Класифікація видатків бюджету та її характеристика. Класифікація видатків бюджету за функціональними ознаками.



Классификация расходов б-та:

1. Функциональная классификация (по функциям , с исполнением которых связаны расходы)

2. Экономическая классификация (по экономической характеристике операции, при проведении которой осуществляются данные расходы)

3. Ведомственная классификация (по признаку главного распорядителя б-ных средств)

4. Программная классификация (по б-ным программам ).

Функциональная классификация имеет следующие уровни детализации:

- разделы, в которых определяются расходы б-ов на осуществление соответственно общих функций гос-ва, АРК и местного самоуправления;

- подразделения и группы, в которых конкретизируются направления б-ных средств на осуществление соответственных функций гос-ва, АРК или органов местного самоуправления.

Функциональная классификация б-та вкл:

-общие гос ф-ции( содержание высших органов гос управления ,фундаментальные исследования , оборона и др. )

-экономическую деятельность ( экономическая, торговая, трудовая деятельность лесное и с/х хозяйство,транспорт и т.д. )

-общественные и соц услуги (охрана здоровья, физ культура, спорт, образавание, культура и т.д. )

- расходы на обслуживание госдолга .

Класифікація видатків бюджету та її характеристика. Класифікація видатків бюджету за ознакою головного розпорядника бюджетних коштів.

Видатки бюджетів різних рівнів відображують економічні відно­сини, що виникають у зв´язку з розподілом фінансових ресурсів дер­жави та їх використанням за галузевим, територіальним та цільовим призначенням. Це грошові кошти, що спрямовуються на здійснення програм та заходів, передбачених відповідними бюджетами. Видатки бюджетів безпосередньо пов´язані з доходами. З одного боку, обсяг видатків обмежується бюджетними надходженнями, тобто доходами, які визначаються економічними можливостями держави. З іншого боку, видатки можуть впливати на доходи, сприяючи розвитку вироб­ництва, науково-технічному прогресу тощо.

Відомча класифікація видатків бюджету дає можливість у кожній групі бюджетних видатків виділити безпосередніх розпорядників коштів: конкретне міністерство, державний комітет, державне відом­ство або іншу юридичну особу, якій виділяються асигнування з бюд­жету.

Бюджетне фінансування — це форма централізованого виділення фінансових ресурсів юридичним і фізичним особам на проведення за­ходів, передбачених бюджетом. Бюджетне фінансування здійсню­ється за такими принципами:

- цільовий характер використання бюджетних коштів;

- отримання максимального ефекту від використання бюджетних коштів на основі нормування витрат та мінімального обсягу держав­них витрат щодо отримання результату;

- поєднання власних, кредитних та бюджетних джерел фінансу­вання;

- безповоротність та безоплатність надання бюджетних коштів.

Бюджетне фінансування може здійснюватися у таких формах:

а) кошторисне фінансування окремих бюджетних програм — за­кладів, установ і організацій бюджетної сфери;

б) трансферти населенню;

в) бюджетні кредити юридичним особам, включаючи податкові кредити на сплату податків;

г) субвенції і субсидії фізичним і юридичним особам;

д) бюджетні інвестиції у статутний капітал діючих або новостворених юридичних осіб;

є) бюджетні позики державним позабюджетним фондам;

є) розподіл міжбюджетних трансфертів у формі дотацій вирівню­вання, субвенцій, дотацій;

ж) кредити іноземним державам.

Класифікація видатків бюджету та її характеристика. Класифікація видатків бюджету за бюджетними програмами.

Видатки бюджетів різних рівнів відображують економічні відно­сини, що виникають у зв´язку з розподілом фінансових ресурсів дер­жави та їх використанням за галузевим, територіальним та цільовим призначенням. Це грошові кошти, що спрямовуються на здійснення програм та заходів, передбачених відповідними бюджетами. Видатки бюджетів безпосередньо пов´язані з доходами. З одного боку, обсяг видатків обмежується бюджетними надходженнями, тобто доходами, які визначаються економічними можливостями держави. З іншого боку, видатки можуть впливати на доходи, сприяючи розвитку вироб­ництва, науково-технічному прогресу тощо.

Програмна класифікація видатків бюджетів застосовується при формуванні бюджетів за програмно-цільовим методом і щорічно виз­начається у Законі «Про Державний бюджет України». Обов´язковою умовою формування програмної класифікації видатків Державного бюджету є прив´язування конкретної бюджетної програми до функціональної класифікації. Останнє забезпечує можливість авто­матичного групування показників бюджетних програм за функці­ональною класифікацією.

