МЕТОДИКА ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ



Завдання і організація позакласного читання в початкових класах. Форми керівництва позакласним читанням. Три етапи формування читацької самостійності учнів, завдання кожного з них. Види уроків позакласного читання, їх зміст, основні завдання. Облік і оцінка знань з позакласного читання.

 

 

МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ЛЕКСИКОЛОГІЇ

Прийоми збагачення активного словникового запасу учнів. Методика використання міжпредметного змісту навчання на уроках рідної мови. Прийоми одночасного ознайомлення з лексикологічними відомостями та лексичним значенням слова.

Прийоми практичного ознайомлення молодших школярів з найбільш вживаними синонімами, антонімами, багатозначними словами, поширеними омонімами, фразеологічними одиницями.

Види лексичних вправ, методика їх виконання.

Методика організації позакласної роботи з мови в початкових класах, спрямованої на розвиток образного мовлення. Види позакласної роботи, методика її проведення.

 

МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ФОНЕТИКИ, ГРАФІКИ ТА ГРАМАТИКИ

Сучасні методи і прийоми вивчення мови в початкових класах. Класифікація методів.

Вправи як метод, вимоги до вправ. Методика укладання та виконання вправ за змістом навчального матеріалу та характером розумових операцій.

Прийоми розвитку пізнавального інтересу до уроків мови, пізнавальних потреб, діяльності, самостійності.

Типи, структура, методика уроків мови в початкових класах. Методика їх проведення відповідно до вимог сучасної школи. Нетрадиційні уроки української мови.

Застосування індивідуального підходу до дітей та диференційованого навчання у процесі викладання української мови. Методика використання різних видів наочності, роздаткового матеріалу, диференційованих завдань.

Позакласна робота з української мови в початкових класах, її види. Використання народознавчого матеріалу у процесі вивчення мови.

МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ОСНОВ ФОНЕТИКИ ТА ГРАФІКИ

Методика вивчення фонетики у тісному взаємозв’язку з орфоепією та графікою. Методика повторення фонетичних знань, набутих учнями в період навчання грамоти. Методика розкриття взаємозв’язку в знаннях фонетики та графіки, орфоепії та орфографії. Прийоми, які активізують розумову діяльність молодших школярів у роботі над фонетичним матеріалом.

 

МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ МОРФЕМНОЇ БУДОВИ СЛОВА

Значення і завдання роботи над морфемною будовою слова. Методика ознайомлення з елементами словотворення. Прийоми розкриття понять: споріднені слова, основа слова, закінчення, корінь, префікс, суфікс, спільнокореневі слова. Словотворчі вправи.

Методика пояснення ролі морфем у вираженні лексичного та граматичного значення слів. Методика часткового та повного морфемного аналізу слів, зв’язок його зі звуко-буквеним, орфографічним та словотворчим аналізом.

 

МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ГРАМАТИКИ

Значення граматичних знань для засвоєння орфографії. Обсяг знань з граматики, принцип розташування граматичного матеріалу за роками навчання.

Методи і методичні прийоми формування у молодших школярів граматичних понять. Методичні умови, що забезпечують засвоєння граматичних понять, види граматичних умінь.

Методика формування у молодших школярів уявлень про частини мови на основі встановлення їх семантики, граматичних ознак і синтаксичної ролі. Методи та прийоми, які забезпечують систему логічної роботи над іменником, прикметником, дієсловом. Методика часткового та повного морфологічного аналізу слів.

Методи та прийоми, які забезпечують систему роботи над елементами синтаксису та пунктуації. Методика розкриття понять: словосполучення, речення, основа речення, підмет, присудок, головні, другорядні, однорідні члени речення, розділові знаки в реченні.

Прийоми навчання учнів встановлювати смисловий та граматичний зв’язок між словами у реченні. Методика синтаксичного розбору речення.

Методика удосконалення умінь будувати речення різні за метою висловлювання – розповідні, питальні, спонукальні.

Прийоми формування в учнів умінь виділяти логічний наголос у реченні відповідно до мети висловлювання думки. Методика роботи над виробленням практичних умінь будувати речення з однорідними членами та з уживанням сполучників.

 

МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ОРФОГРАФІЇ

Методика опрацювання орфографічних правил, дидактичні умови їх засвоєння.

Види орфографічних вправ, методика їх проведення.

Диктанти, їх види, методика проведення, оцінювання. Методика опрацювання помилок, виявлених у диктантах. Облік помилок, методика роботи над їх подоланням.


ПРОГРАМА


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 239; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!