Інтерактивні методи викладання історії 



Взагалі інтерактивні технології поділяються на групові (кооперативні), фронтальні, навчання у грі, навчання у дискусії. А ще є ряд інтерактивних технологій для проведення рефлексії наприкінці уроку. Ось деякі з них. Варіант 1. Незакінчене речення
Незакінчене речення може бути усним і письмовим. Воно має пропонувати учням підсумкові рефлективні формули, наприклад: «Для мене сьогодні важливим було...». «Сьогодні я навчився...», «Мені хотілося надалі навчитися...»
Варіант 2. Есе
Наприкінці уроку учням пропонується написати коротке есе з чітким викладенням власної позиції або твір-п'ятихвилинку, у якому слід дати відповідь на основне питання уроку. Якщо учні ще не знайомі з пропонованим видом діяльності, вчитель може підготувати зразок оформлення есе на окремому аркуші для кожного учня.
Варіант 3. Бліц-дискусія
Наприкінці уроку проводиться коротка дискусія, що відбиває його тему. Наприклад, за такою схемою: «Спробуйте знайти в своєму житті приклади.... Які думки, почуття це у вас викликало? Які викликає зараз? Як ви будете реагувати на прояви... зараз? Яке значення мав для вас урок?».
Варіант 4. Одним словом
Наприкінці уроку вчитель вивішує аркуш паперу (формат А-1) і просить учнів відзначити те, що найбільше сподобалося їм на уроці: зміст, методи, атмосфера, власна діяльність, результати тощо. Обраний момент учні мають назвати одним словом, що змістовно розкривало б зроблений вибір. Учитель фіксує це слово на папері і за необхідності просить учнів його прокоментувати.
Варіант 5, Потяг
На аркуші паперу вчитель малює потяг. Кожен вагон — це один розділ. На вагонах малюють віконця, що відповідають темам розділу. Назву вивченого розділу пишуть на паровозі. Малюнок вивішується в класі, кожна тема вписується у віконце. Для кожного уроку вчитель готує невеличкі картки на кожного учня. Наприкінці уроку (вивчення теми) вчитель пропонує кожному учневі зафіксувати на картках головні думки, ідеї, що сподобалось чи не сподобалось на занятті. Потім картки прикріплюються у відповідне віконце вагону.
Варіант 6. Мішень
Учні малюють у зошитах мішень (див. рис. 12). Три частини її заповнює учень (у кожній частині фіксується певний аспект уроку), а в четвертій оцінку виставляє вчитель.
Наприкінці уроку вчитель просить учнів виставити оцінки і здати зошити. Перевіряючи зошити, він виставляє у своєму секторі оцінку учневі, за необхідності супроводжуючи її коментарем. Якщо оцінки учня та вчителя збігаються, можна перенести їх у журнал, якщо ні — відбувається процес погодження.
Варіант 7. Зарядка
Учитель пропонує учням встати в коло і дати оцінку окремим компонентам уроку через виконання окремих рухів, а також висловити своє ставлення до того, що відбулося.
Рухи можуть бути такими:
• присісти — дуже низька оцінка, негативне ставлення;
• злегка присісти — невисока оцінка, байдуже ставлення;
• звичайна поза; руки вздовж тулуба — задовільна оцінка, спокійне ставлення;
• руки зігнуті в ліктях — гарна оцінка, позитивне ставлення;
• піднести руки догори, плескати в долоні — дуже висока оцінка, захоплення.
Учитель знайомить учнів з рухами, пояснюючи їхнє значення. Після цього він може називати окремі елементи уроку: зміст, методи, робота в групах, власна діяльність учня, діяльність учителя, а учні рухами висловлюють свою оцінку та ставлення.
Варіант 8. Анкета-газета
Учням пропонується відобразити своє ставлення, дати оцінку уроку навчального курсу, виховного заходу у вигляді дружніх карикатур, малюнків, поезій, невеличких текстів, побажань, пропозицій, зауважень, запитань та ін. на великому аркуші паперу. Після того, як усі взяли участь у випуску газети, вона має бути вивішена у класі.

 

 

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 188; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!