Особливості оцінки ефективності інвестиційних та інноваційних проектів в умовах інфляції та ризику



Українська державна академія залізничного транспорту

Факультет економіки транспорту

Кафедра економіки, організації і управління підприємством

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

До контрольної роботи з дісципліни

“Економіка і організація інноваційної діяльності“

Для студентів напрямку

«Економіка і підприємництво»

Усіх форм навчання

 

Харків 2010

 

Методичні вказівки розглянуті та рекомендовані до друку на засіданні кафедри «Економіка, організація і управління підприємством» 23 березня 2010 р., протокол № 8.

 

 

Дані методичні вказівки призначені для студентів спеціальності „Економіка підприємства” всіх форм навчання. Їх мета – закріпити набуті на лекціях знання за допомогою вирішення задач за варіантами та відповіді на теоретичні питання.

 

 

Укладачі:

 

 

доц. В.В.Компанієць

 

доц. І.Л. Назаренко

 

 

Рецензент

 

доц. В.О. Мельник

 

Загальні положення

Мета контрольної роботи – перевірка набутих теоретичних і практичних знань з основних тем дисципліни.

Контрольна робота виконується студентами спеціальності “Економіка підприємств” усіх форм навчання (студенти денної форми навчання виконіють її в якості індивідуального завдання).

Контрольна робота складається з теоретичної та розрахункової частин. Перелік теоретичних питань за номерами варіантів надані у методичних вказівках. Студент повинен, користуючись не менш ніж 5-ма джерелами літератури, розкрити зміст теми питання за відповідним варіантом у обсязі 4-5 сторінок.

Список літератури надано у методичних вказівках. Його можливо доповнити статтями з провідних економічних журналів (“Економіка України”, “Економіст”, “Российский экономический журнал” та ін.).

Перша задача – розрахунки економічної ефективності інноваційно-інвестиційного проекту. В другий задачі студент повинен вибрати з трьох варіантів інвестицій у промислове обладнання і оборотний капітал з метою виробництва і реалізації удосконаленого продукту.

Наприкінці кожної задачі наобхідно зробити висновок, відповідаючи на питання, перераховані у методичних вказівках да задач.

У додатках А і Б міститься довідкова інформація, потрібна для виконання розрахунків (дисконтні множники для розрахунку теперешньої вартості грошових потоків).

Номер варіанта контрольної роботи відповідає останній цифрі шифру залікової книжки студента.

Контрольна робота повинна бути оформлена згідно з вимогами до оформлення самостійних завдань і містити:

- титульний аркуш;

- зміст;

- основну частину (теоретичну та розрахункову частини);

- перелік використаних джерел.

 

 

1  Методика розрахунку та аналізу показників

оцінки ефективності інвестиційних 

та інноваційних проектів

 

Розрахунок показників оцінки ефективності інвестиційних та інноваційних проектів

Оцінку ефективності інвестицій здійснюють з використанням багатьох як формалізованих, так i неформалізованих критеріїв.

Найбільш поширеними формалізованими критеріями оцінки ефективності інвестицій є такі показники, як: чиста теперішня вартість (ефект) - Net Present Value (NPV); індекс рентабельності (прибутковості) інвестицій - Profitability Index (PI); внутрішня норма рентабельності - Internal Rate of Return (IRR); період окупності проекту - Payback Period (PP).

Метод розрахунку NPV передбачає співставлення величини інвестицій, що вкладаються у проект (IC), з загальною величиною чистих грошових надходжень протягом запланованого періоду, що наведені до теперішньої вартості (PV). Інвестиційні витрати також наводяться до теперішньої вартості

NPV=PV-IC,                                     (1.1)

,   (1.2)

де Fi - чисті грошові надходження відповідного періоду i у майбутній вартості;

FM2(r,i) - множник дисконтування для відповідного періоду i та ставки дисконтування r.

