відповідальність може наставати з 14-річного віку.

1.    ст.. 115 ККУ (умисне вбивство)

2.    ст.. 116ККУ (умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання)

3.    ст..117 ККУ(умисне вбивство матірю своєї новонародженої дитини)

4.    ст..121 ККУ(умисне тяжке тілесне ушкодження)

5.    ст.. 122 ККУ (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження )

6.ст.112ККУ(посягання на життя державного чи громадського діяча)

Тема 4.

Назвати види тілесних ушкоджень, за заподіяння яких не настає кримінальна відповідальність.

1.ЛТУ з необережності. 2.умисне середньої тяжкості в стані сильного душевного хвилювання. 3.Умисне ЛТУ в стані сильного душевного хвилювання. 4.Умисне сер. Тяжкості при перевищенні меж необхідної оборони та заходів необхідних для затримання злочинця.

Як відмежовується умисне вбивство двох і більше осіб (п.1 ч.2 ст. 115 КК України) від умисного вбивства, вчиненого особою, яка раніше вчинила умисне вбивство (п. 13 ч.2 ст.115 КК України)?

Відрізняються за єдиним умислом. Якщо смерть декількох осіб охоплюється єдиним злочинним наміром тоді матиме місце умисне вбивство 2 або більше осіб.

Розкрийте зміст кваліфікуючих ознак умисного вбивства, передбачених п.п. 1-13 ч. 2 ст. 115 КК України з урахуванням положень Постанови ПВС України №2 від 07.02.2003 року.

П.1 ч.2 ст.115 КК України «Умисне вбивство двох або більше осіб» 

- Умисне позбавлення життя двох або більше осіб кваліфікується за п. 1 ч. 2 ст. 115 КК за умови, що їх

убивство  охоплювалось єдиним умислом винного.

- Для такої кваліфікації не має значення, яким мотивом керувався винний і чи був він однаковим при позбавленні життя кожного з потерпілих.

- Наявність розриву в часі при реалізації єдиного умислу на вбивство двох або більше осіб значення для кваліфікації злочину не має.

П.2 ч.2 ст.115 КК України «Умисне вбивство малолітньої дитини або жінки, яка за відомо для винного перебувала у стані вагітності»       

- Під убивством малолітньої дитини розуміється умисне позбавлення життя особи, якій не

виповнилося 14 років. 

-Ця кваліфікуюча ознака наявна тоді, коли винний достовірно знав, що потерпілий є малолітнім, або припускав це, або за обставинами справи повинен був і міг це усвідомлювати.

- Умисне вбивство жінки, яка перебувала у стані вагітності, за п. 2 ч. 2 ст. 115 КК кваліфікується за умови, що винний завідомо знав про такий стан потерпілої.

- Вбивство особи, яку винний помилково вважав малолітньою, або вбивство жінки, яку винний помилково вважав вагітною, підлягає кваліфікації як замах на п.2 ч.2 ст.115 КК.

П.3 ч.3 ст.115 КК України «Умисне вбивство заручника або викраденої людини»

- Відповідальність за умисне вбивство заручника (п. 3 ч. 2 ст. 115 КК) настає за умови, що потерпілий був

заручником (тобто особою, яка була захоплена чи трималася з метою спонукати її родичів, державну або іншу установу, підприємство чи організацію, фізичну або службову особу до вчинення чи утримання від вчинення будь-якої дії як умови звільнення) і винна особа це усвідомлювала.

- Дії кваліфікуються як умисне вбивство заручника незалежно від того, чи була винна особа причетною до вчинення злочину, передбаченого ст. 147 КК ( захоплення заручників). Разом з тим мотив такого

вбивства повинен мати зв'язок із даним злочином.

П.4 ч.2 ст.115 КК України «Умисне вбивство вчинене з особливою жорстокістю»     

Умисне вбивство визнається вчиненим з особливою, якщо винний, позбавляючи потерпілого життя, усвідомлював, що завдає йому:

- особливих фізичних (шляхом заподіяння великої кількості тілесних ушкоджень, тортур, мордування, мучення, в тому числі з використанням вогню, струму, кислоти, лугу, радіоактивних речовин,

отрути, яка завдає нестерпного болю, тощо),

- психічних чи моральних (шляхом зганьблення честі, приниження гідності, заподіяння тяжких

душевних переживань, глумління тощо) страждань,

- а також якщо воно було поєднане із глумлінням над трупом або вчинювалося в присутності близьких потерпілому осіб і  винний усвідомлював, що такими діями завдає останнім особливих психічних чи моральних страждань.

Не можна кваліфікувати умисне вбивство за п. 4 ч. 2 ст. 115 КК на тій підставі, що винна особа в подальшому з метою приховання цього злочину знищила або розчленувала труп.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 188; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!