Виразне читання вірша вчителем



Тема: Рими. Андрій Малишко «Вихопивсь дощик поміж заграв».

Літературний веб-квест)

Мета: Поглибити знання учнів про творчість українського поета А.Малишка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити розуміти образну мову; формувати інформаційно-комунікативну компетентність; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, вміння розмірковувати над художнім змістом поезії; виховувати любов до художнього слова.

Обладнання:  портрет А.Малишка, плакат, ілюстраціі до теми уроку, мультимедійний супровід, роздатковий матеріал.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

                                                     Вебквест

Кілька днів тому  на уроці інформатики ми почали з вами грати літературний квест. Пригадаймо, які умови гри. Сьогодні ми продовжуємо гру і у нас заключний етап. На кожній зупинці квесту учасники звітуватимуть про виконану роботу і отримуватимуть частини слів - які в кінці прикріплять на плакат і складуть вислів—ключове завдання квесту.

 

Вправа «Промінчики добра»

Діти, погляньте на мене, один на одного, посміхніться, із тих промінчиків добра, що заіскрилися на ваших обличчях ми розпочнемо наш урок. Готові продовжувати гру? Готові відгадати кодове речення?

Автотренінг- реклама

Я обіцяю що:

Квест буде:                                            ми будемо:

-творчим                                             -працьовитими

-пізнавальним                                    - уважними

-цікавим                                              -активними

 

Хвилинка-релаксації

Відео)

 

Чому саме я розпочала урок з репродукцій картин? Що спільного у картинах?                     

                            (Мова йтиме про дощ)

Музика, що звучала- композиція «Мелодія дощу» Людвіга Ван Бетховена,адже не тільки художники захоплювались стихією дощу, а й композитори, і не тільки- ще й письменники і поети.

II. Мовленнєва розминка.

1. Вправи на формування уміння слухати і говорити.

А) Робота над скоромовкою

Враз набігли чорні хмари,

Припустився дощ-косарик.

Сіяв, віяв —не косив,

Тільки трави заросив!

 (деякі літери затулені краплинками дощу)

Вправа на дихання---вдихнули глибоко, а на видиху швидко промовити скоромоку

2. Гра "Заміни вислів одним словом".   

Учні читають на дошці вислови і добирають слово, яке б його замінило.

                                                        з громом і блискавкою — ... (гроза).

               Дощ                           дуже сильний — ... (злива).

                                                        дуже дрібний, густий — ... (мряка).

3Читання слів-анаграм. 

Прочитайте, як говорять про дощ.

ібнийдр   (дрібний)                      ийвкасал    (ласкавий)

бийнгри  (грибний)                     зорийпро    (прозорий)

ийпартов (раптовий)                   псліий           (сліпий)

 Які ще назви дощу знаєте?

 

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Ви дивились відео, чи нічого зайвого там не помітили? Чий портрет ? Яка група працювала над пошуком?  (Вивішую портрет Малишка на центр плаката)

Сьогодні ми з вами познайомимося із творчістю українського поета Андрія Самійловича Малишка. Дізнаємось, що таке рими. Працюватимемо над віршем «Вихопивсь дощик поміж заграв».

                   

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

Біографічна довідка.

А хто ж такий А.С. Малишко? Довідатись про нього нам допоможуть наші кореспонденти.

Виступ кореспондентів

 

Опрацювання статті у підручнику с.112

Вірш читає вчитель. (ЗВУЧИТЬ ПІСНЯ)

За вісім днів до смерті, 8 лютого 1970 року, Андрій Малишко створив останній із віршів «Чому, сказати, й сам не знаю». Ним автор прощався з Україною і всім для нього найдорожчим. А музику до цього твору теж написав П. Майборода.

Що ще нового дізналися про поета?

Скільки його віршів стали піснями?

                              Виступ  дослідників

3. Опрацювання вірша А.Малишка «Вихопивсь дощик поміж заграв…»

У поезії  Андрія Малишка найголовніше місце посідає тема людини і природи. У кожному рядку ніби відбувається їхнє єднання. Автор доводить, що людина і природа нероздільні.

Дощ — таке явище природи, яке нікого не залишає байдужим. Для одних він — надокучлива перешкода прогулянкам та іграм або якійсь роботі на вулиці, для інших — благодатна, довгоочікувана небесна волога, на котру чекає кожна квіточка, травинка, деревце.

 

Коли довго не було дощу й міг постраждати врожай, виходили в поле з хресним ходом і молебнями, просили в Бога життєдайної небесної води. Про дощ снаписано  багато художніх творів, і з одним із них ми ознайомимося сьогодні на уроці.

 

                   Гронування   ДОЩ                                       

 

 


 ( Калюжі   злива  веселка   грибний вода  мокре та брудне взуття переляк , задоволення радість , смуток)

Гра   «За і проти»

Умова-вибрати протилежності і довести свою думку..

(Після дощу буває веселка—але ж калюжі бруднять взуття…..)

Виразне читання вірша вчителем.

Послухайте вірш. До якого виду лірики належить?

(Пейзажна лірика. Поет передає олюдену одухотворену природу..Автор передає буяння природи після дощу)

Чи сподобався вам вірш?

Що найбільше запам’яталося?

Словникова робота.

           Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем (на плакаті на дошці)

пуща                обрій

заграва             поміж

закресав          запрозорилось

вихопивсь       посміхнулися

 

Знайдіть у підручнику тлумачення слів: заграва, закресати, пуща.

                                         КРЕСАТИ

1. Добувати іскри, вогонь кресалом.

2. Сильно вдаряти, сікти.

3. Пристрасно, з запалом робити, виконувати що-небудь.

♦ Кресати підковами (підківками, чобітьми) — енергійно йти, танцювати з запалом, натхненням.

Кресати словами на кого — різко говорити з ким-небудь; лаяти когось, гримати на когось

♦ Кресати очима — гнівно дивитися, поглядати.

 


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 237; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!