О ф о р м л е н н я к у р с о в о ї р о б о т и



Курсова робота вміщує план, вступ, теоретичну та експериментальну частини, висновки, список використаної літератури, додатки.

Оформлення курсової роботи починається із титульної сторінки (зразок у додатку 1).

Оформлення тексту починається з плану (змісту), в якому повинні бути відображені основні питання, що розглядаються в курсовій роботі. З лівого боку плану проставляються номери питань, а з правого - номери сторінок роботи. Сторінки проставляються тоді, коли робота повністю завершена.

План забезпечує логічну стрункість та послідовність викладу матеріалу і визначається обраною темою. Складання плану - один із найважливіших моментів у роботі над курсовим дослідженням. Без попереднього вивчення проблеми в цілому важко визначити питання, які б відображали її суть.

План курсової роботи може бути простий або складний. Його структура і вибір основних питань визначається особливостями теми, а також метою і завданнями дослідження. Формулювання питань плану повинно бути чітким, простим та лаконічним. Всі питання мають органічний взаємозв'язок і відображають суть певної проблеми. План курсової роботи обов'язково містить теоретичну та експериментальну частини (за умови експериментального курсового дослідження). Приклади плану курсової роботи подані в додатку 3.

У вступі (2-3 сторінки) висвітлюється актуальність проблеми, її теоретична та практична значущість, визначається мета і завдання курсової роботи, предмет та об'єкт дослідження, методи дослідження.

У теоретичній частині (10-12 сторінок) здійснюється аналіз стану проблеми у сучасній науці, поглядів провідних вчених на дану проблему. Неприпустимим при написанні курсової роботи є механічне списування матеріалу з книг, брошур, журнальних та газетних статей. Складаючи текст, студент не повинен обмежуватися загальними фразами. Кожне висунуте теоретичне положення потрібно доводити та підкріплювати конкретними фактами, практичним матеріалом.

У експериментальній частині (10-12 сторінок) подається опис методики дослідження, особливостей проведення дослідження (методи дослідження, інструкції та матеріали дослідження та ін.). А також здійснюється обробка одержаних результатів.

На основі теоретичного та експериментального дослідження формулюються висновки (2-3 сторінки).

В кінці курсової роботи подають список використаної літератури та додатки.

Список літератури (використаних джерел) є органічною частиною курсової роботи. Він свідчить про ерудицію автора в досліджуваній проблемі та про рівень сформованості навичок роботи з науковою літературою. Список складається тільки з тих праць з теми дослідження, на які є посилання в тексті курсової роботи.

Список використаної літератури складається в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків. Бібліографічні описи праць одного автора розташовують за алфавітом заголовків праць (за наявності співавторів прізвища останніх не враховуються).

Усі літературні джерела подаються тією мовою, якою вони написані. Спочатку перераховуються праці мовами з кириличною графікою (українською, російською, білоруською, болгарською тощо), а потім праці, написані мовами з латинською графікою (англійською, німецькою, польською мовами тощо). Бібліографічні описи у списку слід пронумерувати.

Оформлення списку ведеться згідно з правилами бібліографічного опису друкованих творів (додаток 3.).

Протоколи, таблиці, зразки експериментальних матеріалів вміщуються у додатках. Додатки мають бути оформлені як продовження курсової роботи й розташовані в порядку згадування в тексті посилань на них.

Кожний додаток починають з нової сторінки. У правому верхньому кутку пишуть слово „Додаток” і його порядковий номер без значка №: „Додаток 1”, „Додаток 2” тощо. Нижче, посередині рядка, пишуть заголовок, який є обов’язковим елементом додатка.

Якщо в роботі один додаток, його не нумерують.

Рисунки й таблиці, розташовані в додатку, нумерують арабськими цифрами у межах кожного десятку, наприклад: Рис.Д.1.1. (перший рисунок першого додатку).

Курсова робота, яка подається науковому керівнику, має бути акуратно оформлена. Іноді студенти нехтують цією вимогою, вважаючи, що головним є зміст і літературне оформлення роботи. Проте така позиція є неправильною. Якість оформлення роботи – це перше, що помічається при читанні, і це перше враження може суттєво позначитися на загальній оцінці роботи. Змістовна, але неохайно оформлена курсова робота не може претендувати на високу оцінку. Тому, складаючи графік її виконання, слід виділити досить часу на її технічне оформлення.

Текст відредагованої курсової роботи слід писати акуратним, чітким почерком або надрукувати за допомогою комп’ютера на стандартних аркушах білого паперу. Якщо роботу друкують за допомогою комп’ютера, використовують шрифт Times New Roman текстового редактора Word, розмір 14, з полуторним міжрядковим інтервалом. Навколо тексту залишають поля таких розмірів: зліва – не менше 30 мм, справа – не менше 10 мм, знизу й зверху – не менше 20 мм. Обсяг курсової роботи - 30-35 рукописних або 20-25 друкованих сторінок.

Сторінки рукопису мають бути пронумеровані. Першою є титульна сторінка, але на ній номер сторінки не ставиться. Нумерувати починають з другої сторінки. Цифру, яка означає номер сторінки, ставлять у правому верхньому чи нижньому кутку сторінки без крапки.

Кожний розділ роботи починається з нової сторінки. Це стосується вступу, висновків, списку літератури, додатків. На верхньому полі сторінки обов’язково вказується назва відповідної частини роботи (вступ, висновки тощо).

