Головні фактори, які впливають на маршові можливості



– бойові та експлуатаційні властивості бронетанкової та автомобільної техніки, які знаходяться на озброєнні підрозділів;

– фізичні можливості особового складу;

– рівень підготовки механіків – водіїв.

Показники маршу:

а) середня швидкість руху;

б) величина добового переходу.

Середня швидкість руху– кількість км, запланованих (пройдених) в середньому за годину.

Середня швидкість руху взводубез врахування часу на привали може бути:

- для змішаних і танкових колон            - 20-25 км/год

- автомобільних                                        - 25- 30 км/год

- механізованого взводу в пішому порядку                  - 4-5 км/год

- на лижах                                                              - 5-7 км/год.

Під час пересування в гірських районах, по лісисто – болотистій місцевості, взимку та інших несприятливих умовах середня швидкість руху колон в залежності від стану доріг, характеру місцевості і впливу противника, може змінюватися до 15-20 км/год. В усіх випадках марш повинен здійснюватися з максимально можливою в даних умовах швидкістю.

Добовий перехід– відстань, що долають війська за добу, при здійсненні маршу. Його величина залежить від швидкості руху колон на марші, часу руху і фізичних можливостей водіїв бойових і транспортних машин.

Величина добового переходу визначається середньою швидкістю і часом повного руху машини і може складати: .

- танкові змішані колони  - до 250 км;

- автомобільні клон           - до 300 км;

- на лижах                          - до 70 км;

- в пішому порядку           - до 50 км.

В горах і лісисто-болотистій місцевості вона буде складати 200 км.

Середній час роботи механіків – водіїв складає 10-12 годин. Цей час прийнято рахувати розрахунковою нормою часу руху колони.

З метою підтримки високого рівня управляння, дисципліни та організованості при проведенні маршу призначаються:

а) вихідний рубіж (пункт)– для своєчасного початку руху, забезпечення швидкого зайняття свого місця в похідному порядку, попередження затримки і змішування підрозділів.

Дистанція між машинами призначається від швидкості руху, умов місцевості, як правило складає 25-50 м.

Під час руху по курних дорогах, в умовах обмеженої видимості, в ожеледицю, по дорогах, які мають круті підйоми, спуски та повороти, під час руху на відкритій місцевості в умовах  загрози застосування противником високоточної зброї та подолання ділянок зараженої місцевості, дистанція між машинами може збільшуватись до 100- 150 м

Вихідний рубіж призначається на лінії ясно виражених орієнтирів, добре помітних місцевих предметів. В нічний час він може позначатись світовими орієнтирами. Разом з цим вихідний рубіж не повинен заволікати для спостереження противником. З цією метою вихідний рубіж (пункт) не повинен призначатись по різко видимим місцевим предметам та об’єктам.

б) рубежі (пункти) регулювання – для забезпечення планомірного та організованого здійснення маршу і дають можливість регулювати швидкість руху колони тим самим добиватись вчасного прибуття в призначений район (на вказані рубежі). Кількість їх може бути різною і залежати від тривалості маршу, характеру місцевості, стану дорожньої мережі і погодних умов. Рубежі (пункти) призначаються через 3-4 години руху і відмічаються добре видимими місцевими предметами, їх підрозділи повинні проходити в строго визначений час.

в) район привалів та денного (нічного ) відпочинку–для перевірки стану озброєння та техніки, їх технічного обслуговування, приймання їжі та відпочинку особового складу.

Привали призначаються через 3-4 години руху тривалістю до 1 години і один привал тривалістю до 2- х години у другій половині добового переходу, а денний (нічний) відпочинок – в кінці кожного добового переходу. Їх вибирають з таким розрахунком, щоб вони знаходились в зонах прикриття засобів ППО старшого командира. Місцевість повинна забезпечувати розсереджуваність розташування підрозділів, маскування їх від повітряного та наземного противника, захисту від зброї масового ураження та високоточної зброї, швидкого висування з району для продовження маршу, а також мати достатню кількість води. Райони завчасно розвідуються в інженерному, хімічному, радіаційному та епідіалогічному відношенні.

