Фінансові ресурси підприємства, їх класифікація



Фінансові ресурси СГ – сукупність грошових доходів та надходжень СГ, які використовуються для формуваня централіз. фондів фін. ресів або у нефонд. формі для забезпечення процесів розширення відтворення та виконяння фін. зобовязань підприємствава.

Клас-ція фін. рес-в СГ:

1) За формою ств-ня: * фондові; * нефондові (кред. ресурси).

2) За джерелами форм-ня: - Власні – фін. ресурси, якими підпр-во володіє в рез-ті госп. д-ті (внески в стат. к-л, чистий пр-к, аморт. відр-ня, орендна плата). - Позикові – кошти, які підпр-во залучає на умовах повор-ті, строк-ті, платності (кредит, облігації, фін. ризик). - Залучені – ресурси, які підпр-во може залучити на певний період для забезп-ня пот. чи розширеної д-ті; не підлягають поверненню (акції, субсидії, дотації, субвенції, страх. відшк-ня, благод. кошти).

3) За формами права власності: * фін. ресурси держ. сектору ек-ки; * прив.; * колект.; * фін. ресурси іноз. д-в.

4) За напрямками викор-ня коштів: * на здійснення поточних витрат; * на виконання фін. зобовязаньнь; * на фінансування інвестицій.

5) За способом залучення: * внутр. фін. ресурси (власні); * зовн. (позикові та залучені).

6) За кругообігом: * початкові (стат. к-л); * прирощені (отримані в рез-ті госп. д-ті).

7) За хар-ром викор-ня: * матеріалізовані (вкладені в необ. активи); * в обігу (в обор.активи).

Фінансові ресурси підприємств є основою господарської діяльності. Вони уособлюють собою власний капітал, авансований в матеріальні, нематеріальні активи підприємства.

Напрямки використання фін. ресурсів: - виконання фін. зобовязаньнь перед бюджетом, банками, страх.фін. орг-ціями та ін.; - купівля оборотних активів; - фінансуванняня капітальних вкладень; - матеріальне стимулювання працівників; - виплата засновникам, інвесторам, акціонерам; - створення резервів.

Грошові надходження підприємств

Джерела формування і напрямки використання грошових коштів суб’єктів господарювання

Надходження Використання

Операційна діяльність

- реалізація продукції; - збільшення кредиторської заборгованості; - зменшення дебіторської заборгованості; - гранти, штрафи, пеня, фінансові санкції; - позитивні курсові різниці - здійснення поточних витрат; - збільшення товарно-матеріальних запасів; - зменшення кредиторської заборгованості; - сплата фінансових санкцій

Інвестиційна діяльність

- продаж основних активів; - продаж акцій інших підприємств; - одержання прибутку від участі в капіталі; - продаж дочірніх, асоційованих підприємств - придбання основних (необоротних) активів; - купівля акцій інших підприємств; - вкладення в дочірні, асоційовані компанії, підприємства

Фінансова діяльність

- емісія цінних паперів; - залучення кредитів - виплата дивідендів; - погашення заборгованості за всіма видами зобов’язань

 

Прибуток підприємства: його роль, формування, розподіл та використання в сучасних умовах

Прибуток-сума, на яку доходи перевищують витрати. Види прибутку: 1.Валовий, 2.Фін. рез. від опер. діяльності, 3.Фін. рез. до оподаткування, 4. Прибуток від припиненої діяльності після оподаткування, 5. Чистий прибуток.

Процес розрахунків чистого прибутку поділяється на наступні етапи:

1. Визначення чистого доходу (виручки) від реалізації продукції, товарів, послуг. Чистий доход від реалізації продукції, товарів, послуг визначається шляхом відрахування з доходу відповідних податків, зборів.

2. Розрахунок валового прибутку (збитку). Розраховується як різниця між чистим доходом від реалізації продукції і собівартістю реалізованої продукції.

3. Визначення фінансового результату – прибутку (збитку) від операційної діяльності визначається як алгебраїчна сума валового прибутку (збитку), іншого операційного доходу, адміністративних витрат, витрат на збут, інших операційних витрат.

4. Розрахунок фінансового результату прибутку (збитку) до оподатковування, визначається як алгебраїчна сума прибутку (збитку) від операційної діяльності, доходу від інвестиційної і фінансових діяльності та інших доходів, втрат від участі в капіталі, фінансових і інших витрат.

5. Розрахунок чистого фінансового результату (прибутку чи збитку) визначається як різниця між фінансовим результатом до оподатковування і алгебраїчною сумою з податку на прибуток та прибутку (збитку) від припиненої діяльності після оподаткування.

Фін. рез. до оподаткування передбачає етапи розподілу: 1)Прибуток розподіляється між суб*єктами господарювання і державою залежно від існуючої системи оподаткування, 2) прибуток, що залишається в розпорядження підприємств розподіляється за напрямками: на споживання, фонд соц. потреб, дивід. фонд. Надходження: рез. фонд, фонд розвитку ви-ва, фонд розвитку персоналу, 3) нерозподілений прибуток.

Фін. рез. від звичайної діяльності до оподаткування
Податок на прибуток
Чистий фінансовий
Резервний фонд
Фонд розвитку
Фонд розвитку персоналу (соціальних потреб)
Фонд матеріальног
Виплата дивідендівСп
Фонд нагромадження
Фонд
Нерозподілений прибуток


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 277; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!