   Під чистими грошовими надходженнями відповідного періоду розуміють різницю між грошовими надходженнями та грошовими витратами, які пов’язані з виробничо–фінансовою діяльністю підприємства.

   Чисті грошові надходження можна також розрахувати як суму чистого прибутку та амортизаційних відрахувань відповідного періоду.

   Показник NPV можна також розрахувати за наступною формулою:

 

   ,                                               (1.3)

 

де Ві – виторг від реалізації продукції (робіт, послуг) проекту відповідного періоду і;

Сі – сума поточних та інвестиційних витрат відповідного періоду і.

Сума поточних витрат не включає амортизаційні відрахування.

Метод розрахунку індексу рентабельності інвестицій є, по суті слідством попереднього. Індекс рентабельності розраховується за формулою:

.                                    (1.4)

Якщо NPV > 0; PI > 1 - проект слід прийняти;

       NPV < 0; PI < 1 - проект не слід приймати;

       NPV = 0; PI = 1 - проект ані прибутковий, ані збитковий.

Період окупності (РР) - розраховується прямим підрахунком числа років (місяців), протягом яких інвестиція буде погашена кумулятивним (сумарним) грошовим потоком, що наведений до теперішньої вартості.

Найбільш складним для розрахування є показник внутрішньої норми рентабельності (IRR). Під IRR розуміють значення коефіцієнту дисконтування, за яким NPV проекту дорівнює "0". Економічний зміст цього показника полягає у наступному: підприємство може приймати будь-які інвестиційні рішення, якщо рівень рентабельності інвестицій буде не нижчим, ніж ціна авансованого в інвестиційний проект капіталу ( ).

Якщо проект фінансується цілком за рахунок позички комерційного банку, значення IRR показує верхню межу припустимого рівня відсоткової ставки за кредитом, перевищення якої робить проект збитковим.

Якщо проект фінансується з різних джерел, визначається середня ціна авансованого капіталу - .

     Для розрахунку IRR, без застосування спеціального фінансового калькулятора, застосовують метод послідовних ітерацій з використанням табульованих значень коефіцієнтів дисконтування. Для цього за допомогою таблиць та проміжних підрахунків NPV обирають два значення коефіцієнту дисконтування r1 < r2 таким чином, щоб у інтервалі ( r1, r2 ) функція NPV = f ( r ) змінювала своє значення з "+" на "-", або з "-" на "+". У подальшому використовують формулу:

 

                  ,                 (1.5)

де r1 - значення табульованого коефіцієнту дисконтування, при якому

        f ( r1 ) > 0, ( f ( r1 ) < 0 );

r2 - значення табульованого коефіцієнту дисконтування, при якому

        f ( r2 ) < 0, ( f ( r2 ) > 0 )

Найбільша точність обчислення буде у випадку, коли довжина інтервалу (r1, r2) дорівнює 1%.

Розрахуємо показники NPV, PI, PP, IRR для інвестиційного проекту, який фінансується за рахунок позички банку на умовах 12% річних. Проект має такі характеристики: обсяг необхідних інвестицій – 1200 тис. грн., чисті грошові надходження за роками проекту:

Таблиця 1.1 – Чисті грошові надходження, тис. грн

Роки проекту 1 2 3 4 5
Грошові надходження 300 450 500 600 700

 

Необхідні розрахунки зведемо до таблиці 1.2.

Таблиця 1.2 – Розрахунок дисконтованого чистого грошового потоку за проектом

Показник

Значення за роками

1 2 3 4 5
1. Грошові надходження, тис. грн 2. Множник дисконтування FM2 для r=12% 3. Дисконтовані грошові надходження, тис. грн. (гр3=гр2*гр1) 4. Те ж саме зростаючим підсумком,      тис. грн 300     0,893     267,9     267,9   450     0,797     358, 65     626,55 500     0,712     356     982,55 600     0,636     381,6     1364,15   700     0,567     396,9     1761,05

 

Сумарне значення дисконтованого чистого грошового потоку (грошових надходжень) за п`ять років проекту: PV = 1761,05 тис. грн.

