Розділ ІV . Причини та наслідки.



 

    Сім системоутворюючих складових, що забезпечують життєдіяльність ради Присяжних, це своєрідні лікувальні препарати покликані побороти хронічні хвороби демократії. Тож слід розуміти що від чого і якого оздоровчого ефекту очікувати.

 

Надзвичайні повноваження.

Стержень ідеї. Наріжний камінь нового державного устрою — СПАС.

    Що відбудеться коли дванадцять моральних лідерів набудуть права звільняти першого посадовця країни?

    Це стане початком кінця споконвічного насильства держави над людиною. Найвищу владу охопить реальний страх перед законом. І тут важливий не стільки сам факт звільнення Президента, як постійне усвідомлення, що будь-якої миті це може трапитися. Притому блискавично. Без багатомісячних розслідувань і судових тяжб, без велелюдних мітингів і надскладної процедури імпічменту. Лише за порухом совісті дюжини посивілих достойників. У влади, в прямому розумінні «поїде криша». Бо якщо знайдеться управа на самого гаранта, що говорити про дрібніших чиновників? Хто наважиться взяти «відкат» за рейдерський наїзд? «Відмазати» синулю-мажора?.. Систему розіб’є параліч. Як це вже мало місце після Помаранчевої революції, коли повіривши в гасло «бандитам тюрми», бюрократія впала в ступор. Дальнобійники стверджували, що кілька днів хабарів не брали навіть на митниці. Тож надання надзвичайних повноважень раді Присяжних — основа основ. Лише так буде зламано хребет державній сваволі. В близькому часі бюрократія припинить існування, як пануючий клас. Перетвориться на когорту законопослушних слуг народу. Насильницькі форми державного устрою відмиратимуть. На зміну їм поступово, але неухильно приходитиме новий суспільний лад з верховенством моралі.

 

 

Повноваження призначати очільників силових структур.

Зміст цих повноважень двоякий.

 

Перше. Ліквідація пресловутого адмінресурсу. Він існує тому, що чиновники поставлені в залежність від влади. Найперше, силовики. Ті, хто мали б наглядати за збереженням законності, наглядають за збереженням існуючого режиму. А що поробиш, коли Генерального Прокурора, міністра Внутрішніх Справ, Голову СБУ тощо, призначає і звільняє президент? В цьому вся суть боротьби за владу. Переможець отримує контроль над контролюючими органами. Отже, стає над ними. Закон — не указ. Зате нищівна зброя в боротьбі з політичними опонентами та невдоволеним народом.

    Все кардинально зміниться, якщо повноваження передадуть Раді Присяжних. Очільники силових структур будуть виведені з-під залежності Президента, Верховної ради, чи будь-кого дотичного до влади. Ще й РП в зародку присікатиме найменші наміри тиску на силовиків. Проблема адмінресурсу відійде у минуле. Тож люди, які нині рвуться у владу, щоб видертися над законом, втратять до неї інтерес. Чим жити на чиновницьку зарплату, краще займатися бізнесом. Самі-по-собі з владних структур відходитимуть кримінально та комерційно орієнтовані елементи. Їх місце займатимуть талановиті інтелектуали-державники. Ті, які завжди були і є в країні, але не могли посісти належне місце через підвищену толерантність, що не вписується у аморальні параметри існуючої влади.

 

    Друге. Унеможливлення державного перевороту. Корінь цього зла у політичному протистоянні. Коли опозиційна партія категорично не згідна з курсом правлячої, але не має сили змінити її демократичним шляхом, виникає ідея насильного утвердження своєї волі. Та в значно більшій мірі до державного перевороту схильна провладна партія. Коли рейтинг падає катастрофічно, а бажання утриматися при владі б’є через край. Тоді у хід ідуть фальсифікації, антиконституційні норми, псевдореферендуми, тощо. Це і є державний переворот, але повзучий. З протилежним вектором: не знизу — вверх, а зверху — вниз. Проте, в обох випадках переворот неможливий без силових структур. В опозиційному варіанті — силовики валять владу, в провладному — нищать опозицію та стримують народний грів.

    Коли силові відомства будуть виведені з політичної гри, в критичний момент виконуватимуть волю Ради Присяжних, а не заангажованого Президента чи опозиційного лідера — державний переворот стане

 неможливим.

 


Дата добавления: 2018-09-23; просмотров: 279; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!