За основу визначення бюджетної програми здебільшого беруться бюджетні призначення окремого головного розпорядника за фун­кціональною класифікацією, виявляється його організаційна структу­ра, визначається мета бюджетної програми, яку необхідно досягнути, та завдання, які потрібно виконати для досягнення визначеної мети за рахунок коштів бюджетного фінансування.

Видатки Державного бюджету України на фінансування заходів економічного і соціального розвитку держави включають:

- фінансування загальнодержавних централізованих програм підтримання життєвого рівня населення і заходів щодо соціального захисту населення;

- фінансування заходів у галузі освіти, культури, науки, охорони здоров´я, фізичної культури, соціального забезпечення та молодіжної політики;

- фінансування виробничого і невиробничого будівництва, гео­логорозвідувальних та проектно-пошукових робіт;

- утримання національної оборони;

- охорону довкілля;

- утримання правоохоронних і митних органів, органів Держав­ного казначейства, податкової і контрольно-ревізійної служб, служби захисту прав споживачів;

- утримання органів державного управління: законодавчої, вико­навчої, судової влади та прокуратури;

- фінансування зовнішньоекономічної та зовнішньополітичної діяльності;

- виплата всіх видів пенсій, коштів, спрямованих на захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, виплата допомоги з безробіття, на професійне навчання вивільнюваних праців­ників і незайнятого населення та заходи для створення додаткових робочих місць;

- створення та поповнення державних матеріальних та фінансо­вих резервів;

- обслуговування внутрішнього і зовнішнього боргів та їх повер­нення;

- інші заходи, що фінансуються з Державного бюджету України згідно з діючими законами України.

30. Кошторисний порядок фінансування та основні його принципи.

 

Расходы на учреждения непроизводственной сферы финансируются в основном из бюджета. Такие предприятия, в отличие от промышленных, свои доходы не получают или получают только незначительно, поэтому называются бюджетными. Включат здравоохранение, образование, соц обеспечение, органы управления. Бюджетное учреждение имеет свой финансовый план (смета доходов и расходов). Смета является основным плановым документом, предоставляющим полномочия бюджетному учреждению относительно получения доходов и осуществления расходов, определяет объём и направление средств для выполнения бюджетным учреждением своих функций и достижения целей, установленных на год в соответствии с бюджетным назначением. Порядок формирования расходов называется сметным. Смета расходов учреждений должна быть увязана с планом экономического и социального развития данной единицы. Утверждённая смета является планом финансирования бюджетного учреждения и основанием для расходования бюджетных средств. Принципы составления смет расходов: 1.Строго целевой характер бюджетных ассигнований согласно классификации 2.Выдача средств должна осуществляться в меру выполнения показателей с учётом использование ранее отпущенных средств. Не допускаются непредусмотренные или превышающие сметные ассигнования, а также скрытое увеличение расходов за счёт каких-либо других источников или уменьшение объёма работ. Несвоевременный ввод в действие объектов, невыполнение плана по показателям их деятельности ведут к уменьшению плановых ассигнований. 3.Обоснованность планирования затрат и эффективность использования средств. В сметах отражаются расходы только на текущее содержание учреждений, приобретение оборудования, инвентаря и на капитальный ремонт. Кап вложения предусмотренные планом экономического и социального развития финансируются по отдельным сметам, утверждённым в плановом порядке.

 

Кошторисний порядок фінансування. Кошторис бюджетної установи, його основні розділи та види.

Смета б-го учреждения является основным документом,в которой отражаются доходы и расходы,определяется объем и направление использования средств для исполнения функций и целей,которые определяются на год,соответственно бюджетным назначениям.

Смета состоит их 2х частей:1.общий фонд,в котором содержится объем поступлений и общего фонда г.б-та и распределение расходов по эк-ой классификации,для осуществления свои целей и функций.2.специальный фонд,который содержит поступления из спец.фондаг.б-та и их распределение согласно экономической классификации на осуществление расходов специального назначения, а так же на осуществление мероприятий связанных с выполнением организации основных функций.

Единая смета доходов и расходов б-ной организацией0это основной документ ,который определяет общий объем поступления, использования и ежеквартальное распределение средств. Формирование единой сметы осуществляется на основании лимитной справкио ассигнованиях из б-та. Во время формирования лимитных справок выше стоящими учреждениями для ниже стоящих учитывается объективная необходимость в средствах,при этом рассматриваются производственные показатели,объем исполняемой работы,штатная численность.

