Навчальний пріоритетний матеріал



№ з/п Зміст навчального матеріалу Державні вимоги до навчальних досягнень учня/учениці
1. Вступ. Місце праці та професії в житті людини. Правила організації робочого місця на уроці. Ознайомлення з необхідними для роботи матеріалами, інструментами та пристосуваннями. Робочий одяг. Загальні правила безпеки життя на уроках. Демонстрація виробів, виготовлених учнями у попередні роки. Практична робота. Організація робочого місця та практичне ознайомлення з інструментами, прийомами безпечної роботи правилами поведінки з ними. Учень/учениця: – розуміє важливість праці та професії в житті людини; – називає матеріали та інструменти необхідні для виготовлення виробів на уроці; – пояснює правила організації робочого місця на уроці; – характеризує загальні правила безпеки життя на уроках; – володіє найпростішими вміннями безпечної роботи з інструментами та пристосуваннями.
2. Папір. Рвання паперу. Папір та його призначення. Загальні відомості про виробництво паперу. Якість паперу. Властивості паперу. Рвання паперу. Аплікація з рваних частин паперу. Послідовність дій під час виготовлення аплікації з рваних частин паперу. Практична робота. Виготовлення аплікації з рваних частин паперу Учень/ учениця: – має загальне уявлення про якість паперу, його властивості та виробництво; - називає способи рвання паперу та вміє їх застосовувати; – пояснює особливості наклеювання відірваних частин паперу; – називає послідовність дій під час виготовлення аплікації з рваних частин паперу; – вміє виготовляти аплікації з рваних частин паперу.
3. Різання паперу. Різання паперу ножицями. Різання по прямій лінії і по лінії згину. Інструменти та пристосування для різання паперу. Нанесення зображення на папір за допомогою шаблону, лінійки. Поняття шаблон. Копіювання зображення за допомогою шаблону. Практична робота. Різання паперу і картону по згину, вирізання найпростіших форм розмічених за допомогою шаблону. Створення аплікацій з вирізаних форм. Учень/учениця:характеризує специфіку різання паперу ножицями по прямій лінії та по лінії згину; – добирає інструменти та пристосування для різання паперу; – знає способи нанесення зображення на папір; – вміє копіювати зображення за допомогою шаблону; – володіє навичками копіювання найпростіших форм за допомогою шаблону та створення з вирізаних форм аплікацій; – вміє виконувати аплікацію з вирізаних форм.
4. Робота з природними  матеріалами. Природні матеріали (сухі квіти та листя, плоди, кора, гілки, мох, камінці та ін.) та їх використання для виготовлення виробів. Підготовка природних матеріалів до роботи. Інструменти та пристосування для виготовлення виробу. Послідовність дій під час виготовлення виробів з природних матеріалів. Практична робота. Виготовлення аплікацій з природних матеріалів з використанням клеєного способу з’єднання. Виготовлення композицій за мотивами казок та мультфільмів з природних матеріалів на площині, тощо. Учень/учениця:називає природні матеріали, які можна використати для виготовлення виробів; – добирає матеріали, інструменти та пристосування необхідні для виготовлення виробі; – має уявлення про підготовку природних матеріалів до роботи; – розкриває призначення інструментів для роботи; – знає послідовність дій під час виготовлення виробів з природних матеріалів; – вміє виготовляти аплікації з природних матеріалів на площині з використанням клею.
5. Прикраси з паперу. Оздоблення виробів з паперу. Послідовність дій під час виготовлення прикрас з паперу. Способи з’єднання окремих частин виробів. Практична робота. Виготовлення ялинкових іграшок з паперу (грибочки, зірочки, рибки, ланцюжки, гірлянди, дощик тощо). Учень/учениця: пояснює значущість оздоблення виробів з паперу; – знає послідовність дій під час виготовлення прикрас з паперу; – називає способи з’єднання окремих частин прикрас з паперу; – вміє виготовляти ялинкові іграшки з паперу.