Чиста теперішня вартість:

NPV=1761,05-1200=561,05 тис.грн.

Індекс рентабельності:

.

Оскільки 982,55<1200<1364,5 - проект окупиться на четвертому році: PP=4 роки.

Визначимо показник внутрішньої норми рентабельності (ІRR).

Оскільки при r = 12% NPV проекту має позитивне значення, ставка дисконту за якою NPV буде мати негативне значення (NPV<0) буде більшою ніж 12%.

Оскільки значення РІ за проектом досить високе (1,468) можна припустити, що значення NPV<0 ми отримаємо при використанні ставки дисконту .

Розрахуємо NPV проекту при r = 20% :

Оскільки NPV при r = 20% має позитивне значення, підвищимо розрахункову ставку дисконту.

Розрахуємо NPV проекту при r = 25%:

Розрахуємо NPV проекту при r = 28% :

   Оскільки при r = 28% маємо NPV< 0, для розрахунку IRR можемо скористатися формулою 1.4.

           .

   Тобто максимально припустима вартість капіталу, за якою може бути профінансований проект, складає 27%. Якщо вартість капіталу буде вища проект буде збитковий.

 

 

1.2 Особливості аналізу ефективності інвестиційних та інноваційних проектів за допомогою наведених показників

 

Вважається, що найбільш надійним критерієм є критерій NPV, оскільки: 1) на базі нього встановлюється абсолютна величина нарощування капіталу підприємства, якщо проект буде прийнято, а отже й величина зростання економічного потенціалу підприємства, що є найбільш вагомою метою його діяльності; 2) показник має властивість адитивності, що дає змогу визначити суму NPV за незалежними проектами i використовується з метою оптимізації інвестиційного портфелю.

Недоліком цього показника є те, що його значення дуже сильно залежить від обраної ставки дисконту. Крім цього, ставка дисконту встановлюється, як правило, як незмінна величина для усього періоду експлуатації інвестиційного проекту, але у реальних обставинах в майбутньому, у зв'язку зі зміною економічних умов, ця ставка теж змінюється.

Показник PI пов'язаний з NPV, але при зрівнянні альтернативних проектів PI краще характеризує ефект, що буде отримано від реалізації проектів, тому що є відносною величиною. Показник доцільно використовувати при виборі проектів з ряду альтернативних, у випадку, якщо NPV проектів мають приблизно однакові значення.

Показник РР може використовуватися для оцінки не тільки ефективності інвестицій, але й рівня інвестиційних ризиків - чим довше період окупності проекту, тим вище ризик.

Недоліком показника є те, що він не враховує грошові потоки, які формуються після періоду окупності інвестицій.

Показник IRR найкраще застосовувати при оцінці окремого проекту, порівнюючи значення IRR з вартістю авансованого капіталу ( ).

У зрівняльному аналізі альтернативних проектів використання показника IRR має досить умовний зміст i не рекомендується, тому що:

- IRR є відносним показником, на його основі неможливо зробити вірні висновки відносно можливого внеску інвестиційного проекту до зростання капіталу підприємства; цей недолік має особливий прояв, якщо проекти суттєво відрізняються за величиною грошових потоків;

- IRR не має властивості адитивності;

- IRR не можливо застосовувати для "нестандартних" проектів, якщо протягом періоду експлуатації інвестицій надходження та витрати капіталу відбуваються по черзі;

- IRR не дозволяє розрізняти ситуації, за якими вартість капіталу змінюється.

У процесі оцінки інвестиційних проектів за критеріями NPV, PI, IRR, PP можуть бути зроблені суперечні висновки. У такому випадку необхідно враховувати особливості вищеперелічених показників. Крім того, можна орієнтуватися на критерії, які вважаються керівництвом підприємства за найбільш істотні, або прийняти до уваги додаткові об’єктивні та суб’єктивні критерії, формальні чи неформальні.

