ТЕМА 10. Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства



Сутність і значення аналізу фінансових результатів діяльності підприємства. Задачі аналізу прибутку та рентабельності в умовах ринкової економіки.

Аналіз динаміки чистого доходу, валового прибутку, фінансового результату від операційної діяльності, фінансового результату від звичайної діяльності до та після оподаткування, чистого прибутку (збитку). Визначення величин та характеру фінансових результатів з окремих видів діяльності підприємства (операційної, участі в капіталі, фінансових операцій, іншої діяльності). Аналіз структури прибутку від звичайної діяльності до оподаткування. Аналіз напрямів використання прибутку на підприємстві.

Порядок визначення факторів на фінансовий результат від операційної діяльності: зміни собівартості реалізованої продукції, адміністративних витрат, витрат на збут, оптових цін, обсягу реалізації, асортименту та якості продукції, що випускається; зміни інших операційних доходів та інших операційних витрат. Виявлення резервів підвищення прибутку від операційної діяльності.

Рентабельність виробництва та її динаміка. Рентабельність продукції. Факторний аналіз показників рентабельності. Методи виявлення резервів збільшення рентабельності.

ТЕМА 11. Аналіз фінансового стану підприємства

Сутність і значення аналізу фінансового стану: його основні цілі, завдання, особливості. Предмет, об’єкт і суб’єкти аналізу фінансового стану.

Фінансова звітність як інформаційна база фінансового аналізу підприємства. Мета фінансової звітності. Основні вимоги, що висуваються до складання фінансової звітності. Зміст, структура, призначення основних компонент фінансової звітності.

Класифікація методів аналізу: формалізовані і неформалізовані методи аналізу. Сучасна методика оцінювання фінансових звітів: горизонтальний, вертикальний, порівняльний, факторний методи фінансового аналізу.

Основні напрямки аналізу фінансового стану підприємства. Послідовність аналізу фінансового стану. Економічна оцінка балансу підприємства, горизонтальний та вертикальний аналіз статей бухгалтерського балансу. Система та методологія здійснення експрес-аналізу фінансового аналізу. Класифікація коштів підприємства і джерел їх утворення.

Попередня оцінка платоспроможності та фінансової стійкості. Порядок розрахунку показників: неплатежі, коефіцієнти незалежності, фінансової стійкості, ефективності використання фінансових ресурсів та власних коштів, ділової активності, покриття, вигідності, участі власних і довгострокових залучених коштів в запасах і витратах.

Економічна сутність і структура майна підприємства. Завдання, основні напрями та інформаційне забезпечення аналізу необоротних активів. Аналіз наявності та стану основних фондів та нематеріальних активів (коефіцієнти зносу, оновлення основних засобів, вибуття основних засобів).

Сутність ліквідності і платоспроможності та їх значення при оцінці фінансового стану підприємства. Основні фактори, що впливають на стійкість фінансового стану підприємства. Вплив структури активів і пасивів на характеристику фінансової стійкості підприємства.

Система показників, що характеризують ліквідність і фінансову стійкість підприємства: методика їх розрахунку, економічна інтерпретація (коефіцієнти покриття, швидкої ліквідності, абсолютної ліквідності, чистий оборотний капітал; коефіцієнти платоспроможності (автономії), фінансування, забезпеченості власними оборотними засобами, маневреності власного капіталу).

Поняття ділової активності підприємства. Напрями кількісної оцінки і аналізу ділової активності підприємства. Показники, що характеризують ділову активність підприємства (коефіцієнти оборотності активів, оборотності кредиторської заборгованості, обертання дебіторської заборгованості, строк погашення дебіторської заборгованості, строк погашення кредиторської заборгованості, коефіцієнти оборотності матеріальних запасів, оборотності основних засобів, оборотності власного капіталу).

Система показників, що характеризують рентабельність підприємства: методика їх розрахунку, економічна інтерпретація (коефіцієнти рентабельності активів, рентабельності власного капіталу, рентабельності діяльності, рентабельності продукції).

Методи узагальнюючої (рейтингової) оцінки фінансового стану підприємства: методи суми місць, середньої геометричної, таксономічний метод, метод відстаней, експертний метод тощо. Порядок розрахунку узагальнюючих показників.


Дата добавления: 2018-05-30; просмотров: 311; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!