Міжнародні організації та особливості їх співпраці з Україною.



Між організацій діяльність пов’язана з виконанням функцій визначена їх статутами, фін забезпечення виконання цих функцій здійснюється за доп. фгк, які форму за доп. цих організацій

До провідних орган належать:оон, єс

Організація Об'єднаних Націй (ООН) — це унікальна організація незалежних країн, які об'єдналися в ім'я загального миру і соціального прогресу. Офіційною датою народження Організації є 24 жовтня 1945 року, а її засновниками вважається 51 країна, у тому числі й Україна. На кінець 2008 р. кількість країн-членів ООН досягла 192.

Організація Об'єднаних Націй не є світовим урядом і не встановлює закони. Вона надає можливості для врегулювання міжнародних конфліктів і вироблення стратегій з питань, які стосуються кожного з нас. ООН переслідує чотири головні цілі: підтримка миру та безпеки на планеті; розвиток дружніх стосунків між країнами; співпраця у вирішенні міжнародних проблем і забезпеченні поваги прав людини; узгодження дій різних країн. Заради досягнення цих цілей співробітничають десятки родинних організацій, які разом утворюють систему ООН.

Оон була заснована напр. 2СВз метою підтримання миру, на сьогодні сферами її діяльності є економічна, соціальна гуманітарна, захист прав людини та охорона навколишнього середовища

Бюджет оон форм за рах. внесків країн учасниць розмір визначається залежно від рівня економ розвитку країни.

В Україні реаліз. проекти за програмою розвитку, фони народонаселення , МОП, міжнарод агентсво атомної енергетики, юнісеф.

Одна з найвідоміших і найвпливовіших організацій такого характеру - це Європейський Союз (СС). Він був утворений 1993 р. і нині налічує 27 країн.

ЄС є унікальним міжнародним утворенням, яке поєднує ознаки міжнародної організації і держави. Союз має повноваження на участь у міжнародних відносинах і відіграє в них велику роль. Країни ЄС зобов'язалися проводити спільний курс у сфері зовнішньої політики і безпеки, основних напрямів внутрішньої економічної політики, координувати політику в питаннях охорони довкілля, боротьби зі злочинністю та ін.

Головною метою Європейського Союзу є створення "Європи без кордонів", де було б усунено всі перешкоди на шляху вільного пересування людей, капіталу, товарів і послуг. З 1999 р. (у готівкових розрахунках з 2002 р.) введена єдина валюта - євро (за винятком Великої Британії і Данії). Отже, це одночасно політичний, економічний і валютний союз.

1 березня 1998 р. набула чинності Угода про партнерство та співробітництво між ЄС та Україною. ЗО грудня 2005 р. набуло чинності рішення ЄС надати Україні статус країни з ринковою економікою. На сьогодні розширений ЄС є найбільшим зовнішньоторговельним партнером України.

 

 

Фін менеджмент: сутність, суб’єкти та основні елементи.

Фін менеджмент - це процес управління формування і використання фондів фін ресурсів на рівні держави підприємницьких структур інших господ об’єднань і громадян якщо вони здійснюють фін операції.

Об’єкт фін менеджменту - форми та види фін відносин .

Суб’єкт ФМ- держ. органи влади і управління і відповідні фін інститути та заклади.

Фін апарат включає 2групи:   


1)органи що здійснюють заг. управління,фінансами: президент України, вру, кму, нбу, і рахункова палата

 

2)Органи що здійснюють оперативне фінансами :мін фін укр, казначейство, державна фіскальна служба, фін інспекція, аудиторська палата.

ФМ включає: менеджмент держ. фінансів, бюджетних фінансів, податковий менеджмент, фін менеджмент підприємницьких структур.


Елементи ФМ:фін планування і прогнозування, фін регулювання, стимулювання, фін контроль.

Розрізняють оперативне і стратегічне управління.

Оперативне - комплекс заходів який розробляється на основі оперативного аналізу і має на меті одержання макс. ефекту при мін витратах за доп. перерозподілу фін ресурсів.

Стратегічне - пов’язане з прогноз фін ресурсів на перспективу та визначення обсягу фін ресурсів для виконання цілювих програм.

 

 

Функції вищих законодавчих та виконавчих органів державної влади і управління по загальному управлянню фінансами.

У сфері управління фінансами до повноважень Верховної Ради України належать: розгляд проекту та затвердження закону про Державний бюджет України, контроль за виконанням Державного бюджету, ухвалення рішення щодо звіту про його виконання, розгляд і затвердження усіх законодавчих актів, котрі стосуються фінансової системи та фінансової політики в країні, контроль за їх виконанням, використанням позик, одержаних Україною, утвердження усіх рішень, пов'язаних із фінансовою політикою держави.