6. Симетричні форми. Симетрія в природі. Послідовність дій під час виготовлення простих симетричних форм з паперу. Сорт, колір і розмір паперу. Практична робота. Вирізання деталей виробів симетричної форми. Створення аплікацій з вирізаних простих симетричних форм.   Учень/учениця: – називає сорти паперу; – має уявлення про колір і розмір паперу, симетричні форми виробів; – наводить приклади симетрії в природі; – розуміє послідовність дій під час виготовлення простих симетричних форм; – володіє навичками вирізання деталей виробів простої симетричної форми; – вміє створювати аплікації з простих симетричних форм.
7.   Аплікація з паперу. Види аплікацій. Конструктивний малюнок виробу. Послідовність дій під час створення аплікацій. Практична робота. Виготовлення натюрморту, пейзажу, сюжетних композицій.   Учень/учениця: – має загальне уявлення про аплікації з паперу; – називає види аплікацій; – знає що таке конструктивний малюнок виробу; – розкриває послідовність дій під час створення аплікацій; – володіє навичками виготовлення натюрморту, пейзажу, сюжетних композицій.
8. Згинання і складання паперу. Раціональне використання паперу. Послідовність дій під час згинання паперу. Знайомство з технікою оригамі (загальні поняття). Практична робота. Створення найпростіших виробів у техніці орігамі. Учень/учениця: – розкриває значущість раціонального використання паперу; – знає способи згинання паперу; – має загальне уявлення про техніку орігамі; – називає послідовність дій під час згинання паперу; – вміє створювати найпростіші вироби в техніці орігамі.
9. Робота з пластиліном. Пластилін як матеріал для ліплення. Властивості пластиліну. Інструменти та пристосування для обробки пластиліну. Безпечні прийоми праці. Послідовність дій під час виготовлення виробів з пластиліну на площині. Практична робота.  Виготовлення з пластиліну плоских зображень фруктів, овочів, фантастичних тварин, казкових героїв, тощо.   Учень/учениця: – характеризує пластилін як матеріал для ліплення; – добирає матеріали, інструменти та пристосування необхідні для виготовлення виробів; – знає властивості пластиліну; – називає інструменти та пристосування для виготовлення виробів з пластиліну; – розкриває послідовність дій під час виготовлення виробів з пластиліну на площині; – вміє виготовляти вироби з пластиліну на площині; – володіє навичками виготовлення виробів з пластиліну на площині за власним задумом.
10. Самообслуговування. Одяг і взуття. Призначення одягу та взуття. Ознайомлення з основними матеріалами, які використовуються для виготовлення одягу і взуття. Поділ одягу та взуття відповідно до сезону. Основні відомості про правила догляду за одягом і взуттям. Практична робота. Зав’язування пояса, шарфа та шнурків. Учень/учениця: – розуміє призначення одягу та взуття; – пояснює необхідність систематичного догляду за одягом та взуттям; – має уявлення про основні матеріали, які використовуються для виготовлення одягу і взуття; – називає асортимент одягу та взуття відповідно до сезону; – характеризує основні правила догляду за одягом і взуттям; – вміє зав’язувати пояс, шарф та шнурки.
11. Комбіновані роботи. Виготовлення виробів за допомогою раніше опанованих технік. Практична робота. Виготовлення (індивідуальних, парних, групових, колективних) аплікацій до свят. Учень/учениця: – має початкові уявлення про конструювання та моделювання; – володіє навичками конструювання найпростіших виробів; – вміє конструювати і виготовляти аплікації календарно-обрядових свят; – володіє навичкамиспівпраці в парі, групі та колективі.
12. Екскурсії. Екскурсія до шкільних майстерень, на робочі місця, на виробництво та підприємства, до майстерень з традиційними народними ремеслами.  Ознайомлення з різними видами людської діяльності та професіями, з загальними правилами безпеки життя, обладнанням, організацією праці, готовими виробами. Учень/учениця: – має загальні уявлення про організацією праці; – характеризує види діяльності та результати праці; – аналізує та узагальнює побачене під час екскурсії.  

КЛАС


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 151; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!