Единая смета доходов и расходов составляется всеми организациями и утверждается руководителем вышестоящего учреждения .

Каждый из разделов сметы делится на доходную и расходную части. В доходной части определяются плановый объем б-ных ассигнований и поступления из других источников дохода. В расходной части определяется общая сумма расходов и распределение их.

В б-ном планировании кроме индивидуальной сметы доходов и расходов существуют общая и сводная сметы.

Общая смета составляется по однотипным небольшим организациям(библиотеки).

Сводная смета состоит из объединенных индивидуальных смет однотипных организаций и смет на централизованные мероприятия.

Кошторис бюджетної установи та його складові. Види кошторисів. Характеристика зведеного галузевого кошторису.

Кошторис доходів і видатків бюджетної установи, організації є основним плановим документом, який підтверджує повноваження щодо отримання доходів та здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання нею своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень.

Кошторис включає дві основні складові:

-загальний фонд, що містить обсяг надходжень із загального фонду бюджету та розподіл видатків за повною економічною класифікацією на виконання бюджетною установою основних функцій;

-спеціальний фонд, що містить обсяг надходжень із спеціального фонду бюджету та їх розподіл за повною економічною класифікацією на здійснення видатків спеціального призначення та на реалізацію пріоритетних заходів, зумовлених виконанням установою основних функцій.

Види кошторисів:

а) індивідуальний — для кожної бюджетної установи;

б) зведений — по групі однорідних закладів (загальноосвітні школи, дитячі дошкільні заклади та ін.);

в) на централізовані заходи, які проводяться відповідним органом управління;

г) загальний — обсяги фінансування для окремого органу управління (наприклад, загальний кошторис відділу освіти включає: зведені кошториси по загальноосвітніх школах, школах-інтернатах, дитячих дошкільних закладах і на централізовані заходи).

Зведений галузевий кошторис містить усі видатки на утримання установ одного відомства, наприклад управління (відділу) освіти чи охорони здоров'я, тобто в ньому об'єднуються індивідуальні кошториси, загальні кошториси і кошториси видатків на проведення централізованих заходів. Розроблення зведених кошторисів можливе завдяки тому, що в основу індивідуальних кошторисів покладені єдині показники плану економічного і соціального розвитку, а базою для розрахунків усіх кошторисів слугують діючі норми витрат, і складаються вони за єдиними формами і статтями (підстаттями) бюджетної класифікації.

Зведені кошториси і плани асигнувань — це зведення показників усіх видів кошторисів і планів асигнувань розпорядників коштів бюджету нижчого рівня за функціональною класифікацією. Вони складаються головним розпорядником, розпорядником вищого рівня для подання їх Міністерству фінансів України, Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, місцевим фінансовим органам. Зведені кошториси не затверджуються.

Кошторис бюджетної установи та його складові. Види кошторисів. Характеристика загального кошторису.

Кошторис доходів і видатків бюджетної установи, організації є основним плановим документом, який підтверджує повноваження щодо отримання доходів та здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання нею своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень.

Кошторис включає дві основні складові:

-загальний фонд, що містить обсяг надходжень із загального фонду бюджету та розподіл видатків за повною економічною класифікацією на виконання бюджетною установою основних функцій;

-спеціальний фонд, що містить обсяг надходжень із спеціального фонду бюджету та їх розподіл за повною економічною класифікацією на здійснення видатків спеціального призначення та на реалізацію пріоритетних заходів, зумовлених виконанням установою основних функцій.

Види кошторисів:                                             

а) індивідуальний — для кожної бюджетної установи;

б) зведений — по групі однорідних закладів (загальноосвітні школи, дитячі дошкільні заклади та ін.);

в) на централізовані заходи, які проводяться відповідним органом управління;

г) загальний — обсяги фінансування для окремого органу управління (наприклад, загальний кошторис відділу освіти включає: зведені кошториси по загальноосвітніх школах, школах-інтернатах, дитячих дошкільних закладах і на централізовані заходи).

Загальний кошторис складається на видатки однотипних установ, що обслуговуються централізованою бухгалтерією. Такі кошториси складаються по школах, клубах, бібліотеках, фельдшерсько-акушерських пунктах. Для цих установ характерним є невеликий обсяг фінансування і стабільний штат працівників.

Кошторис бюджетної установи та його складові. Види кошторисів. Характеристика індивідуального кошторису.

