Обсяг курсової роботи та її оформлення.



Міністерство освіти і науки, МОЛОДІ ТА СПОРТУ України

ХАРКІВСЬКИЙ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ

КАФЕДРА КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ ДИСЦИПЛІН

ТА АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВА

 

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

По виконанню, оформленню та захисту

Курсових робіт з кримінального права України

(Особлива частина)

 

    Дисципліна ____Кримінальне право_____________________

Галузь знань 0304_____________________

                                     (шифр, назва галузі)

Напрям підготовки (спеціальність) 6.030401 Правознавство__________

                                                                                                                          (код, назва напряму підготовки або спеціальності)

Освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр___________________________

                                                                                                            (назва ОКР)

Форма навчання денна______________________________

                                                    (денна або заочна)

 

М. Харків

2013

 

Методичні вказівки по виконанню, оформленню та захисту курсових робіт з кримінального права України (Загальна частина). Розроблені кафедрою кримінального права та адміністративного права Харківського економіко-правового університету   

Схвалено на засіданні кафедри

 

„___” ___________ 200__ р.

 

Протокол № ____

Загальні методичні рекомендації по написанню курсової роботи.

В процесі вивчення курсу «Кримінальне право України» навчальним планом Харківського економіко-правового університету передбачено виконання та захист студентами курсової роботи.

Курсова робота повинна бути виконана, оформлена та захищена з такими методичними вимогами:

Призначення курсової роботи 

1.1 Курсова робота призначена для формування у студентів навичок до самостійного наукового процесу, підняття їх теоретичного та професійного рівня, кращого засвоєння курсу «Кримінальне право України» та іншого навчального матеріалу .

1.2 Під час написання курсової роботи необхідно показати уміння працювати з літературою, аналізувати кримінально-правові джерела та правозастосовчу практику, робити обґрунтовані висновки.

1.3 Курсова робота повинна бути самостійним та творчим науковим дослідженням, що дає уявлення про певну, зазначену в її назві кримінально-правову проблему, та свідчити про глибокі знання автора в цій галузі.

Вибір теми курсової роботи

2.1 .Тема курсової роботи обирається студентами на власний розсуд на підставі затвердженого кафедрою приблизного переліку тем курсових робіт з Особливої частини кримінального права України.

2.2 Обрана тема курсової роботи може бути уточнена викладачем, а в окремих випадках студент може самостійно сформулювати та запропонувати тему, якщо її немає в приблизному переліку. Але в цьому випадку він повинен обов’язково узгодити її з викладачем - науковим керівником, призначеним для кожної учбової групи, та отримати на це його згоду.

2.3 Після вибору та реєстрації теми курсової роботи студент повинен уважно ознайомитися з методичними рекомендаціями по її виконанню, приблизним планом роботи і списком рекомендованої літератури, і лише після цього приступити до її виконання.

 

Підготовка курсової роботи

3.1 Зміст курсової роботи повинен відповідати обраній темі та складеному плану.

Враховуючи те, що курсова робота з особливої частини кримінального права полягає у розгляді та вивченні окремих складів злочинів, основний текст повинен складатися з обов’язковим розглядом настуних питань:

- аналіз об’єкту злочинного посягання. При наявності предмету у складі злочину поряд з об’єктом необхідно розглянути й предмет злочину;

- аналіз об’єктивної сторони з урахуванням відповідних ознак притаманних конкретному складу злочину – суспільно-небезпечне діяння, суспільно-небезпечні наслідки, причинний зв'язок, місце, час, спосіб, обстановка, засіб та знаряддя вчинення злочину;

- аналіз суб’єкту злочину з урахуванням загальних та, при наявності, його спеціальних ознак;

- аналіз суб’єктивної сторони складу злочину;

- аналіз кваліфікуючих ознак складу злочину.

Крім обов’язкового аналізу складу злочину основний текст курсової роботи може бути доповнений розглядом й інших кримінально-правових питань за даною темою на розсуд студента, зокрема, історико-правовий або порівняльно-правовий аналіз законодавства, проблемні питання правозастосовної практики, окремі проблеми кваліфікації та питання відмежуванняя розглядуваного злочинного діяння від суміжних злочинів.

Таким чином, план кожної курсової роботи повинен мати наступну структуру:

а) план;

б) вступ, в якому обґрунтовується актуальність та значення теми, говориться про стан розробки обраної проблеми, проблеми, які будуть розглянуті в роботі;

  в) основний текст, що складається з наступних розділів (при необхідності поділених на підрозділи):

- об’єкт відповідного злочинного посягання;

- об’єктивна сторона;

- суб’єкт злочину;

- суб’єктивна сторона;

- кваліфікуючи ознаки складу злочину.