У сфері управління фінансами головними повноваженнями Кабінету Міністрів України є: розробка та реалізація стратегічних напрямів єдиної державної фінансової політики, проекту закону про Державний бюджет України, забезпечення виконання затвердженого Верховного Радою Державного бюджету України та подання звіту про його виконання, забезпечення виконання усіх законів, що стосуються фінансової політики держави.

Функції НБУ:

1) визначає та проводить грошово-кредитну політику, В основу грошово-кредитної політики покладено здійснення комплексу заходів, спрямованих на розширення або звуження ліквідних коштів і обсягів кредитування банків та інших кредитних установ.

2) монопольно здійснює емісію національної валюти України та організує готівковий грошовий обіг;

5) організовує створення та методологічно забезпечує систему грошово-кредитної і банківської статистичної інформації та статистики платіжного балансу;

6) регулює діяльність платіжних систем та систем розрахунків в Україні, визначає порядок і форми платежів, у тому числі між банками;

7) визначає напрями розвитку сучасних електронних банківських технологій, створює та забезпечує безперервне, надійне та ефективне функціонування, розвиток створених ним платіжних та облікових систем, контролює створення платіжних інструментів, систем автоматизації банківської діяльності та засобів захисту банківської інформації;

9) веде офіційний реєстр ідентифікаційних номерів емітентів платіжних карток внутрішньодержавних платіжних систем;

11) складає платіжний баланс, здійснює його аналіз та прогнозування;

14) забезпечує накопичення та зберігання золотовалютних резервів та здійснення операцій з ними та банківськими металами;

 

Основні завдання Державна Фіскальна Служба:

1) реалізація державної податкової політики та політики у сфері державної митної справи, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, здійснення в межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків і зборів, митних та інших платежів, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, державної політики з адміністрування єдиного внеску, а також боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску, державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів;

ФУНКЦІЇ ОРГАНІВ ДЕРЖФІНІНСПЕКЦІЇ УКРАЇНИ:

Основними завданнями Держфінінспекції України є реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю, а також внесення пропозицій щодо її формування.

Держфінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань:

1) здійснює державний фінансовий контроль за:

використанням і збереженням державних фінансових ресурсів,

дотриманням законодавства про державні закупівлі;

2) здійснює контроль за:

- виконанням функцій з управління об'єктами державної власності;

- цільовим використанням коштів державного і місцевих бюджетів;

- цільовим використанням і своєчасним поверненням кредитів (позик), одержаних під державні (місцеві) гарантії;

- складанням бюджетної звітності, паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі), кошторисів та інших документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету;

- станом внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту у розпорядників бюджетних коштів;

- усуненням виявлених недоліків і порушень;

Основні функції Міністерства фінансів полягають у таких діях:

— розробленні та реалізації основних напрямів фінансової політики держави, забезпеченні її втілення в життя;

— забезпеченні стабільності державних фінансів, їх активного впливу на соціально-економічний розвиток країни;

— організації бюджетного процесу, складанні проекту та забезпеченні виконання Державного бюджету України;

— концентрації фінансових ресурсів на пріоритетних напрямах соціально-економічного розвитку України та її регіонів;

— аналізі підсумків виконання бюджетів усіх рівнів;

— удосконаленні методів фінансово-бюджетного планування;

— проведення роботи з розвитку фінансового ринку (ринку цінних паперів, кредитного ринку, ринку фінансових послуг);

— здійсненні фінансового контролю за раціональним та цільовим використанням бюджетних коштів, коштів державних цільових фондів;

— регулювання фінансової діяльності суб'єктів господарювання шляхом установлення правил виконання фінансових операцій, форм фінансових документів, порядку і стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

 

 

Фін планування у системі фін менеджменту .

Фін планування - це науково обґрунтований процес визн. джерел створення і напрямків використання фін ресурсів в економіці держави, для забезпечення соц. і економ розвитку.


Принципи:

· Комплексного підходу

· Наукового обґрунтування

· Єдності

· Раціонального визначення і розподілу фін ресурсів

· Безперервності

 

 

Методи фін планування:

· Балансовий

· Нормативний(за нормами)

· Розрахунково аналітичний метод

· Економіко матем моделювання

 


2 основні планові документи:

Фін план-це документ в якому вказують планові показники в грошовій формі який обґрунтовує рух фін ресурсів на визначений період

Фін прогноз - науково обґрунтоване передбачення фін операцій чи процесів в якому визначається фін стратегія держави або суб’єкта господарювання.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 252; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!