ОЦІНЮВАННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ



Оцінювання результатів складання державних іспитів та захисту випускних кваліфікаційних робіт здійснюється у порядку, передбаченому узвичаєною в університеті системою контролю знань:

за національною (чотирибальною) шкалою:

• відмінно;

• добре;

• задовільно;

• незадовільно.

за 100-бальною шкалою:

• 90 – 100 балів – відмінно – відмінне виконання з незначними помилками,

• 82 – 89 балів – добре – вище середніх стандартів, але з деякими помилками;

• 75 – 81 балів – добре – в цілому змістова робота зі значними помилками;

• 67 – 74 балів – задовільно – чітко, але зі значними недоліками;

• 60 – 66 балів – задовільно – виконання відповідає мінімальним критеріям;

• менше 60 балів – незадовільно.

При визначенні оцінки випускної кваліфікаційної роботи приймається до уваги рівень теоретичної, наукової та практичної підготовки студентів.

Рішення ДЕК про оцінку випускної кваліфікаційної роботи приймається на закритому засіданні комісії відкритим голосуванням більшістю голосів членів комісії, які брали участь у її засіданні. За однакової кількості голосів голос Голови ДЕК є вирішальним.

При визначенні оцінки роботи повинна бути врахована думка рецензента, виступ студента під час захисту своєї роботи, його відповіді на зауваження рецензента та на запитання членів екзаменаційної комісії.

Повторний захист випускних кваліфікаційних робіт з метою підвищення оцінки не дозволяється.

У разі, коли захист кваліфікаційної роботи не відповідає вимогам рівня державної атестації, державна комісія ухвалює рішення про те, що студент є не атестованим, про що здійснюється відповідний запис у протоколі засідання комісії. У такому випадку державна комісія встановлює: може студент подати на повторний захист ту саму роботу з доопрацюванням чи він повинен опрацювати нову тему, визначену відповідною кафедрою навчального закладу. Повторний захист випускної кваліфікаційної роботи дозволяється упродовж трьох років після закінчення вищого закладу освіти, але не раніше, як під час наступної державної атестації.

Студент, який отримав незадовільну оцінку за кваліфікаційну роботу, відраховується з вищого навчального закладу. Йому видається академічна довідка встановленого зразка.

 

Оцінювання результатів захисту кваліфікаційних робіт за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем випускників університету, які не навчаються за кредитно-модульною системою організації навчального процесу, здійснюється за 4-бальною шкалою: “відмінно”; “добре”; “задовільно”; “незадовільно”.

Оцінювання результатів захисту кваліфікаційних робіт за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем випускників, які навчаються за кредитно-модульною системою організації навчального процесу, здійснювати відповідно до критеріїв, розроблених випусковою кафедрою, і таблиці 4.1.

Таблиця 4.1.

Таблиця відповідності шкал оцінювання навчальних досягнень студентів

Рейтингова оцінка  з державного екзамену (захисту дипломного проекту (роботи) Оцінка за шкалою ЕСТS Рекомендовані системою ЕСТS статистичні значення (у %) Оцінка за національною шкалою
90-100 А (відмінно) 10 відмінно
82-89 В (дуже добре) 25

добре

75-81 С (добре) 30
67-74 D (задовільно) 25

задовільно

60-66 Е (достатньо) 10
35-59 FX  

незадовільно

34 і менше F  

 

(з Положення про ДЕК)

Критерії оцінювання державних екзаменів, бакалаврських, дипломних, магістерських робіт, які є окремими кредитними модулями і оцінюються за 100-бальною шкалою, розробляються випусковими кафедрами та затверджуються ухвалами відповідних кафедр.

При комплексній оцінці знань студентів під час державної атестації випускова кафедра визначає види робіт та критерії оцінювання з урахуванням особливостей навчальної дисципліни, обсягу годин, відведених навчальним планом, контингенту студентів тощо.

Рейтингова оцінка за кваліфікаційну роботу повинна враховувати якість виконання роботи, актуальність дослідження, його наукову новизну, теоретичне та практичне значення, результати апробації та впровадження основних положень та висновків, ступінь володіння студентом матеріалом роботи тощо.

