ТЕМА 5. Аналіз обсягу випуску продукції



Задачі аналізу обсягу виробництва продукції. Система показників обсягу виробництва продукції (натуральні, умовно-натуральні, вартісні). Загальна оцінка виконання плану з випуску продукції. Аналіз змін в асортименті та структурі виробленої продукції.

Оцінка якості продукції та її вплив на обсяг випуску продукції. Аналіз ритмічності роботи підприємства, способи її вимірювання. Виявлення причин неритмічної роботи підприємства та його структурних підрозділів.

 

ТЕМА 6. Аналіз обсягу реалізації продукції

Задачі аналізу обсягу реалізації продукції. Оцінка впливу факторів на обсяг реалізації. Виявлення можливостей збільшення обсягу реалізації продукції.

Аналіз методів ціноутворення (ціни з орієнтацією на витрати, на корисність продукції, на попит, визначення цін з орієнтацією на конкуренцію, на основі знаходження рівноваги між витратами виробництва, попитом, конкуренцією; визначення цін методом об’ємного виміру).

ТЕМА 7. Аналіз трудових показників

Задачі аналізу та джерела інформації з трудових показників. Забезпечення підприємства трудовими ресурсами. Абсолютне та відносне відхилення чисельності від розрахункової величини. Аналіз структури персоналу, вплив відхилень в структурі персоналу на економічні показники діяльності підприємства. Кваліфікаційний склад кадрів, використання робітників за їх кваліфікацією. Динаміка показників, що характеризують рух робочої сили. Розрахунок впливу забезпечення виробництва робочою силою, структури персоналу та плинності робочої сили.

Динаміка фонду заробітної плати. Абсолютне та відносне відхилення фонду заробітної плати. Вплив факторів на нього: зміни чисельності працюючих та середньої заробітної плати. Контроль за витратами фонду оплати праці в поточному році.

Аналіз продуктивності праці. Показники продуктивності праці. Динаміка показників за декілька періодів. Фактори, що впливають на продуктивність праці та їх класифікація. Аналіз середньорічного виробітку робітника, вплив на нього використання робочого часу та годинної продуктивності праці. Аналіз зміни трудомісткості продукції, що виробляється на підприємства за декілька періодів та розрахунок впливу на неї факторів. Визначення впливу трудових факторів на випуск продукції.

        Аналіз використання робочого часу. Календарний, плановий, фактичний та корисний фонди робочого часу. Враховані та невраховані втрат робочого часу. Непродуктивні втрати часу та причини їх виникнення. Виявлення можливостей покращення використання робочого часу.

ТЕМА 8. Аналіз витрат на виробництво продукції

Задачі аналізу витрат на виробництво. Джерела даних для аналізу витрат. Два напрями аналізу: за елементами витрат та за статтями калькуляції. Аналіз змін кошторису витрат на виробництво за економічними елементами. Зміни в структурі витрат в порівнянні з попереднім періодом. Аналіз витрат виробництва за калькуляційними статтями. Розрахунок відхилень за кожною окремою статтею, визначення долі участі кожної статті в загальних змінах витрат. Склад комплексних статей витрат.

Розрахунок впливу факторів на рівень матеріальних витрат (змін витрат матеріалу на одиницю продукції та змін цін за одиницю виміру матеріалів).

Закордонний досвід з обліку витрат на виробництво. Групування витрат на умовно-постійні та змінні.

Витрати на одну гривну товарної продукції та їх динаміка. Фактори, що впливають на показник витрат на одну гривну товарної продукції (асортимент, собівартість одиниці продукції, вартість сировини і матеріалів, ціна одиниці продукції) та на собівартість всієї продукції через показник витрат (асортимент, собівартість одиниці продукції, вартість сировини і матеріалів, ціна одиниці продукції, кількість продукції).

ТЕМА 9. Аналіз ефективності використання основних фондів.

    Значення та задачі покращення стану та підвищення ефективності використання основних виробничих фондів. Аналіз складу та динаміки основних фондів, співвідношення активної і пасивної їх частини. Динаміка темпів зростання, оновлення, вибуття та зношеності основних промислово-виробничих фондів. Віковий склад основного технологічного обладнання та його вплив на випуск продукції.

    Показники ефективності використання основних фондів. Характеристика використання фонду часу роботи обладнання в цехах та на підприємстві в цілому, способи виявлення та причини виникнення внутрішньо змінних простоїв.

    Фондовіддача, вимірювання та характеристика її рівня в динаміці. Аналіз впливу факторів на фондовіддачу, що пов’язані зі змінами структури основних промислово-виробничих фондів, середньої ціни встановленого обладнання, середньої кількості відпрацьованих машино-годин та виробітку продукції на кожну машино-годину. Виявлення можливості покращення використання основних виробничих фондів та визначення можливого зростання обсягу випуску продукції і підвищення фондовіддачі.

 


Дата добавления: 2018-05-30; просмотров: 271; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!