Розробка графіку виконання кваліфікаційної роботи



Починаючи роботу, студент має розподілити свій час і після вибору теми паралельно з навчальними заняттями працювати над написанням кваліфікаційної роботи, дотримуючись графіку виконання кваліфікаційної роботи (див. додаток Б). Графік погоджується керівником кваліфікаційної роботи та затверджується завідувачем випускової кафедри.

Складання плану кваліфікаційної роботи

Керівник кваліфікаційної роботи, відповідно до теми, видає студенту завдання, зокрема зазначає перелік основних питань, що підлягають розробці, терміни підготовки окремих частин роботи та її завершення тощо. Керівник надає студенту допомогу в розробці календарного графіка роботи на весь період виконання кваліфікаційної роботи. На підставі завдання на виконання кваліфікаційної роботи та календарного плану роботи, план кваліфікаційної роботи складається студентом самостійно та узгоджується з науковим керівником.

 

Консультування та контроль виконання роботи

Упродовж навчального року студент опрацьовує наукову літературу, практичні матеріали роботи, визначає методологію дослідження, аналізує стан та шляхи розробки певної проблеми, розробляє висновки.

У навчальному плані, зазвичай, передбачається надання студентам освітньо-кваліфікаційних рівнів «спеціаліст» і «магістр» вільних днів для підготовки кваліфікаційних робіт і консультацій.

Упродовж підготовки кваліфікаційних досліджень здійснюється поточний кафедральний контроль і робота керівника і консультантів зі студентом.

Не менше двох разів на навчальний рік керівники кваліфікаційних робіт звітують на засіданнях відповідних кафедр про хід виконання студентами кваліфікаційних досліджень. Кафедра встановлює контрольні терміни звітування студентів.

 

Отримання відгуку наукового керівника та рецензування роботи

Не пізніше ніж за 3 тижні до захисту кваліфікаційна робота подається керівникові для підготовки відгуку на дослідження, а також направляється на рецензування. Керівник перевіряє виконану роботу й готує відгук у 5-денний термін після одержання. Рецензія подається в письмовій формі в 3-денний термін з дня отримання рецензентом роботи.

У відгуку керівника встановлюється:

- актуальність обраної теми,

- повнота і докладність розв'язання завдань,

- ступінь самостійності студента при виконанні кваліфікаційної роботи;

- достовірність отриманих результатів,

- адекватність використаних наукових методів досліджень,

- загальна оцінка виконаної кваліфікаційної роботи, відповідність якості підготовки студента вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики фахівця і можливості присвоєння йому відповідної кваліфікації;

- грамотність і стильова майстерність автора;

- інші питання, які характеризують професійні якості студента.

У рецензіяхобов'язково віддзеркалюється:

- адекватність змісту роботи заявленій темі (назві) і меті;

- повнота і докладність розв'язання завдань;

- достовірність отриманих результатів;

- практична цінність роботи та можливість реалізації запропонованих автором рекомендацій;

- недоліки кваліфікаційної роботи;

- оцінка, на яку заслуговує робота.

Рецензія не повинна дублювати відгук керівника, тому що відгук керівника – це переважно характеристика професійних якостей студента та його роботи упродовж виконання кваліфікаційного дослідження, а рецензія – це характеристика якості кваліфікаційної роботи.

Якщо рецензент є співробітником зовнішньої організації (іншого вищого навчального закладу, загальноосвітньої школи тощо), то на рецензії ставиться печатка цієї організації, яка засвідчує підпис рецензента.

Студент обов'язково ознайомлюється з відгуком і рецензією на свою роботу до захисту. Негативна оцінка роботи, яка може бути висловлена в рецензії, не є підставою до недопущення її захисту в ДЕК.

Обговорення кваліфікаційної роботи, допуск до захисту

За необхідності може бути проведене попереднє обговорення кваліфікаційних робіт у формі, яку встановлює випускова кафедра. Таке обговорення має на меті проведення студентом аналізу пропозицій і зауважень, доопрацювання роботи для її захисту на ДЕК та одержання кафедрального допуску до захисту, оформленого протокольно.

Якщо кваліфікаційна робота не підготовлена у визначений термін або за ухвалою кафедри визнана як неякісна, студент відраховується з університету як такий, що не виконав навчального плану.

Рішення про допуск кваліфікаційних робіт до захисту приймається на засіданнях випускових кафедр. Витяг із протоколу засідання подається не пізніше, як за 2 тижні до захисту в навчальний відділ (для студентів заочної форми навчання – у заочний відділ) для підготовки відповідного наказу.

До початку роботи ДЕК кваліфікаційні роботи, допущені до захисту, зберігаються на випусковій кафедрі.

За три дні до захисту голова ДЕК має ознайомитися з кваліфікаційною роботою.

 


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 272; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!