Страхування відповідальності роботодавця



За цим договором страховики відшкодовують збитки страхувальникові у разі притягнення його до відповідальності за шкоду, заподіяну життю і здоров’ю службовця, якщо це сталося в період дії договору страхування, коли службовець працював на страхувальника, виконуючи службові обов’язки.

Службовці – особи, які працюють за наймом або навчаються, стажуються на підприємстві роботодавця.

Страховий захистнадається лише стосовно відповідальності роботодавця за тілесні пошкодження, смерть та професійне захворювання. При цьому обов'язково застосовується франшиза по одному страховому випадку, а також по збитках стосовно одного службовця.

Страхова премія залежить від річної суми зарплати. Може визначитися також на основі прибутку або кількості зайнятих у виробництві.

Роботодавець несе відповідальність, коли: він припустився особистої необережності; не зміг забезпечити відповідного та безпечного обладнання, устаткувати безпечні робочі місця і підібрати кваліфікований персонал; необережність одного із службовців призвела до травми іншого службовця. Сталися порушення законодавчих актів.

Страхування професійного відповідальності – передбачає страхування відповідальності за помилки або упущення, що їх припустилася особа під час виконання професійних обов'язків, і які призвели до фінансових збитків клієнтів або 3-х осіб. Основу відповідальності становить порушення контракту між професіональною особою та клієнтом щодо надання послуг.

2      

Виключення складає відповідальність, що виникає з таких причин: через дискредитацію та наклеп, шахрайство, кримінальні дії страхувальника. Виключаються позови, які підпадають під дію інших полісів страхування. Поліс покриває позови, які були подані в період його дії, незалежно від того, коли була допущена необережність – під час дії полісу чи раніше. У зв’язку з цим страховик може визначити в договорі ретроактивну дату (якщо шкода – до цієї дати, то такі позови не розглядаються).

Оцінка ризику та розробка умов страхування залежить від виду професійної діяльності. Вивчається: історія діяльності страхувальника; вік, досвід та кваліфікація працівників кількість партнерів та співробітників якість контролю, клієнтура і т.п.

Премія розраховується за одним із принципів: відсотки від річного обороту страхувальника + фіксовані суми премії за кожну застраховану особу (службовця) залежно від сум компенсації із додаванням оплати за кожного службовця.

Страхування відповідальності за екологічне забруднення.

 Забруднення – викид та нагромадження шкідливих речовин в обсязі, який не може більше поглинатись навколишнім середовищем.

Страхувальники – підприємства, які є джерелами підвищення екологічної небезпеки. Вони звільняються від відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому середовищу, якщо доведуть, що шкода виникла внаслідок стихійних природних явищ чи навмисних дій потерпілих.

Страхування базується на таких умовах:

компенсувати страхувальникові усі суми, присуджені за законом постраждалим третім особам у зв’язку з настанням страхового випадку;

страхуванням покриваються лише випадкові забруднення;

суми штрафів не включаються у страхове покриття.

Як правило, страховики обмежують максимальну відповідальність грошовою сумою та періодом часу.

Тема 10 Перестрахування і страхування

Сутність і роль страхування

Методи перестрахування .

Форми проведення перестрахувальних операцій

Особливості перестрахування ризиків нерезидентів

Співстрахування і механізм його дії

 

Сутність і роль страхування

 Перший договір перестрахування - в Генуї в 1370 р. Предметом договору були товари , які перевозилися на морському судні з Генуї до Брюге ( Бельгія ) . Була перестрахувальна частина рейсу ­– від Коделес до Брюге . Систематичне використання перестрахування з к. xv ст. ,а початок формування сучасного ринку перестрахування відносять до середини xix cт.

   В Україні перші перестрах. компанії зявилисяна поч.хх ст.(1910- 1915 рр.)- земські страхові компанії . Перестрахування зявилися як спосіб підримки страховиків при збільшенні обсягів і використанні нових форм страхування . Необхідність такої підтримки полягає в тому , що індивідуальні можливості cтраховика по страхуванню , а також гарантії повної і своєчасної виплати за великим одиночним ризиком є обмеженими .

