Випишіть, княжі династій, що правили в ХІ-ХІІ ст. у князівствах, розташованих на території сучасної України. Запишіть навпроти кожної династії відповідне князівство.



Питання до теми №1 «Витоки українського народу та його державності».

Уровень.

Виберіть племена, на базі яких були утворені східнослов’янські племена. Зазначте, коли і за яких обставин утворилися східнослов’янські племена.

Венеди, анти, дуліби. Східнослов'янські племена утворилися у V ст. н.е. внаслідок Великого переселення народів та диференціації слов’янства на 3 гілки: словенів, склавинів, антів .

2.Назвіть перші східнослов'янські державні утворення. Звідки відомо про їх існування, коли вони існували?

Першою слов'янською державою на теренах України можна вважати ранньодержавне об'єднання антів, яке існувало з IV століття. Воно займало велику територію на північ від Чорного моря, між Дністром і Доном. Під ударами аварів держава антів після 602 року перестала існувати.

На землях сх-сл існували 3 державо утворення.: Куявія-центр у Києві, Славія-Новгородська земля, Артанія. Вважається що це чернігівські або рязанські або ростово-суздальські з-і. Існували 6-8ст н е. Джерела(з арабських,перських 9-10ст.)

Випишіть із нижче наведеного переліку кочових племен ті, з якими протягом свого князювання боровся Володимир Великий. Зазначте, коли і за яких обставин ці племена вперше напали на Київ.

Володимир боровся з печенігами, які нападали на Київ ще до його князювання у 968 р. Різке посилення натиску печенігів на руські кордони спостерігалося наприкінці 80-х років 10 ст. Не останню роль серед причин цього відіграло прийняття Руссю у 988 р. християнства. У 993 р. печеніги черговий раз від берегів р Сули посунули на Київ.

4.Випишіть східнослов'янські землі, що увійшли до Київської Русі за часів правління князя Володимира Святославовича, зазначте роки правління князя.

Володимир Святославович князював у 980 – 1015 рр., приєднав землі білих хорватів, землю в’ятичів, радимичів.

Випишіть київського князя, який найвдаліше вів війни з Візантійською імперією й уклав найсприятливіші для Київської Русі мирні угоди з візантійським імператором. Зазначте роки правління князя, час укладення угод.

Олег князював у 882-912 рр. здійснив два переможних походи на Константинополь у 907 р. та 911 р. Русько-візантійський договір 911 р. мав 15 статей і передбачав сплату Візантією значної контрибуції (48 тис. гривень золотом), безмитну торгівлю, надання пільгових умов руським купцям у Константинополі та ін.

6.Випишіть особисто невільні категорії населення, що існували в Київській Русі згідно з „Руською правдою" (що це, ким вона була прийнята), поясніть їх походження, ступінь залежності.

Холопи, закупи. Ізгої, рядовичі. –були феодально залежними: Закупи, рядовичі. Холопи-раби. Закуп-людина яка попала в боргову кабалу, своєю працею мала повернути одержану за нього купу. Вик-вав сільську роботу,феодал наділяв його ділянкою, худобою, знаряддям. Рядовичі-селяни які працювали на феодала за дог-ром якщо вони ухилявся від сплати боргу могли стати рабами. Ізгої-люди позбавлені свого попереднього стану, холопи які вивільнилися. Холопи, за «РП»,-самопродаж у рабство, народжені від раба, одруж-я на рабі, здійснення злочину, втеча закупа від пана. «РП»-правовий кодекс КР 1036, запроваджена Мусієм-Пушкіним за княж-я Ярослава

 

7.Які східнослов'янські племена увійшли до складу Київської Русі за часів правління князя Володимира Святославича? Зазначте, коли і за яких обставин ці племена вперше напали на Київ.

Володимир Святославович князював у 980 – 1015 рр., приєднав землі білих хорватів, землю в’ятичів, радимичів. Володимир боровся з печенігами, які нападали на Київ ще до його князювання у 968 р. Різке посилення натиску печенігів на руські кордони спостерігалося наприкінці 80-х років 10 ст. Не останню роль серед причин цього відіграло прийняття Руссю у 988 р. християнства. У 993 р. печеніги черговий раз від берегів ріки Сули посунули на Київ.

Зазначте, хто з київських князів прийняв християнство, коли це сталося і внаслідок чого.

Аскольд(867 р) з метою підписання договору з Візантією та для підвищення міжнародного авторитету. Відбулось хрещення у Константинополі.

Ольга(946 р) для підвищення міжнародного авторитету. Відбулось хрещення у Константинополі. Було укладено угоду між Київською Руссю та Візантією, але ця угода не задовольнила обидві сторони. Імператор мтал її хрещеним батьком.

Володимир(977 охрестився сам, 988 охрестив Русь) для державотворчих процесів та підвищення авторитету на міжнародній арені. Бо вважав, що в великій централізованій державі в релігійній сфері повинен панувати монотеїзм. Ярополк, Святослав – 970р.

Випишіть, княжі династій, що правили в ХІ-ХІІ ст. у князівствах, розташованих на території сучасної України. Запишіть навпроти кожної династії відповідне князівство.

Ростиславичі – Галицьке князівство; Мстиславичі – Волинське, Смоленське, Ярославське ; Ярославичі – Київське; Ольговичі – Чернігово-Сіверське; Юрійовичі – Переяславське; Ізяславичі – Турово-Пінське
2 уровень.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 195; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!