В усіх випадках треба виключати розташування підрозділів у великих населених пунктах і поблизу їх, а також біля других об’єкті по яким можливо противник буде наносити масовий удар з застосуванням зброї масового ураження і високоточної зброї та в районах з чатами інфекційних захворювань.

На привалах шикування колон не змінюється, усі підрозділи зупиняються водночас, дистанція між ними зберігається. бойові і транспортні машини праворуч від дороги з дистанцією між машинами не ближче 10 м

Особовий склад виходить з машин і розташовується на відпочинок праворуч від дороги. В машинах залишаються спостерігачі за сигналами і командами командирів.

В районах відпочинку підрозділи зходять з дороги і розміщуються в районах в порядку, який забезпечує підтримування постійної бойової готовності і найменшою затратою часу на висування колони.

В районах привалі та відпочинків організовується безпосередня охорона в кожному підрозділі. Підрозділи повинні бути на готові до відбиття нападу наземного противника.

Друге навчальне питання: "Місце, завдання та засоби посилення механізованого взводу в похідній охороні".

Приступаючи до відпрацювання питання викладач оголошує його, роз’ясняє, відповідає на запитання студентів, добивається єдиного їх зрозуміння поставленої мети.

Викладаючи матеріал використовувати ілюстраційний матеріал. Доведення матеріалу навчального питання проводити з використанням опорних конспектів, створенням проблемних ситуацій та інших методичних прийомів, які стимулюють підвищену зацікавленість студентів до вивчення навчального матеріалу.

В ході доведення питання основні положення дати під запис. Постійно підтримувати зв’язок з аудиторією.

По закінченню викладання матеріалу питання викликати 2-3 студентів для контролю засвоєння даного питання.

 

Механізований взвод  взвод завжди повинен бути готовим до маршу (пересування своїм ходом) і перевезенням різними видами транспорту в умовах впливу вражаючих факторів ядерної, хімічної зброї, високоточної зброї та засобі дистанційного мінування противника, діяння його авіації, повітряних десантів, аеромобільних та диверсійно–розвідувальних груп і зруйнувань доріг та переправ. Це вимагає ретельної підготовки озброєння, техніки та особового складу до маршу або перевезень, високої маршової дисципліни і виучки особового складу.

В усіх випадках командир повинен забезпечити прибуття взводу в призначений район або на вказаний рубіж:

· своєчасно;

· у повному складі ;

· в готовності до виконання бойового завдання;

Взвод здійснює марш:

а) в колоні роти;

б) самостійно, як орган похідної охорони:

 

Похідний порядок - це шикування підрозділів для пересування в колонах. Він будується з урахуванням:

- забезпечення високої швидкості руху підрозділів;

- швидкого розгортання і вступу в бій підрозділів;

- збереження сил особового складу;

- збереження техніки;

- надійного управління.

Підрозділи на марші, особливо в передбаченні зустрічі зпротивником, охороняються похідною охороною, яка має задачу – виключити раптовий напад противника на колону, яка  охороняється, забезпечити їй вигідні умови для вступу в бій і не допустити проникнення до неї наземної розвідки противника.

Сили і склад похідної охорони залежать від обстановки, отриманої задачі і складу того підрозділу, від якого вона висилається.

Взвод на марші може призначатися:

- в головну (бокову, тильну) похідну, а іноді й у нерухому бокову заставу,

- головний (тильний) дозор.

В залежності від задачі, яка виконується, взводу можуть придаватися  засоби посилення в складі: танковий взвод (танк), інженерно – саперне відділення, відділення РХР.

Для безпосередньої охорони, а також для огляду місцевості від головної (бокової) похідної застави (головного дозору)в напрямку руху (від тильної похідної застави – за нею), а від головних сил батальйону (нерухомої бокової застави) в сторону флангів, яким загрожують (на напрямки, яким загрожують), може висилатися дозорне відділення (танк) на віддалення, яке забезпечує спостереження за ним і підтримку його вогнем.

У головній (боковій, тильній) похідній заставі (головному, тильному дозорі) організується спостереження за наземним та повітряним противником, призначається спостерігач для прийому сигналів від дозорного відділення (танка) і підтримується постійна готовність до зустрічі з противником.

