Страхове відшкодування у відсотках до страхової суми (приклад)



Вид травми, утрати конечності Ліва Права
1 2 3
 Повна нерухомість руки або кисті 60 70
 Повна нерухомість плеча 20 30
 Повна нерухомість ліктьового суглоба 20 20
 Повна утрата великого і вказівного пальців 30 40
 Нерухомість зап'ястя 15 15
 Втрата трьох пальців руки, включаючи великий або вказівний 30 35
 Втрата одного великого пальця 18 22
 Втрата трьох пальців руки, без великого або вказівного 20 25
 Втрата вказівного і ще одного пальця, але не великого 20 25
 Втрата одного вказівного пальця 12 15
 Втрата середнього, безіменного пальця або мізинця 10 12
 Втрата двох пальців із трьох останніх 5 12
 Втрата стопи або ноги 50 50
 Часткова ампутація стопи, включаючи всі пальці 40 40

 

Обов'язкове особисте страхування від нещасливих випадківпоширюється на пасажирів, робітників транспортних підприємств незалежно від форм власності і видів діяльності, водіїв автомобільного, електротранспорту, поїзних електромонтерів, кондукторів, робітників вагонів-ресторанів, механіків рефрижераторних секцій (поїздів), робітників бригад медичної допомоги.

Обов'язкове особисте страхування не поширюється на пасажирів: морського і внутрішнього водяного транспорту на прогулянкових лініях; внутрішнього водяного транспорту міського повідомлення і переправ; автомобільного й електротранспорту на міських маршрутах.

Застрахованими рахуються: пасажири з моменту оголошення посадки в морське або річкове судно, поїзд, автобус або інший транспортний засіб до моменту завершення поїздки; водії тільки на час обслуговування поїздки.

Кожному застрахованому транспортна організація, що виступає агентом страховика, видає страховий поліс. Він може видаватися на окремому бланку або поміщатися на оберненій стороні квитка. У страховому полісі відзначається вид обов'язкового страхування, найменування, адреса, телефон страховика, розміри страхового платежу і страхові суми.

Пасажири, що мають право на безкоштовний проїзд, підлягають обов'язковому особистому страхуванню без сплати страхового платежу і без одержання ними страхового поліса.

Страховий платіж по обов'язковому особистому страхуванню водіїв визначається в розмірі до 1% страхової суми за кожного застрахованого. Розмір страхової суми для кожного застрахованого складає 200 неоподаткованих мінімумів прибутків громадян.

Страховики виплачують страхові суми:

- у випадку загибелі або смерті застрахованого внаслідок нещасного випадку на транспорті сім'ї загиблого або його спадкоємцю в розмірі 100% страхової суми;

- при одержанні застрахованим травми внаслідок нещасного випадку на транспорті при встановленні йому інвалідності: I групи - 90% страхової суми, II і III групи – 75 % і 50% відповідно.

- при тимчасовій втраті застрахованим працездатності за кожну добу - 0,2% страхової суми, але не більш 50% страхової суми. 

Виплата страхової суми застрахованому здійснюється страховиком на підставі:

- заяви (його сім'ї або спадкоємця) про її виплату, акта про нещасний випадок, листа непрацездатності або довідки спеціалізованих закладів про встановлення інвалідності;

- у випадку смерті - копії свідоцтва про смерть і документа про правоспадкування для спадкоємців (для пільгових категорій пасажирів - документа, що підтверджує право на пільгу).

Гарантійне страхування по окремих професіяхє в ряді країн обов'язковим. Воно необхідно для визначення осіб вільної професії, наприклад, бухгалтерів-ревізорів, нотаріусів і т.п. Страховий захист поширюється на збиток, що заподіяний іншими особами при здійсненні фахової діяльності. Наприклад, нотаріус зобов'язаний укладати договір гарантійного страхування, тому що здійснення його діяльності пов'язано з порівняно високим ризиком заподіяння збитку (майнового збитку) унаслідок помилок.

Державне обов'язкове особисте страхування означає, що джерелом сплати страхових платежів є Державний бюджет і в разі неплатоспроможності страховика з таких видів страхування держава гарантує виконання зобов'язань перед страхувальниками.

Здійснення державного обов’язкового особистого страхування покладено на Національну акціонерну компанію (НАСК) “Оранта”.

Розмір щорічних страхових платежів визначається Правлінням НАСК «Оранта» або іншими страховими компаніями за погодженням зі страхувальниками і Міністерством фінансів України. Страхові платежі сплачуються страхувальниками щомісяця до 25 числа в розмірі 1/12 частини річної потреби (суми) на проведення виплат і перерахо­вуються на спеціальний рахунок страхової компанії.

Невикористані в поточному році на виплату страхових сум страхо­ві платежі підлягають зарахуванню в рахунок чергових платежів, а кошти, яких не вистачає на виплату, доплачуються страхувальниками.

Страхові суми виплачуються за місцем постійного проживання застрахованого перерахуванням на особистий рахунок одержувача в установі банку, видачею чека або поштовим переказом за його рахунок.

 

Медичне страхування

Медичне страхування проводиться в двох формах: добровільне й обов'язкове. Вони різняться по числу сторін, що беруть участь у страхуванні (табл. 7.5), цілям і умовам функціонування. В їх основі призначені різні організаційно-правові й економічні принципи (табл. 7.6).

За умовами обов'язкового медичного страхування роботодавці мають відраховувати від своїх доходів страхові внески.

В основу проведення обов'язкового медичного страхування закладена програма обов'язкового медичного обслуговування.

Таблиця 7.5


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 298; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!