У тексті роблять посилки на цитовану літературу. Посилання, вміщене поряд із описом загального змісту праці, її провідної думки, має порядковий номер відповідного джерела в списку використаних джерел. У тексті цей номер пишуть у квадратних дужках, наприклад [1]. Посилання, яке супроводжує цитату або переказ конкретної думки, цифрові дані тощо, має складатися з номера відповідного джерела і номера сторінки, з якої взято цитату чи аргумент, наприклад [1, 54-56]. Якщо на одній сторінці наводиться кілька посилань на одне й те саме джерело, тоді в другому і наступних посиланнях замість номера джерела пишуть „Там само” і, якщо потрібен номер сторінки, на яку роблять посилання, наприклад [ Там само. – С. 16].

Після написання та відповідного оформлення робота здається на кафедру.

Науковий керівник робить висновок про можливість захисту курсової роботи або ж повертає роботу на доопрацювання. Роботи, які мають незадовільну оцінку після рецензування, до захисту не допускаються і повинні бути переписані.

З а х и с т к у р с о в и х р о б і т. Робота, написана відповідно до вищевказаних вимог, допускається до захисту. Курсова робота захищається перед кафедральною комісією.

До захисту студент повинен ознайомитися з рецензією та ліквідувати вказані недоліки, підготувати коротке повідомлення про виконане теоретичне та експериментальне дослідження, його висновки. Необхідно добре знати зміст курсової роботи, щоб вільно оперувати основними її положеннями.

На захисті повідомляється назва теми, перелік питань, висвітлених в роботі, предмет, об'єкт, мета та завдання дослідження, розкривається основний зміст виконаної роботи, методика дослідження, одержані результати та власні висновки. Також студент дає відповідь на запитання, поставлені в рецензії керівником, та відповіді на запитання членів комісії.

Після захисту на основі рецензії керівника та рівня захисту курсова робота дістає остаточну оцінку. При цьому крім зазначених вище критеріїв, ураховується рівень сформованості в студента вміння робити усне наукове повідомлення й давати вичерпні, аргументовані відповіді на запитання за темою роботи.

Якщо тема розроблена самостійно та творчо і при цьому виділені на основі аналізу експериментальних даних питання для подальшого вивчення, то проблема може стати темою дипломної роботи.


Оцінювання курсової роботи

 

При здійснюється за наступними критеріями:

1) відповідність змісту обраній темі;

2) наявність глибоко продуманої в усіх її складових частинах програми дослідження;

3) ґрунтовність, повнота і критичність аналізу літератури з проблеми дослідження;

4) успішність виконання дослідного завдання, глибина аналізу зібраного фактичного матеріалу;

5) літературне, технічне й естетичне оформлення роботи;

6) вчасність подання роботи на рецензування.

Згідно „Тимчасового положення про рейтингову систему оцінювання знань студентів з дисциплін психологічного циклу” якість написання та захисту курсової роботи оцінюється наступним чином:

· теоретична частина – 40 балів

· емпірична частина – 40 балів

· оформлення роботи – 10 балів

· захист – 10 балів

Оцінювання виконання та захисту курсових робіт у оцінках ESTS виглядає наступним чином:

Оцінку F (1 - 34 балів) заслуговують роботи, написані поза закріпленою темою та здані пізніше вказаного терміну; ті, що не відповідають вимогам; списані роботи

Оцінку FX (35-59 балів) одержує робота, в якій відсутня чітка постановка проблеми, план складений неправильно або відсутній. Не визначені предмет, об'єкт, мета та завдання дослідження. У викладі матеріалу немає логіки, низький науково-теоретичний рівень, зустрічаються серйозні помилки та неточності, мало та поверхово опрацьована література, немає достатньої самостійності, дібрані випадкові приклади, не розроблена (або погано розроблена) методика дослідження, робота написана неграмотно, неохайно, не дотримані норми виконання курсових робіт..

Оцінка Е (60-63 балів)ставиться за роботу, у якій основні питання теми висвітлені поверхово, зустрічається багато неточностей, нечітко визначені мета та завдання, предмет та об'єкт дослідження. Робота не відповідає основним вимогам написання, недбало оформлена.

Оцінка D (64-73 балів)ставиться за роботу, у якій основні питання теми висвітлені непослідовно, зустрічається багато неточностей, нечітко визначені предмет та об'єкт дослідження. Студентом порушені вимоги до оформлення курсової роботи.

Оцінку C (74-81 балів) одержує робота, виконана на належному науково-теоретичному рівні, у якій досить повно висвітлені питання теми, основні положення переконливо аргументовані. Правильно визначені предмет, об'єкт, мета і завдання дослідження. Робота гарно оформлена, правильно складений план, вказані цитати та джерела.

Оцінку В (82-89 балів) одержує робота, виконана на належному науково-теоретичному рівні, у якій досить повно та послідовно висвітлена наукова проблема дослідження. Оформлення відповідає вимогам. Підготовлено електронний варіант курсової роботи.

Оцінки А (90-100 балів) заслуговує робота, у якій чітко окреслені предмет, об'єкт, мета і завдання дослідження, правильно складений план, дається ґрунтовний самостійний аналіз теоретичного та фактичного матеріалу, вдало складена (дібрана) методика дослідження, сформульовані та самостійно обґрунтовані висновки та пропозиції.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 142; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!