Здійснення проекту випуску депозитарних розписок українським емітентом



Проведення бізнес-аналізу. До початку реалізації проекту випуску депозитарних розписок емітенту необхідно провести аналіз його перспективності. Для цього він може звернутися до послуг міжнародного інвестиційного банку. Якщо ж результати попереднього дослідження були позитивними, емітент звертається в іноземну юридичну фірму для проведення консультацій у процесі здійснення проекту (в Україні такою юридичною особою є BakerMcKenzie). Також відбувається вибір банку-депозитарію й аудиторської фірми.

Початок підготовки документації для емісії депозитарних розписок. Після того як закінчено формування робочої групи і прийнято рішення про проведення програми, починається підготовка документації для проектів емісії депозитарних розписок. Ця документація містить вивчення й узагальнення фінансових і виробничих даних про емітента. Крім того, починається розробка документів по формах Комісії з цінних паперів США.

Узгодження з інвесторами структури й обсягу емісії. На цій стадії проекту емітент і учасники робочої групи починають підготовку зустрічей з інвесторами. Крім того, продовжується проведення бізнес-плану і готується документація за програмою депозитарних розписок, включаючи обговорення сторонами попередніх умов депозитної догоди і вибір утримувача. Відбувається узгодження структури й обсягу емісії.

Вибір андерайтерів. При вдалій взаємодії всіх учасників робочої групи ця стадія проведення проекту депозитарних розписок припадає на п'ятий - шостий місяці після його початку. На цій стадії вносяться останні зміни у документи і форми Комісії з цінних паперів США, а також завершується підготовка бізнес-аналізу. Після цього остаточні версії документів направляються в Комісію.

Завершення проекту. На цій стадії відбувається реєстрація документів Комісією з цінних паперів США, проходять вирішальні зустрічі з інвесторами, укладається депозитарний договір. Також визначається ціна емісії і починається первинне розміщення депозитарних розписок.

Схема, яка функціонує в Україні, суттєво не відрізняється від схем випуску депозитарних розписок, прийнятих у інших країнах.

У даний час виробленатака схема випускурозписок на ЦП українськихемітентів (див.рис.3.1):

 

Рис. 3.1. Схема випуску негарантованих депозитарних розписок

 

1. Іноземний інвестор дає доручення своєму брокеру на придбання депозитарних розписок.

2. Брокер інвестора дає розпорядження українському брокеру на придбання еквівалентної кількості акцій на внутрішньому ринку (між ними укладається договір купівлі-продажу).

3.Український брокер купує акції компанії на внутрішньому і реєструє їх у реєстрі акціонерів на своє ім'я.

4. Український брокер укладає з утримувачем договір про відкриття йому рахунка ЦП. Утримувач відкриває йому у своїй системі рахунок ЦП.

5. Український брокер реєструє в реєстрі акціонерів придбані акції на номінальне ім'я зберігача.

6. На підставі виписки із реєстру про знерухомлення ЦП україського брокера зберігач зараховує ці папери на рахунок брокери и ЦП у своїй системі.

7. Український брокер дає розпорядження утримувачу перевести папери зі свого рахунка на рахунок банку-депозитарію, відкритий в утримувача.

8. Утримувач зараховує акції на рахунок банку-депозитарію і повідомляє його про це.

9. Банк-депозитарій випускає розписки і передає їх на рахунок брокера інвестора у кліринговій системі (DTC, Euroclear, Cedel).

10. Клірингова система зараховує розписки на рахунок брокера.

Типи проектів випуску депозитарних розписок. Проекти випуску американських депозитарних розписок можуть бути гарантованими і негарантованими («sponsoredandunsponsored»). Перші проводяться з ініціативи і при активній участі іноземного емітента, у той час як інші цього не вимагають.

Типи проектів випуску депозитарних розписок розрізняють:

- за можливістю торгівлі на біржовому і позабіржовому ринках США;

- за правами і обов'язками емітента, депозитарія й інвестора, які купили депозитарні розписки;

- за вимогами до реєстрації депозитарних розписок.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 230; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!