Орієнтовна сітка розподілу навчальних годин за темами програмового матеріалу



№ з/п Зміст навчального матеріалу Кількість годин
1. Згинання і складання паперу  
2. Паперові об'ємні фігури  
3. Робота з природними матеріалами  
2. Аплікація з використанням ниток  
5. Орнамент  
6. Оригамі  
7. Робота з пластиліном  
8. Самообслуговування. Культура харчування  
9. Самообслуговування.Одяг і взуття  
10. Макетування  
11. Екскурсії 1
12. Резерв 4

Всього

35

КЛАС

Навчальний пріоритетний матеріал

№ з/п Зміст навчального матеріалу Державні вимоги до навчальних досягнень учня/учениці
1. Згинання і складання паперу. Аплікації з паперу і картону. Види паперу і картону. Властивості картону. Галузі застосування паперу і картону. Послідовність дій під час виготовлення аплікацій з паперу і картону за шаблоном. Практична робота. Виготовлення сюжетних аплікацій з паперу і картону. Виготовлення з деталей геометричної форми паперових макетів килимів, прикрас, елементів лицарських обладунків. Виготовлення декоративної листівки, конверта тощо. Учень/учениця: – має уявлення прогалузі застосування паперу і картону; – називає види паперу і картону; – виділяє властивості картону; – знає послідовність дій під час виготовлення аплікацій з паперу і картону; – вміє виготовляти сюжетні аплікації з паперу і картону за шаблоном; – володіє навичками виготовлення декоративних виробів з деталей геометричної форми.
2. Паперові об'ємні фігури. Елементи графічної грамоти. Лінії. Правила розмічання ліній на папері і картоні. Розгортки прямокутних й циліндричних форм. Послідовність дій під час виготовлення паперових об’ємних фігур. Практична робота. Виготовлення ялинкових прикрас об’ємної форми, подарункових коробочок тощо. Учень/учениця: – має загальні уявлення про графічні елементи; – знає правила розмічання ліній на папері і картоні; – вміє креслити розгортки прямокутної та циліндричної форми; – розкриває послідовність дій під час виготовлення паперових об’ємних фігур; – володіє навичками виготовлення прикрас об’ємної форми.
3. Робота з природними матеріалами. Композиції з природних матеріалів, які застосовуються в побуті. Виготовлення композицій з природних матеріалів (насіння, плоди, крупи). Послідовність дій та безпека праці під час виготовлення виробів з природних матеріалів. Практична робота. Виготовлення з природних матеріалів предметних і сюжетних аплікацій, композицій (букетів, пейзажів, казкових героїв тощо). Учень/учениця: – називає композиції з природних матеріалів, які застосовуються в побуті; – добирає  матеріали, інструменти та пристосування необхідні для виготовлення виробу; – має уявлення про виготовлення композицій з природних матеріалів; – розкриває послідовність дій під час виготовлення виробів з природних матеріалів; – вміє виготовляти предметні та сюжетні аплікації з природних матеріалів в парі та групі; – володіє навичками створення нескладних сюжетних композицій.  
4. Аплікація з використанням ниток. Застосування ниток. Види ниток. Послідовність дій під час виготовлення аплікацій з ниток. Інструменти для виготовлення аплікацій з ниток. Практична робота. Виготовлення аплікації з використанням ниток по контуру малюнка. Виготовлення аплікацій з засипанням малюнка різаними нитками та їх приклеювання. Учень/учениця: – має загальні уявлення прозастосування ниток; – називає види ниток; – розкриває послідовність дій під час виготовлення аплікацій з ниток по контуру малюнка; – розкриває послідовність дій під час виготовлення аплікацій з засипання малюнка нитками; – називає інструменти для виготовлення аплікацій з ниток і правила безпечної роботи з ними; – вміє виготовляти аплікації з використанням ниток.
5. Орнамент. Види орнаменту. Декоративно-ужиткове мистецтво. Послідовність дій під час виготовлення орнаментів. Практична робота. Виготовлення орнаментів у смужці. Виготовлення орнаментів на прямокутній та круглій основах. Учень/учениця: – має загальні уявлення про орнамент; – називає види орнаменту; – знає що таке декоративно-ужиткове мистецтво; – розкриває послідовність дій під час виготовлення орнаментів; – вміє виготовляти орнаменти на прямокутній та круглій основах.
6. Орігамі. Історія виникнення техніки орігамі. Пластика паперу. Послідовність дій під час виготовлення орігамі. Підготовка стартового аркуша для майбутнього виробу. Практична робота. Створення за схемою фігур літачка, човника, котика, песика тощо. Створення квітів у техніці орігамі. Учень/учениця: – має загальні уявлення про пластику паперу й орігамі; – розкриває  послідовність дій під час виготовлення орігамі; – вміє підготувати стартовий аркуш для майбутнього виробу; – володіє навичками створення за зразком виробів у техніці орігамі.
7. Робота з пластилином. Виготовлення виробів об ’ ємної форми з пластилину . Пластилин та його застосування. Загальне відомості про виробництво пластилину. Послідовність виготовлення виробів об’ємної форми з пластиліну. Практична робота. Виготовлення виробів об’ємної форми з пластилину. Учень/учениця: – має загальні уявлення про пластилин та його застосування; – розкриває послідовність виготовлення виробів об’ємної форми з пластилину; – вміє виготовляти вироби з пластилину об’ємної форми; – володіє навичками ліплення виробів об’ємної форми з пластилину.
8. Самообслуговування. Культура харчування. Правила поведінки за столом. Столовий посуд різного призначення. Сервірування столу. Практична робота. Сервірування столу. Учень/учениця: – має загальні уявлення про культуру харчування; – знає правила поведінки за столом; – розуміє призначення столового посуду; – володіє початковими навичками сервірування столу.
9. Самообслуговування. Одяг і взуття. Правила догляду за одягом і взуттям. Пришивання ґудзиків з двома отворами. Інструменти та матеріали для пришивання гудзиків. Послідовність дій під час пришивання гудзиків. Практична робота. Пришивання ґудзиків з двома отворами. Учень/учениця: – має загальні уявлення проправила догляду за одягом і взуттям; – добирає інструменти та пристосування для пришивання ґудзиків; – називає інструменти та матеріали для пришивання гудзиків; – знає послідовність дій під час пришивання ґудзиків з двома отворами; – вміє пришивати ґудзики з двома отворами.
10. Макетування. Виготовлення і оздоблення об’ємних виробів.Розмічання розгорток. Картон та пінопласт як штучний матеріал для макетування. Послідовність дій під час виготовлення й оздоблення об’ємних виробів. Практична робота. Виготовлення макетів (одноповерхового та , багатоповерхового будинків тощо.). Виготовлення іграшкових меблів, транспортних засобів тощо з штучних матеріалів та картону. Учень/учениця: – має загальні уявлення про виготовлення і оздоблення об’ємних виробів; – називає штучні матеріали для макетування; – знає що таке розгортка виробу; – володіє навичками розмічання розгорток; – розкриває послідовність дій під час виготовлення і оздоблення об’ємних виробів; – вміє виготовляти макети виробів з штучних матеріалів та картону.
11. Екскурсії. Екскурсія до шкільних майстерень, установ та організацій, на виробництво та підприємства, до майстерень з традиційними народними ремеслами.  Ознайомлення зрізними видами людської діяльності та професіями, з загальними правилами безпеки життя, обладнанням, організацією праці, готовими виробами. Учень/учениця: – має загальні уявлення про організацію праці; – характеризує види діяльності та результати праці; – аналізує та узагальнює побачене під час екскурсії.  

КЛАС


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 117; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!