 

Особливості оцінки ефективності інвестиційних та інноваційних проектів в умовах інфляції та ризику

 

Для оцінки ефективності інвестиційних проектів в умовах інфляції та ризику застосовують декілька методик.

Найбільш простою у використанні є методика корегування коефіцієнту дисконтування з урахуванням інфляції та з урахуванням ризику.

 

1.3.1 Оцінка в умовах інфляції

Загальна формула, яка пов'язує коефіцієнт дисконтування, що не враховує інфляцію (r), номінальний коефіцієнт дисконтування з урахуванням інфляції (ri), та індекс інфляції - I:

 

           1 + ri = (1 + r) * (1 + I),                                          (1.6)

 

пiсля перетворень маємо:

 

          1 + ri = 1 + r + I + r * I,                                          (1.7)

 

Величину r*I у практичних розрахунках можна не брати до уваги внаслідок її досить малого значення, тому можна користуватися формулою:

 

 ri = r + I.                                               (1.8)

Оцiнка в умовах ризику

Для порiвняння проектiв з рiзним рiвнем ризику треба уможливити їх порiвняння. Проектовi з вищим рiвнем ризику вiдповiдає бiльша величина дисконтної ставки , і навпаки. Дисконтна ставка, що враховує ризик (rr), повинна мати таку структуру:

 

rr = r + p,                                            (1.9)

 

де r - дисконтна ставка без урахування ризику,

 p - премiя за ризик.

На практиці дуже складно визначити величину премії за ризик. Як правило, на базі аналізу альтернативних проектів визначають три групи проектів: з високим, середнім та низьким ризиком.

Для середньоризикованих проектів дисконтна ставка дорівнює середньозваженiй вартості капіталу для відповідної групи проектiв. Для проектів з високим ризиком дисконтна ставка збільшується на 2-3%, а для проектів з низьким ризиком вона зменшується на 1-2%.


Завдання № 1

Підприємство розглядає можливість здійснення інноваційного проекту щодо випуску нових моделей кольорових телевізорів. Основні показники проекту наведені в таблицях 1.3 – 1.8. Необхідно обгрунтувати доцільність здійснення проекту на основі аналізу основних показників ефективності інвестицій.

Зробити висновок, приймаючи до уваги додатковий критерій: максимальний строк окупності не може перевищувати 5 років.

 

Методичні вказівки до роз’вязання завдання

1. Розрахувати виторг від реалізації продукції за кожен рік життєвого строку проекту, припускаючи, що ціни на виріб не змінюються на протязі життєвого строку проекту:

,                                                         (1.10 )

де В – виторг від реалізації у оптових цінах;

Цопт – оптова ціна за одиницю виробу;

Vр – обсяг реалізації виробів.

 

2. Розрахувати щорічні амортизаційні відрахування, визначити ліквідаційну вартість основних фондів.

      Основні фонди, які необхідні для здійснення проекту, представлені виробничими спорудами, транспортом, обладнанням. Згідно з чинним законодавством, ці фонди належать до різних груп і відповідно з цим амортизація буде нараховуватись за такими нормами:

  І гр. – (будівлі, споруди) – 5%;

  ІІ гр. – (автотранспорт, меблі, офісне обладнання, інше) – 25%;

  ІІІ гр. – (виробниче обладнання) – 15%.

Основний метод нарахування амортизації, згідно з законодавством, – метод зменшуваного залишку; база для нарахування амортизації – залишкова вартість обладнання.