Оцінка захисту дипломної роботи студента є диференційованим показником, що ґрунтується на результатах розгляду не лише дипломної роботи як закінченої і відповідно оформленої праці, але й особистих професійних здібностей та знань курсанта, що реалізовані в доповіді (захисті).

Під час доповіді студента комісія враховує:

- вміння стисло, чітко й переконливо викласти мету дослідження, його актуальність, зміст і висновки за роботою;

- вміння застосовувати засоби наочного подання інформації;

- відгук керівника, в якому віддзеркалюються такі питання: ставлення студента до виконання роботи, ступінь самостійності, ініціатива, працьовитість і працездатність, схильність до наукової діяльності;

- впевненість і правильність відповідей на додаткові питання за напрямом дослідження;

При оцінці професійних навичок та знань студента під час відповідей на додаткові запитання враховується:

- правильність відповідей, їх ґрунтовність;

- ступінь володіння термінологією за напрямом дослідження;

- знання законодавства та нормативних документів, наукових праць, основних тенденцій за напрямом дослідження.

Загальна оцінка захисту кваліфікаційної роботи є середнім арифметичним оцінок: роботи як закінченої кваліфікаційної праці, доповіді студента, оцінки його роботи відповідно до рекомендацій керівника та відповідей на додаткові питання.

Оцінюючи кваліфікаційну роботу, треба передусім звернути увагу, наскільки повно в ній відображено та обґрунтовано практично отримані результати , висновки та рекомендації, які містяться в роботі, їх новизну і значущість. Сукупність отриманих в такій роботі (проекті) результатів має свідчити про наявність у її автора первинних навичок науково-дослідної роботи.

Орієнтовні критерії оцінювання кваліфікаційних письмових робіт студентів наведено в таблиці 3:

Таблиця 3

Рейтингова оцінка з кредитного модуля Оцінка за шкалою ЕСТS Оцінка за національною (чотирибальною) шкалою Критерії оцінювання
90-100 А (відмінно) відмінно Повне виконання всіх вимог щодо написання і оформлення роботи; стислість і логічність виступу студента, в якій віддзеркалені основні положення роботи; повні та вичерпні відповіді студента на запитання і зауваження, демонстрування високого рівня теоретичної, наукової та практичної підготовки.
82-89 В (дуже добре)

добре

Наявність несуттєвих помилок в оформленні роботи, у виступі та відповідях студента, що не впливають на загальну суть наукової роботи
75-81 С (добре) Доповідач допустив помилки як у науковій роботі , так і в підготовленому виступі, однак їх рівень суттєво не впливає та не спотворює представлені положення на захисті; в стилістиці викладу є окремі вади, що не є принциповими.
67-74 D (задовільно)

задовільно

Суттєві недоліки в теоретичній і практичній частинах роботи, за відсутності прикладів і достатньої аргументованості у відповідях автора. Автором роботи невпевнений упродовж дискусії, відповідей на питання.
60-66 Е (достатньо) Наукова робота за багатьма параметрами не відповідає вимогам щодо її рівня виконання чи оформлення. Або має яскраво виражений характер плагіату (запозичена в мережі Internet тощо).
35-59 FX (незадовільно з можливістю повторного складання )

незадовільно

Наукова робота за багатьма параметрами не відповідає вимогам щодо рівня її виконання чи оформлення і вимагає доопрацювання, а її автор не володіє фактичним матеріалом і має низький рівень теоретичної підготовки. Упродовж захисту студент поводиться невпевнено, матеріалами власної роботи володіє недостатньо, на поставлені питання відповідає не в повному обсязі, припускається суттєвих помилок.
34 і менше F (незадовільно з обов’язковим проведенням додаткової роботи щодо вивчення навчального матеріалу кредитного модуля) Представлені матеріали на захист не відповідають вимогам до написання і захисту курсових та випускних кваліфікаційних робіт. Студент не в змозі захистити власну кваліфікаційну роботу.

 


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 225; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!