Взвод, призначений в головну похідну заставу (головний дозор), у встановлений час проходить вихідний пункт і рухається за вказаним маршрутом з установленою швидкістю.

Командир взводу знаходиться в голові колони похідної застави (головного дозору), слідкує за картою за маршрутом руху, діями дозорного відділення (танка), особисто веде розвідку противника і місцевості спостереженням і доповідає командиру, який вислав охорону, про зустріч із противником, про виявлення загороджень та заражених ділянок на маршруті, а також про проходження контрольних пунктів на маршруті руху.

Тіснини, тунелі, мости та інші вузькі місця головна похідна застава (головний дозор) проходить без зупинок. Зруйновані мости, заміновані або заражені ділянки маршруту головна похідна застава (головний дозор, дозорне відділення, танк ) обходить, позначаючи напрямок обходу покажчиками.

При неможливості обходу замінованих ділянок маршруту вони розмінуються приданим взводу підрозділом інженерних військ під прикриттям готових до відкриття вогню танків та БМП або самостійно з використанням комплектів розмінування та іншими способами.

Дозорне відділення (танк) просуваються в указаному йому напрямку стрибками від укриття до укриття, ведучи спостереження за прилягаючою місцевістю, з підвищенною швидкістю, не затримуючи рух колони, яка охороняється. Закриті ділянки місцевості, окремі будівлі, узлісся, входи в ущелини та тунелі, де можливе приховане розташування противника і раптовий його напад із засад, а також вузькі проходи, мости та інші об’єкти воно оглядає і при необхідності спішується, висилає піших дозорних або проводить огляд всім відділенням, діючи бойовими групами під прикриттям бойової машини піхоти і позначає попереджувальними знаками. Під прикриттям відділення дозорні приховано наближаються до об’єкта, старший дозорний, як правило, пересувається за дозорним в готовності підтримати його вогнем. У ході дій в складі відділення групи дозорних, використовуючи складки місцевості, прикриваючи один одного, по черзі просуваються до об’єкта і здійснюють його огляд.  Про все виявлене на шляху руху і про зустріч з противником командир дозорного відділення (танка) негайно доповідає командиру, який його вислав.

У разі виявлення засідки противника дозорне відділення доповідає про це командиру дозору, вступає в бій (займає позицію) і забезпечує висування і вступ в бій головного дозору.

 Дрібні групи противника головна похідна застава (головний дозор, дозорне відділення, танк), як правило, знищує, а зразки озброєння, топографічні карти та інші документи захоплює і продовжує виконувати завдання.

При зустрічі з переважаючим за силою противником, вона діє в залежності від обстановки: раптовим вогнем з вигідної позиції та рішучою атакою знищує його, а якщо своїми силами головна похідна застава не в змозі знищити противника, вона стійко утримує позицію, яку займає, та забезпечує розгортання і вступ в бій колони, яку охороняє.

Взвод, який призначений у бокову похідну заставу,висувається на рівні голови колони, яка охороняється, на встановленому командиром віддалені (по рівнобіжному маршруту).

Дрібні групи противника, які з’явилися на фланзі колони, яка охороняється, бокова похідна застава знищує і продовжує виконувати завдання. При загрозі нападу переважаючих сил – вона займає вигідну позицію і не допускає раптового нападу противника на колону, яка охороняється, з флангу.

 Взвод, який призначений в тильну похідну заставу, висувається за колоною, яка охороняється, на дистанції., що встановленакомандиром, який його вислав.

 Дрібні групи противника тильна похідна застава знищує, діючи із вогневих засад. У разі загрози виходу переважаючих сил противника до колони, яка охороняється, вона займає вигідну позицію і вогнем всіх засобів завдає ураження противнику, затримує його і не допускає нападу на колону, яка охороняється, після чого відходить на інший рубіж і організовує засідку на нього.

 Для затримки просування противника командир взводу за наказом командира, який вислав заставу, організовує зруйнування переправ, мостів та доріг, улаштування завалів та встановлення мінно – вибухових загороджень.

Під час привалупохідна застава, зайняв вигідну позицію, продовжує охороняти колону, що зупинилася, знаходячись в постійній готовності до відбиття противника.

Командир взводу указує відділенням (танкам, БМП):

- місця на позиції;

- смуги вогню (сектори обстрілу);

- порядок дій при появленні противника.