      Наведемо приклад нарахування амортизації. Нехай у першому році придбається обладнання вартістю – 500 тис.грн., а у другому році – 700 тис.грн. Тоді амортизаційні відрахування для першого року (АМ1):

 

 

Для другого року, з урахуванням придбання нового обладнання:

 

   Для третього року:


Таблиця 1.3 – Плановий обсяг реалізації продукції за проектом

 

 

№ варіанту

Обсяг реалізації за роками, тис. одиниць

2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007
1 75 115 120 120 120 120 120
2 80 100 110 110 120 120 110
3 70 110 120 120 120 130 100
4 80 110 110 100 100 90 70
5 30 60 70 70 70 70 60
6 60 100 100 100 90 90 80
7 120 170 200 200 200 200 170
8 60 70 70 70 80 80 70
9 80 120 120 130 130 130 120
10 60 80 110 110 100 100 100
11 75 130 150 150 150 150 150

 

 

Таблиця 1.4 – Планові фінансові показники

Показник

Значення за варіантами

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1. Оптова ціна одиниці виробу, $ 2. Собівартість одиниці виробу у частині змінних витрат, $ 3. Постійні витрати на випуск та реалізацію,тис $ 130   70     2900 110   80     2920 120   82     1680 180   120     1077 460   257     9420 520   229     8030 135   69     3930 510   206     10600 125   77     2940 430   291     9900 150   108     1840

Таблиця 1.5 – План інвестиційних витрат, тис. $

Витрати

За варіантами

 

І

ІІ

 

ІІІ

 

ІV

 

V

2001 2002 2003 2001 2002 2003 2001 2002 2003 2001 2002 2003 2001 2002 2003
Основні засоби - Виробничі споруди - Обладнання - Транспорт       89 390400       50 610 300     10 170 80     50 4100 390     46 305 235     0 280 55     36 3600 350     29 19 51     0 307 208     21 2400 220       19 201 12       89 0 0       69 4788 351       32 19 50       0 484 223  

Продовження таблиці 1.5 – План інвестиційних витрат, тис. $

За варіантами

VІІ

VІІІ

ІX

X

XI

2001

2002

2003 2001 2002 2003 2001 2002 2003 2001 2002 2003 2001 2002 2003 2001 2002 2003
    78 4478 398

 

 

21

67

47

 

 

12

787

167

    1267 3815 378     597 356 215     45 121 20     45 4787 397     24 89 50     9 460 258     46 3830 300     10 347 250     0 110 24     35 4240 340     26 10 40     0 420 150     34 3584 301     13 12 53     0 357 198
                                       

Таблиця 1.6 – Джерела фінансування інвестиційних витрат та їх балансова (облікова) вартість

Джерела фінансування

Балансова вартість за варіантами, тис. $

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1. Позикові 1.1 Довгостроковий кредит 2. Залучені 2.1 Звичайні акції 2.2 Привілейовані акції 3. Власні 3.1 Нерозподілений прибуток   2389   3120 1243   700   2670   3360 1242   768   3167   4642,8 368   913   1913   1425 1440   467   5439   1460 833   1573   3692   1783 836   2580   3690   2701 18-1   1990   2450   2040 1632   2040   1890   1782 2370   2470   3588   1692 1704   1004   3775   2440 777   389

 

 

Таблиця 1.7 – Ціна джерел фінансування інвестиційних витрат

 

Джерела фінансування

Ціна джерела фінансування за варіантами,%

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1. Позикові 1.1 Довгостроковий кредит 2. Залучені 2.1 Звичайні акції 2.2 Привілейовані акції 3. Власні 3.1 Нерозподілений прибуток   33   11 9   6   30   12 9   8   29   11 9   10   28   12 10   4   31   16 12   12   30   16 12   13   31   10 8   10   34   15 12   7   33   11 9   4   30   16 12   6   29   13 8   8

 

Таблиця 1.8 - Додаткові дані

Показник

Значення за варіантами

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1 Очікуваний середньорічний приріст інфляції, %   12   13   15   10   11   12 13 10 8 9 10
2 Премія за ризик, %   2   4   3   2   3   5   2   3   3   3   4

 


