Зв'язок як галузь народного господарства.



Одна зі стратегічних для будь-якої країни галузей – галузь телекомунікацій – відіграє величезну роль у збалансованому розвитку глобальної та регіональної економіки. Зв'язок є однією з пріоритетних і найважливіших галузей в Україні і покликаний задовольняти потреби споживачів, органів державної влади, місцевого самоврядування, оборони та безпеки держави у засобах і послугах поштового та електричного зв'язку.

Зв'язок — передача та прийом сигналів (повідомлень) за допомогою технічних засобів електрозв'язку.

Засоби зв'язку — технічне обладнання, що використовується для організації зв'язку.(телефон, домофон, телеграф, факс, телекс, модем, гучномовець, радіостанція, релейна станція, переносна радіостанція, мобільний телефон, інтернет)Взагалі, галузь телекомунікацій в Україні поділяється на два крупних сегменти: електрозв’язок та поштовий зв’язок. Електрозв’язок має два основні напрями: наземний (фіксований чи дротовий) та радіозв’язок. До першої групи, як правило, включають телефонний, телефонний міський, телефонний сільський, телефонний міжміський, телефонний міжнародний зв’язок. Сюди ж можна віднести Інтернет (хоча зараз Інтернет переміщується й у радіозв’язок). До другої групи належать супутниковий, стільниковий, пейджинговий, транкінговий зв’язок.

Поштовий зв’язок є дуже поширеним, простим і зручним. Спочатку він існував з самого початку на рівні передачі людиною голосових повідомлень, потім людиною, або точніше гінцем передавався лист. Крім простого листування існують такі види зв’язку пошти як телеграма, телеграф, телетайп та телекс.

Електрозв’язок має два основні напрями: наземний (фіксований чи дротовий) та радіозв’язок. Дротовий зв’язок з’явився пізніше ніж пошта. З’явився він з появою вченнь про електрику. Цей зв’язок більш оперативний ніж пошта і передає він інформацію вже у вигляді голосових повідомлень.

Дротовий зв’язок існує у вигляді телефонії та факсимільного зв’язку.Телефон – зручний і дуже поширений вид зв’язку. Телефон мало залежить від погодних умов, тому передача інформації може здійснюватись в будь-який момент. Факсимільний зв’язок – це передача графічних даних або копіїї документів з великою швидкістю на великі відстані. Системи транкінгового радізв’язку призначені для забезпечення речового зв’язку між великою кількістю рухомих абонентів при обмеженій кількості радіоканалів.Головна різниця мобільних супутникових телефонів інших систем (наприклад, сотових) – це наявність у абонента телефонного зв’язку незалежно від наявності і стану будь-яких місцевих телефонних мереж.Пейджингові системи чи системи персонального виклику – це сукупність технічних і програмних засобів за допомогою яких здійснюється одностороння передача в радіоканалі у межах зони обслуговування цифрових, літерно-цифрових, звукових повідомленнь обмеженого обсягу, що поступають від від абонентів телефонних мереж загального використання і мереж передачі даних. Стільниковий зв'язок — один із видів мобільного радіозв'язку, в основі якого лежить стільникова мережа.

Одним з найдинамічніших за останні роки сегментів українського телекомунікаційного ринку є мобільний зв’язок.

Більш того, мобільний зв’язок, як один з найприбутковіших напрямів діяльності, потрапив під пильну увагу контролюючих, інспектуючих та інших подібних “експроприюючих” органів.

Слід зазначити також, що ринок телекомунікацій в Україні характеризується високим рівнем монополізму. “Укртелеком”, “Утел”, UМС, “Укрпошта” – їх сумарна частка у структурі даних послуг становить 90 %.

«Укртелеком» — українська приватна телекомунікаційна компанія на ринку комплексних послуг, найбільший в країні оператор фіксованого зв'язку.


Дата добавления: 2015-12-19; просмотров: 24; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!