  г) висновки, що випливають з розгляду теми;

  д) список використаних джерел.

3.2При написанні курсової роботи необхідно використовувати такі джерела:

  а) нормативні акти;

  б) спеціальну наукову літературу;

  в) публікації у періодичних виданнях;

  г) матеріали опублікованої та неопублікованої юридичної (в тому числі і судової) практики;

  г) інші джерела, необхідні в силу специфіки теми.

  До кожної теми курсової роботи студенту пропонується приблизний перелік літератури як загального характеру так і літератури, що безпосередньо стосується обраної теми. Додатково може бути запропоновано нормативні акти, які необхідні для поглибленого вивчення матеріалу.

  Необхідно враховувати, що запропонований перелік літератури має оглядовий та рекомендаційний характер і студенту при виконанні курсової роботи слід уважно знайомитись з новими науковими роботами за даною темою та відповідною сучасною нормативною базою.

3.3 Перед початком безпосереднього написання курсової роботи, студент повинен уважно вивчити всі рекомендовані до теми джерела. При цьому доцільно робити виписки з нормативних актів, книг, статей, інших джерел, помічаючи в чернетці ті сторінки та видання, що найбільш важливі при висвітленні відповідних питань теми курсової роботи.

3.4 Написання курсової роботи - це систематизований та такий, що відповідає її плану грамотний та самостійний виклад студентом основних відомостей з теми, що відображає його розуміння певних наукових проблем кримінального права.

3.5 Посилання при використанні літературних та інших нормативних матеріалів студент обов’язково повинен давати відповідні посилання на ці джерела в суворій відповідності до встановлених правил (стандартів). Такі посилання дають змогу відшукати документи і перевірити достовірність відомостей про цитування документа, дають необхідну інформацію щодо нього, допомагають з'ясувати його зміст, мову тексту, обсяг.

Запозичення тексту з чужих літературних та наукових творів без відповідного посилання на них забороняється. Відсутність посилань на використану літературу та запозичення тексту з чужих літературних творів без посилання на них тягне за собою безумовне повернення роботи для повторного виконання.

Обсяг курсової роботи та її оформлення.

4.1  На кафедрі кримінального права та адміністративного права є зразки курсових робіт. Курсант має право ознайомитись з цими зразками при оформленні своєї курсової роботи.

Орієнтовний обсяг курсової роботи - 20-30 рукописних або друкованих сторінок формату А-4. Текст повинен міститись лише на одній сторінці листа, з полями на лівому боці не менше 20 мм. Комп'ютерний варіант повинен бути якісним, придатним до читання. Текс виконується грамотно, з одного боку аркуша білого паперу формату, 28—30 рядків на сторінці (14 шрифт, 1,5 інтервал). Текст необхідно виконувати, залишаючи береги таких розмірів: лівий – 25—30 мм; правий - 10—15 мм; верхній та нижній - 20—25 мм. Виконання роботи на ксероксі не допускається. Роботи виконані на ксероксі безумовно повертаються для повторного виконання.

4.2 Будь-які скорочення слів, понять у викладі роботи (в заголовках, підзаголовках, плані, тексті, зносках на джерела та ін.), крім загальноприйнятих (наприклад, КК, КПК, ст.) неприпустимі. Надання курсової роботи, викладеної з помилками, неграмотно, брудно, без полів чи з неприпустимими скороченнями слів тягне за собою безумовне її повернення для повторного виконання.

4.3. В курсовій роботі повинен бути титульний лист, на якому зазначається:

  а) найменування Університету;

  б) найменування кафедри;

  в) повне та точне найменування теми курсової роботи;

  г) прізвище та ініціали студента, курс, коледж, факультет та номер його учбової групи;

  є) місце (місто) та рік виконання роботи.

4.4 Сторінки курсової роботи необхідно пронумерувати у верхній частині сторінки. Нумерація сторінок повинна бути суцільною по всій роботі. Першою сторінкою є титульний лист. Вступ, висновок, кожний розділ, а у випадку поділу роботи на підрозділи – кожний підрозділ, а також список використаного нормативного матеріалу та літератури починається з нової сторінки. Підзаголовки відтворюються лише в тексті.

4.5 Список нормативного матеріалу та літератури (джерела) зазначається лише в певній послідовності:

  а) нормативний матеріал;

  б) спеціальна наукова література;

  в) матеріали юридичної практики;

  г) інші джерела.

4.6 Курсова робота повинна бути підписана автором на останній сторінці після списку використаного нормативного матеріалу та літератури. Тут же треба зазначити дату (число, місяць та рік фактичної здачі роботи для реєстрації).

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 220; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!