3. Визначити загальну суму поточних витрат за кожним роком проекту. Поточні витрати СП складаються з витрат залежних (СЗ) та витрат незалежних (постійних) від обсягу виробництва (СНЗ):

 

       ,                                                               (1.11)

 

У вихідних данних залежні витрати (СЗ) наведені на одиницю виробу тому, щоб визначити їх на весь обсяг, необхідно:

 

         .                                                                    (1.12) 

 

Незалежні (постійні) витрати наведені без урахування сум амортизації (АМ) та відсотків за кредит (К), тому, щоб визначити загальну їх суму, необхідно:

 

        ,                                                   (1.13)   

 

де СП/ - постійні витрати без урахування амортизації та відсотків за кредит (наведені у вихідних даних – табл. 1.2).

   Відсотки та кредит сплачуються щорічно, а основна сума боргу наприкінці терміну кредитування, тому сума відсотків за кредит:   

       

            ,                                                                (1.14)

 

де % К – відсоткова ставка за кредит,

КР – сума кредиту.

Відповідні значення ставки відсотку (вартості кредиту) та суми кредиту наведені у таблиці.

Термін погашення кредиту необхідно встановити самостійно, виходячи з плану доходів та витрат.

 

4. Скласти план доходів та витрат за проектом за роками життєвого циклу у відповідній таблиці (таблиця 1.9).

Таблиця 1.9 – План доходів та витрат проекту

Показник

Значення за роками

1 2 3 4 5 6 7
1 Виторг від реалізації 2 Поточні витрати (2.1+2.2) 2.1  Змінні витрати 2.2  Постійні витрати 2.2.1 Постійні витрати без урахування амортизації та відсотків за кредит 2.2.2 Амортизація 2.2.3 % за кредит 3 Прибуток від реалізації    (1 – 2) 4 Податок на прибуток 5 Чистий прибуток (3 – 4) 6 Чисті грошові надходження (5 + 2.2.2) 7 Те ж саме, зростаючим підсумком              

    

Для визначення чистого прибутку (ЧП) та чистих грошових надходжень (ЧГН) необхідно скористатись формулами:

 

     ; ,                             (1.15 ), (1.16)

 

де ПП – сума податку на прибуток;

   СП – ставка податку у десятинній дробі;

   ПР – прибуток від реалізації.

 

               .                                                          (1.17)

 

    План доходів та витрат необхідно складати послідовно рік за роком щоб встановити термін повернення кредиту і у залежності від нього вірно визначити поточні витрати та прибуток.

    Термін погашення кредиту - це термін, за який сума чистих грошових надходжень зростаючим підсумком превищить суму кредиту. Наприклад, якщо маємо грошові надходження за роками: перший – 100; другий – 150; третий – 120; четвертий – 100, а сума кредиту – 300 тис.грн., то термін повернення кредиту – третій рік, оскільки (100+150+120) >300 тис.грн.

 

5. Визначити чисті грошові надходження з урахуванням ліквідаційної вартості обладнання.

     Згідно з практичним досвідом складання інвестиційних проектів, ліквідаційна вартість (Л) прирівнюється до залишкової вартості наприкінці терміну життєвого циклу проекту. Для нашого випадку – це залишкова вартість основних фондів наприкінці сьомого року.

     Тому, чисті грошові надходження сьомого року:

 

               .                                                  (1.18)

 

6. Визначити середньозважену вартість капіталу, що інвестується у

проект:

              (1.19) 

де  – середньозважена вартість капіталу;

kі - вартість і-го джерела фінансування, %;

- питома вага і-го джерела фінансування у загальному обсязі капіталу;

Сі - балансова вартість і-го джерела фінансування, тис. грн.;

- загальна балансова вартість капіталу з усіх джерел фінансування.

 

7. Визначити ставку дисконту з урахуванням премії за ризик та очикуваного прирісту інфляції

 

rрозр= rбаз + j + p,                                                             (1.20)

де rбаз - базова дисконтна ставка (дорівнює );

j - середньорічний приріст інфляції;

p - премія за ризик.

