Звіт про фін рез-ти: стр-ра, зміст і порядок складання.



 

Згідно з стандартом №1, звіт про фін результати – це звіт про доходи, витрати і фін результати діяль-ті підпр-ва. Зміст і форма Звіту, а також заг вимоги до розкриття його статей визнач-ся Положенням (стандартом) №3 "Звіт про фін результати”, затвердж наказом МФУ від 31.03.99. №87.

Норми цього стандарту стосуються Звітів про фін результати підпр-ств усіх форм власності (крім банків і бюдж установ).

Мета складання Звіту - на­дання користувачам повної, правдив та неупередж інфор­мації про доходи, витрати, прибутки і збитки від діяль-ті підпр-ва за звіт період.

Згідно з Стандартом 1, звіт період для складання фін звіт-ті = календ рік. Проміжна (міс, кварт) звітність склад-ся наростаюч підсумком з початку звіт року.

Форма Звіту є додатком до стандарту 3. Для МП може передбачатися скорочена форма Звіту.

Доходи і витрати наводять для визнач-ня ЧП або збитку звіт періоду.

За умови, що оцінка доходу може бути достовірно ви­значена, доход відобра­ж-ся в момент надходження активу або погашення зобо­в'яз-ня, які призводять до збільшення власн капіталу підпр-ва (крім зростання капіталу за рахунок внесків учасників).

За умови, що оцінка витрат може бути достовірно ви­значена, витрати відображ-ся в момент вибуття активу або збільшення зобов'я­з-ня, які призводять до зменшення власн капіталу під­пр-ва (крім зменшення капіталу за рахунок його вилу­чення або розподілу власниками). Якщо актив забезпечує екон вигоди протягом кількох звіт періодів, то витрати відображ-ся на основі систематич та раціонального їх роз­поділу (напр, у вигляді амортизації) протягом тих звіт періодів, коли надходять відп екон вигоди. Витрати слід негайно відображати, якщо екон вигоди не відповідають або пе­рестають відповідати такому стану, за якого вони визнають­ся активами підпр-ва.

Звіт має 3 розділи:

1. Фін результати: доход від реалізації продукції (роб, посл), ПДВ, акц збір, чист доход від реал-ції (визнач-ся вирахуванням з доходу (виручки) від реалізації продукції відповідних податків, зборів, знижок тощо), с/в реалізован продукції (визнач-ся згідно з стандар­том 9 "Запаси"), вал прибуток (збиток), ін операц витрати, адмін витрати, витрати на збут, ін операц витрати, фін результати від операц діяльності – прибуток (збиток) (алгебр сума вал прибутку (збитку), ін операц доходу, адмін витрат, витрат на збут та ін операц витрат), доход від участі в капіталі, ін фін доходи, ін доходи, фін витрати, витрати від участі в капіталі, ін витрати, фін результати від звич діяльності до оподатк-ня – прибуток (збиток) (алгебр сума прибутку (збитку) від осн діяльності, фін та ін доходів (при­бутків), фін та ін витрат (збитків)), фін результати від звич діяль-ті – прибуток (збиток) (Прибуток від звич діяль-ті: різниця між прибутком від звич діяльності до оподатк-ня та сумою податків з прибутку. Збиток від звичї діяль-ті = збитку від звич діяль-ті до оподатк-ня та сумі податків на прибуток), надзвичайні доходи (витрати), податки з надзвич прибутку (сума податків, що підлягає сплаті з прибутку від надзвич подій), ЧП (збиток) (алгебр сума прибутку (збитку) від звич діяльності та над­звич прибутку, надзвич збитку та податків з надзвич прибутку).

Податки на прибуток: сума по­датків на прибуток від звич діяльності, визначена згідно з стандартом 17 "По­даток на прибуток".

2. Елементи операц витрат: мат затрати, витрати на опл праці, відрахування на соц заходи, амортизація, ін операц витрати.

3. Розрахунок показників прибутк-ті акцій: середньоріч кількість прост акцій, скоригована середньоріч кількість прост акцій, ЧП на 1 просту акцію, скоригов ЧП на 1 просту акцію, дивіденди на 1 просту акцію.

Розділ 3 заповнюють АТ, прості акції або потенц прості акції яких відкрито продаються та купуються на фонд біржах, включаючи товар-ва, які перебувають у процесі випуску таких акцій. Розрахунок середньоріч кількості акцій, ЧП-ку, який належить власникам прост акцій, та їх коригування здійсн-ся згідно з стандартом 24 "Прибуток на акцію".

Звіт підпис-ся керівником і гол бухгалтером. Подається до стат управління 1 раз в квартал, до 25 квітня, липня, жовтня, січня.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 279; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!