Змістовний модуль №2 Теорія середнього рівня та практична політологія. Тема 4 Політична система сучасної України.



Політичні культура,свідомість, ідеологія

Мета:провести аналіз структури та особливостей політичноїсучасної України, концепцій її державотворення та можливих шляхів модернізації. Визначити сутність політичної культури, свідомості, ідеології та їх роль.

План

1. Особливості нинішнього етапу перехідного періоду в Україні.

2.Політико-ідеологічні концепції державотворення в сучасній Україні.

3. Стратегія і тактика подолання та запобігання системній кризі.

4. Моделі політичної реформи в Україні.

5.Політичні культура, свідомість, ідеологія.

 

Теми рефератів

1. Еволюція конституційних змін політичної системи сучасної України.

2. Європейський досвід подолання перехідного періоду та демократизації систем державного правління.

3.Історико-політичні, національні та психологічні особливості української політичної культури.Проблема пошуку національної ідеї для України.

Література:[4,22, 45, 46].

Основні тези для підготовки до теми №4

Особливості нинішнього етапу перехідного періоду в Україні.

Перехідний період –це обов`язково необхідний час для переходу держави від однієї політичної системи до іншої,тривалість якого визначається двома основними факторами: складністю перебудови всього політичного, соціально-економічного, духовного життя та послідовністю, рішучістю продуманих дій правителями країни. Перехідний період від авторитарно-тоталітарного політичного режиму до демократичного в Україні затягнувся. Особливо порівняно з країнами Східної Європи та Балтії, а в деяких питаннях – і Росії. Проте певні позитивні відмінностівід РФ є, хоча неефективність діючої системи влади є основною причиною більшості  негараздів.

Скасування Конституційним Судом України з 01.10.2010 р.недолугих конституційних змін 2004 рокуне зняло питання конституційної реформи, бо всі її передумови нікуди не поділись. Залишилась необхідність виконання рекомендацій ПАРЄ 2007-2011 роківдля України про вдосконалення парламентсько-президентської моделі, а не повернення до президентсько-парламентської на догоду політичній доцільності.

Декларації деяких політичних лідерів про звернення до людей, щоб на референдумі визначитись, за яку форму правління народ (президентську чи парламентську)  це чергова спроба маніпуляції громадською думкою,бо вони самі часто плутаються у формах правління. Поки що в Україні залишається чинною суперечлива модель політичної структури системи влади зразка 1996 р. з єдиними конституційними змінами від лютого 2001 р., якими нардепи збільшили повноваження до 5 років собі, місцевим депутатам, міським, сільським та селищним головам.

Структура системи влади в Україні

 


Скорочення в схемі:ВРУ –Верховна Рада України; ради м/с/с – ради міст, сіл, селищ; ради обл./р,р/м – обласні, районні, районні в містах ради; Голова м/с//с – міський, сільський, селищний голова; голова ради обл./р,р/м – голова обласної, районної, районної в місті ради; Голова д/а –  Голова державноїадміністрації; д/адм..- державні адміністрації; Адм.Пр.– адміністрація Президента; ГСБУ – голова служби безпеки України; ГПУ – Генеральний ПрокурорУкраїни; ВРЮ – Вища рада юстиції; КС - Конституційний Суд; Суди заг/юр.- суди загальної юрисдикції; ВСУ – Верховний Суд України; Суди прис. – суди присяжних (які, за Конституцією, мають бути, але їх немає).  

З наведеної схеми має бути зрозумілим, що президент має надзвичайно великі повноваження, а система противаг фактично не діє.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 224; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!