Базова дисконтна ставка дорівнює середньозваженої вартості капіталу (з округленням у більшу сторону).

 

8. Визначити показники єфективності інвестиційного проекту (NPV, PP, PI, IRR) за розрахунковий період (7 років).

Для розрахунку дисконтованих чистих грошових находжень можливо скористатись формою таблиці 1.2.

Для визначення коефіцієнтів дисконтування необхідно скористатись табл.А1 додатку А.

9. Зробити висновки, відповідаючи на такі питання:

- на скільки зросла вартість капіталу, який було вкладено у проект, у скільки разів зросла вартість капіталу, який було вкладено у проект;

- яку величину складав дисконтований та недисконтований період окупності проекту, у чому різниця між цими показниками;

- наскільки ефективним можливо вважати проект (неефективним, малоефективним, високоефективним);

- які заходи необхідно вжити, щоб підвищити ефективність проекту.

 

Завдання №2

 

Фірма розробила 3 альтернативних варіанти інвестицій у промислове обладнання та обіговий капітал з метою виробництва та реалізації удосконаленого виробу протягом 7 років після впровадження. Перший варіант передбачає використання технології, що існує, другий – більш досконалої, новітньої, але більш дорогої технології, третій – застосування новітньої технології з одночасним збільшенням випуску продукції. Ліквідаційна вартість обладнання за усіма варіантами дорівнює залишковій вартості.

Оцінити варіанти за критеріями NPV, PI, IRR, обрати найбільш вигідний варіант. Як додатковий критерій вибору необхідно прийняти до уваги:

а) обмеження власного капіталу та ускладненість залучення позикових коштів;

б) прагнення фірми до завоювання додаткової частки ринку, за умов забезпечення нормативного рівня прибутковості.

 

Таблиця 2.1 – Основні характеристики інвестиційного проекту

№ вар Проект Норматив прибутко-вості (r), % Чисті інвестиції (IC), тис. грн. Чистий грошовий потік (Fi), тис. грн. Залишкова вартість обладнання, тис.грн.
1 1. Стандартний 2. За новітньою технологією 3. Зі збільшен-ням випуску 13   13   13 720   830   960 110   129   170 187   160   210
2 1. Стандартний 2. За новітньою технологією 3. Зі збільшен-ням випуску 12   12   12 510   790   912 117   163   190 12-   140   270
3 1. Стандартний 2. За новітньою технологією 3. Зі збільшен-ням випуску 12   12   12 590   708   810 108   120   149 143   149   205
4 1. Стандартний 2. За новітньою технологією 3. Зі збільшен-ням випуску 16   16   16 500   610   690 170   190   203 120   175   210
5 1. Стандартний 2. За новітньою технологією 3. Зі збільшен-ням випуску 13   13   13 489   590   710 160   545   702 145   147   189
6 1. Стандартний 2. За новітньою технологією 3. Зі збільшен-ням випуску 17   17   17 410   612   845 110   167   289 132   187   241
7 1. Стандартний 2. За новітньою технологією 3. Зі збільшен-ням випуску 15   15   15 480   640   890 136   165   234 146   190   229
8 1. Стандартний 2. За новітньою технологією 3. Зі збільшен-ням випуску 16   16   16 389   449   589 89   123   157 97   134   157
9 1. Стандартний 2. За новітньою технологією 3. Зі збільшен-ням випуску 14   14   14 347   458   690 77   110   140 110   105   250
10 1. Стандартний 2. За новітньою технологією 3.Зі збільшен-ням випуску 15   15   15 400   689   879 100   140   204 145   278   290
11 1. Стандартний 2. За новітньою технологією 3. Зі збільшен-ням випуску 14   14   14 500   600   750 112   128   169 150   150   200

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 289; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!