Розгалужене симетричне коло



 

Розрахувати розгалужене магнітне коло - це по заданому магнітному потоку чи індукції на будь – якій ділянці кола, за розмірами ділянок кола й за кривими намагнічування визначити МРС для отримання заданого магнітного режиму. В основі розрахунку розгалуженого магнітного кола лежать І та ІІ закони Кірхгофа для магнітних кіл.

На рисунку 21.3 приведено розгалужене симетричне магнітне коло. Магнітний потік Ф, який проходе через середнє осердя, поділяється на дві рівні складові Ф/2, які замикаються через крайні осердя магнітопроводу. Для розрахунку такого кола його поділяють площиною 00', яка проходе через середину середнього осердя, на дві частини з однаковими магнітними опорами, тобто з однаковими магнітними потоками Ф/2. МРС в цьому випадку визначається як для нерозгалуженого кола.

 

Приклад:Пряма задача. В крайніх стрижнях осердя, яке виконано з електротехнічної сталі, потрібно отримати магнітну індукцію 1,2 Тл. На середньому стрижні розміщена котушка, яка створює МРС. Визначити цю МРС. Розміри магнітного кола приведені на рисунку 21.4

Розв’язання

1 Розбиваємо контур дві ділянки і визначаємо їх довжину й переріз кожного стрижня:

2 Магнітний потік крайніх стрижнів:

3 Так як магнітне коло симетричне, то магнітний потік середнього стрижня: , а магнітна індукція:

 

 

 

Рисунок 21.3- Розгалужене симетричне магнітне коло

 

 

Рисунок 21.4- Розміри для прикладу розрахунку симетричного магнітного кола

 

4 За кривою намагнічування електротехнічної сталі визначаємо напруженість магнітного поля: для та .

5 За ІІ законом Кірхгофа МРС: .

Зворотну задачу (визначити магнітний потік по відомій МРС) можна вирішити методом послідовних приближень, задаючи магнітний потік визначати МРС доки визначене значення МРС не буде достатньо близько до заданої в задачі.

 


Дата добавления: 2015-12-20; просмотров: 18; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!