Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЗОБОВ’ЯЗАННЯ У ЗВ’ЯЗКУ З ПУБЛІЧНОЮ ОБІЦЯНКОЮ ВИНАГОРОДИ



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ ТА ПРАВА

Кафедра цивільного права та процесу

 

Навчальна дисципліна

Цивільне право України

КУРСОВА РОБОТА

на тему:

Зобов'язання з публічного обіцяння винагороди(оголошення конкурсу)

Виконав:

Ручка Юрій Ігорович,

студент 3 курсу, 3 групи

юридичного факультету

Перевірила:

Чорна Жанна Леонтіївна

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри

Оцінка:

_____________

 

_____________ Ж.Л. Чорна

      (підпис)

Хмельницький

201 7

 

ЗМІСТ

 

ЗМІСТ. 2

ВСТУП.. 3

Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЗОБОВ’ЯЗАННЯ У ЗВ’ЯЗКУ З ПУБЛІЧНОЮ ОБІЦЯНКОЮ ВИНАГОРОДИ.. 6

1.1. Поняття публічної обіцянки винагороди. 6

1.2. Підстави виникнення зобов’язання у зв’язку з публічною обіцянкою винагороди. 9

Розділ 2. ХАРАКТЕРИСТИКА ЗОБОВ’ЯЗАННЯ У ЗВ’ЯЗКУ З ПУБЛІЧНОЮ ОБІЦЯНКОЮ ВИНАГОРОДИ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ КОНКУРСУ 12

2.1. Ознаки, умови та види конкурсів. 12

2.2. Зміна умов конкурсу та відмова від проведення конкурсу. 15

2.3. Виконання та припинення зобов’язання у зв’язку з публічною обіцянкою винагороди за результатами конкурсу. 16

ВИСНОВКИ.. 20

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.. 21

 


 

ВСТУП

 

Цивільне право на протязі всього розвитку людства відігравало і буде відігравати надзвичайно важливу роль у захисті інтересів громадян і суспільства. Недарма Цивільний кодекс називають другою конституцією держави.

На етапі побудови і утвердження суверенної демократичної України, з соціально-орієнтованою ринковою економікою, набуває особливого значення проблема реалізації закладених в Конституції України принципів регулювання майнових відносин, захисту прав власників, честі і гідності людини.

Зобов'язальне право традиційно вважається кровоносною системою всього цивільного права Недарма зобов'язанням присвячено п'яту книгу Цивільного кодексу України, що займає його більшу частину. Після 1 січня 2004 року регулювання зобов'язань висвітлено також і в окремому розділі IV Господарського кодексу України. Пропоную сьогодні зупинитися на них докладніше.

Найбільш розповсюдженим різновидом зобов’язань є договір, який є основою виникнення зобов’язань у цивільному праві. Нарівні з договорами найбільш розповсюдженими підставами виникнення зобов'язань можуть виступати зобов'язання з односторонніх дій (не договірних зобов’язань), до яких, зокрема, належать зобов'язання, що виникають із публічної обіцянки винагороди без оголошення конкурсу, та зобов'язання, що виникають із публічної обіцянки винагороди за результатами конкурсу, вчинення дій у майнових інтересах іншої особи без її доручення, запобігання загрози життю, здоров'ю, майну фізичної або юридичної особи, рятування здоров'я та життя фізичної особи, майна фізичної або юридичної особи. Вказані вище інститути є новими для цивільного права, ще не повністю висвітлені в юридичній літературі. І тому розкриття даної теми є дуже актуальним на даному етапі.

Особливістю нового цивільного законодавства, що регулює публічну обіцянку винагороди, у порівнянні з старим, є те, що воно не ототожнює публічну обіцянку винагороди й оголошення конкурсу, а передбачає, як правило, публічну обіцянку винагороди без оголошення конкурсу, так і спеціальні правила про публічну обіцянку винагороди через конкурс. Тим самим зобов'язання з публічної обіцянки винагороди через конкурс розглядаються як різновид зобов'язань з публічної обіцянки винагороди.

В останні роки в науковій юридичній літературі України теоретичні питання виникнення зобов’язань в результаті публічної обіцянки винагороди в цивільному праві не були предметом комплексного, цілісного вивчення. Проте розроблення доктринального поняття публічної обіцянки винагороди в цивільному праві та способів здійснення даного зобов’язання, а також використання теоретичних здобутків у процесі правотворення є надзвичайно важливими, оскільки від того, наскільки чітко окреслено межі виникнення вищеназваних зобов’язань залежать якість та адекватність цивільно-правової діяльності, ефективність застосування норм права юрисдикційними органами.

Метою даного дослідження є визначення меж та порядку виникнення зобов’язань в результаті публічної обіцянки винагороди як за результатами конкурсу, так і без оголошення конкурсу, а також провести порівняльний аналіз цивільного законодавства до 01.01.2004 року і після вказаної дати, тобто нового цивільного законодавства України.

В результаті дослідження ми визначились з предметом даної курсової роботи.

Отже, предметом даної роботи є зобов’язання, які виникають в результаті публічної обіцянки винагороди за результатами конкурсу.

Об’єктом дослідження є законодавство України, що регулює цивільно-правові відносини учасників зобов’язань, які виникають в результаті публічної обіцянки винагороди за результатами конкурсу і без оголошення конкурсу.

Основними завданнями, які повинні бути вирішені в результаті написання курсової роботи є:

· Визначити, що таке зобов’язання, основні види зобов’язань у цивільному праві;

· Визначитись до якого виду зобов’язань відносяться зобов’язання, які виникають в результаті публічної обіцянки винагороди як за результатами конкурсу, так і без оголошення конкурсу.

· Визначити, що таке публічна обіцянка винагороди.

· Зрозуміти різницю між зобов’язаннями, які виникають в результаті публічної обіцянки винагороди за результатами конкурсу та без оголошення конкурсу.

· Визначити зміст завдання, строки виконання завдання та умови публічної обіцянки винагороди без оголошення конкурсу.

· Визначити умови проведення конкурсу, права переможця та особливості оцінювання результатів інтелектуальної, творчої діяльності, які подані на конкурс.

У даній роботі аналізуються зобов’язальне законодавство, цивільне право як галузь у системі сучасного права. Особлива увага приділяється чіткому визначенню публічному обіцянню винагороди, як нової категорії позадоговірних зобов’язань. Також дається характеристика конкурсу, як складової даної категорії, визначено права учасників конкурсу та його організаторів.

Структура роботи визначена з урахуванням мети і завдань дослідження. Робота містить вступ, два розділи, 5 підрозділів, висновки, список використаних джерел. Обсяг курсової роботи – 00 сторінок, список використаних джерел – 00 найменувань.

 


 

Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЗОБОВ’ЯЗАННЯ У ЗВ’ЯЗКУ З ПУБЛІЧНОЮ ОБІЦЯНКОЮ ВИНАГОРОДИ


Дата добавления: 2018-09-20; просмотров: 178; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!