При розташуванні колони, яку охороняють, на відпочинок - головна (бокова, тильна) похідна застава (головний, тильний дозор, дозорне відділення (танк), зайнявши вигідну позицію, продовжує виконувати завдання, діючи як сторожова охорона або заміняється.

З початком руху сторожова застава залишається на місці до тих пір, поки заново призначена головна похідна застава не пройде її, після чого приєднується до свого підрозділу.

Зв’язок на марші всередині колон похідної застави забезпечується сигнальними засобами. Для передачі сигналів управління використовуються прапорці і ліхтарі. Команди по колоні передаються спостерігачами голосом

Взвод, який призначений у нерухому бокову заставу,висувається на вказаний рубіж, займає його, розгортається в бойовий порядок і знаходиться на ньому до визначеного часу або команди (сигналу) командира, який його вислав. Надалі діє відповідно до його вказівок, закінчує виконання свого завдання після проходження останньої машини в колоні, після чого діє, як тильна похідна застава

Під час зустрічі із противником вступає в бій, забезпечуючи проходження колони, яка охороняється, після чого виходить з бою, відривається від противника і продовжує рух по своєму маршруту. Застосування нерухомих похідних застав, їх необхідність застосування показує опит бойових дій в гірській місцевості.

 

Взвод на марші призначений в похідну охоронудіє на відстані від головних сил, що охороняє:

- в головній похідні заставі                                                   -5-10 км;

- в тильній та боковій похідній заставі                                          - до 5 км;

- в нерухому бокову заставу                                                - до 5 км;

- в головний (тильний) дозор від головних сил роти, призначеної на дії головній похідній заставі                                                                                                          - 3-5 км.

Похідний порядок взводу на марші:

а) в складі роти – колона машин з відстанню між ними 25-50 м;

Колона– стрій бойових машин одна за другою для здійснення маршу.

б) при діях похідній охороні – дозорне відділення (танк) на відстані прямого спостереження та підтримки вогнем, БМП командира взводу, БМП, машина з хіміками – розвідниками і інженерно – саперним відділенням, танк (БМП).

Похідний прядок взводу під час маршу повинен забезпечувати високу швидкість руху, швидке розгортання в перед бойові і бойові порядки.

  1. Методичні вказівки щодо заключної частини.

 

- необхідно в кінці заняття нагадати тим хто навчається, тему, навчальні питання та ступінь їх досягнення.

- дати оцінку підготовленості взводуі окремих студентів;

- оголосити оцінки; якщо проводилось письмове опитування, то оголосити коли будуть готові результати опитування;

- відмітити позитивні та негативні моменти під час відповідей

- відмітити виявлені недоліки самостійної роботи і вказати шляхи їх усунення

- відповісти на питання

- поставити завдання на самостійну підготовку

- оголосити кінець заняття.

 


.

.

.

 

 

ЗАНЯТТЯ №2

“Організація маршу”

ГРУПОВЕ ЗАНЯТТЯ

2 години

Навчальна та виховна мета:

- вивчити порядок роботи командира взводу під час організації маршу та дій в похідній охороні;

- поглибити теоретичні знання щодо послідовності роботи командира взводу після отримання бойового завдання;

- виховувати у студентів самостійність та ініціативу під час вивчення питань, які виносяться на заняття.

Навчально-матеріальне забезпечення :

 1. Література:

- Бойовий статут Сухопутних військ , ч.ІІІ,вид.,Київ,1998р.;

- Тактика кн. І (взвод, отделение, танк).ВИ, М.1985 г.

- Посібник по вивченню іноземних армій //К.-НАОУ, 2001.

- С.В. Плутахін, П.Г.Ватащук “Танковий взвод в бою” ХІТВ, 2004 р.

- Мотострелковый (танковый) взвод в бою, Москва, ВИ, 1988 г. 

- Марш и встречный бой танковых подразделений, Н.К Шишкин

- Передвижение й встречный бой, Ю.К. Кузнєцов

 

2. Наочні посібники:  

- слайди за темою

3. Технічні засоби навчання :

- проектор “Acer”, слайдпроектор “Київ”

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 272; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!