Кошторис доходів і видатків бюджетної установи, організації є основним плановим документом, який підтверджує повноваження щодо отримання доходів та здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання нею своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень.

Кошторис включає дві основні складові:

-загальний фонд, що містить обсяг надходжень із загального фонду бюджету та розподіл видатків за повною економічною класифікацією на виконання бюджетною установою основних функцій;

-спеціальний фонд, що містить обсяг надходжень із спеціального фонду бюджету та їх розподіл за повною економічною класифікацією на здійснення видатків спеціального призначення та на реалізацію пріоритетних заходів, зумовлених виконанням установою основних функцій.

Види кошторисів:

а) індивідуальний — для кожної бюджетної установи;

б) зведений — по групі однорідних закладів (загальноосвітні школи, дитячі дошкільні заклади та ін.);

в) на централізовані заходи, які проводяться відповідним органом управління;

г) загальний — обсяги фінансування для окремого органу управління (наприклад, загальний кошторис відділу освіти включає: зведені кошториси по загальноосвітніх школах, школах-інтернатах, дитячих дошкільних закладах і на централізовані заходи).

Індивідуальний кошторис — це фінансовий план конкретної бюджетної установи, що відображає специфіку й особливості її виробничої діяльності; його складають установи освіти, охорони здоров'я, державної влади й управління, правоохоронні органи, суди і прокуратура та ін. Він також є основним документом при плануванні і фінансуванні окремих заходів, передбачених кодами видатків бюджетної класифікації.

Кошторис бюджетної установи та його складові. Види кошторисів. Характеристика кошторису на централізовані заходи.

Кошторис доходів і видатків бюджетної установи, організації є основним плановим документом, який підтверджує повноваження щодо отримання доходів та здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання нею своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень.

Кошторис включає дві основні складові:

-загальний фонд, що містить обсяг надходжень із загального фонду бюджету та розподіл видатків за повною економічною класифікацією на виконання бюджетною установою основних функцій;

-спеціальний фонд, що містить обсяг надходжень із спеціального фонду бюджету та їх розподіл за повною економічною класифікацією на здійснення видатків спеціального призначення та на реалізацію пріоритетних заходів, зумовлених виконанням установою основних функцій.

Види кошторисів:

а) індивідуальний — для кожної бюджетної установи;

б) зведений — по групі однорідних закладів (загальноосвітні школи, дитячі дошкільні заклади та ін.);

в) на централізовані заходи, які проводяться відповідним органом управління;

г) загальний — обсяги фінансування для окремого органу управління (наприклад, загальний кошторис відділу освіти включає: зведені кошториси по загальноосвітніх школах, школах-інтернатах, дитячих дошкільних закладах і на централізовані заходи).

 

 

Кошторис видатків на проведення централізованих заходів розробляють міністерства, відомства, управління (відділи) місцевих органів влади й управління на видатки, які доцільно здійснювати в централізованому порядку (наприклад, видатки на підготовку кадрів, придбання цінного навчального обладнання та інвентарю, медичного обладнання, автомобілів швидкої медичної допомоги, проведення спортивних змагань тощо).

Кошторис бюджетної установи та його складові. Планування загального та спеціального фондів кошторису.

 

Кошторис доходів і видатків бюджетної установи, організації є основним плановим документом, який підтверджує повноваження щодо отримання доходів та здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання нею своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень.

 

Кошторис має дві складові:

· загальний фонд, який містить обсяг надходжень із загального фонду бюджету та розподіл видатків за повною економічною класифікацією на виконання бюджетною установою, організацією основних функцій;

· спеціальний фонд, який містить обсяг надходжень із спеціального фонду бюджету та їх розподіл за повною економічною класифікацією на здійснення видатків спеціального призначення, а також на реалізацію пріоритетних заходів, пов’язаних з виконанням установою основних функцій.

Відповідно до Порядку № 17 установи та організації, які утримуються за рахунок коштів бюджету, мають право приймати зобов’язання та витрачати кошти з бюджету на цілі та в межах, які встановлені кошторисами і планами асигнувань.

План асигнувань із загального фонду бюджету установи – це помісячний розподіл видатків, затверджених у кошторисі для загального фонду, за скороченою формою економічної класифікації, який регламентує взяття установою зобов’язань протягом року.

План асигнувань є невід’ємною частиною кошторису і затверджується разом із кошторисом.


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 314; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!