Перестрахування базується на розподілі ризику між декількома учасниками . У договорі перестрахування беруть участь                      страхове товариство , що передає ризик (перестрахувальник , цедент)

­СТРАХОВЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВО , ЩО ПРИЙМАЄ РИЗИК НА СВОЮ

ПОСЕРЕДНИК - ОТРИМУЄ КОМІСІЮ У РОЗМІРІ 10- 15 % НЕТТО- ПРЕМІЇ

Процес пов'язаний з передачею ризику називається цедуванням ризику , або цесією . Перестрахувальник (цедент) у будь- якому випадку залишається відповідальним перед страхувальником у повному обсязі згідно договору страхування . Відносини із перестрахування регулюються договорами , що укладаються між ними .Ризик , прийнятий перестраховиком від перестрахувальника , може бути знову переданий у певній частині ін. перестраховику – ретроцесія . Сторона , що передає непрямий ризик – ретроцедент , а сторона , що бере на себе такий ризик – ретроцесіонарій .

Перестрахувальник , передаючи ризик цесіонарію ,сплачує йому … Комісія –частина понесених цедентом витрат з укладанням договорів страхування. Існують такі види комісій :

1)Оригінальна – відрахування з премії на користь цедента.

2)Перестрахув. комісія – відрахування з премії на користь ретроцедента .

3)Брокерська комісія відрахування з премії на користь брокера .

Методи перестрахування

Перестрахувальні операції за методом передавання ризиків у перестрахув. поділяються на такі види :

 1.факультативні

2.облігаторні

3. змішані

Факультативні методи перестрахув. Характеризуються повною свободою сторін договору перестрахування. Перестрахувальник має право передавати ризики або залишати їх на власній відповідальності , а перестраховик має право прийняти ризики чи відновитися від них .

Особливості :

Кожний ризик передається окремо і оцінюється індивідуально .

Факультативні договори складаються на період дії оригінального полісу.

Існує можливість регулювання цементом розміру власного утримання .

Власне утримання – економічне обґрунтування частина страхової суми , яку страхова компанія залишає на своїй відповідальності . Цю суму визначають :

-окремо за страховим полісом ;

- за одним ризиком ;

- за групою ризиків ;

Власн. утримання встановлюється в абсолютній сумі або у % страх. суми об’єкта . Питання :яку частину ризику слід залишити на своєму утриманні ? Занижений розмір власного утримання враховується :

Обсяг премії – чим більший , тим вищий ліміт

Середня дохідність / збитковість за окремими видами страхування

Розмір витрат на ведення справи

Територіальний розподіл застрахованих об’єктів

Кваліфікований і практичний досвід спей\цілістів страховика

Переваги факультативного методу :

Компанія-цедент має можливість вибрати найбільш сприятливі умови перестрахування (розміщення ризику в кількох компаніях , вибір найкращої пропозиції ) .Перестрахування використовується в тих випадках , коли відповідальність справді може зашкодити фін . стійкості страховика або коли використовуються нові види страхування .

Недоліки :

Без згоди перестраховика цедент не може змінити умови страхування .

Великі витрати з оформлення перестрахування .

Тривалість процедури оформлення вплив. На можливість укладання договору .

Вивчення кожного ризику і часте проведення перестрахування дає інформацію конкурентам про ан ….. політику компанії – цедента .

5 . неможливо автоматично поновити факульт. Покриття.

Облігаторне перестрахування – передбачає обов’язкове віддавання перестрахувальником раніше обгрунтованої частини ризику за всіма покриттями . Перестраховик також обов’язково має приймати ці частини ризиків згідно з умовами договору .

У договорі визначються : ліміти відповідальності , термін дії договору , перестр . премія , перестр. Комісія , обмеження щодо покриття , схема розрахунків , тощо .

\Переваги :

Дозволяє збільшити обсяги страхових операцій .

Забезпечується рівномірний розподіл ризиків .

Гарантія підтримки з боку перестраховика

Основний недолік – якщо ризик не підпадає під умови умови облігаторного договору або стр. Сума перевищує ліміт згідно договору тоді може виникнути потреба в додатковому договорі факультативного перестрахування .

Факультативно – облігатні перестрахування – цедент має право передати або залишити в себе ризик , а перестраховик зобов’язується прийняти обумовлені договором ризики . Використовується в особливо великих небезпечних ризиках , з можливістю кумуляції збитків та можливими катастрофічними наслідками .

Облігатно – факультативне перестрахування - передбачає обов’язковість для цедента , а факультативність для перестраховика ( часто застосовують компанії з філіями ) .


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 274; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!