РекреаційніресурсиУкраїни



Рекреаційніресурси.Майже в усіхобластяхУкраїнисередрекреа­ційнихдомінують санаторно-курортніресурси. Всесвітньовідомийсвоїми санаторно-курортнимиумовамиПівденьУкраїни (Одеська, Херсонська, Миколаївська, Донецькаобласті і АР Крим). Унікальний за своїмимож­ливостямиПівденний берег Криму. Крімкліматичнихресурсів район багатий на ресурси грязей для організаціїлікувальнихзакладів.

Важливим за рекреаційними ресурсами є район Карпат з йогоспри­ятливимиумовамидляорганізації як літнього, так і зимовоговідпочинку. УСваляві, Синяві, Усть-Чорній та іншихмісцевостях є мінеральні води. Особливо багата на них Львівська область (Трускавець, Моршин, Схід-ниця, ВеликийЛюбінь, Немирів). Лікувальнігрязі є в с. ЧорнеІвано-Франківської та с. КонопківціТернопільської областей. НамежіТернопільської та Хмельницької областей відкритопотужні запаси міне­ральних вод типу «Нафтуся» (Сатанів, Гусятин).

У рекреаційнихціляхвикористовуютьсяШацькі озера (ЗахіднеПолісся).

У Хмельницькій, Вінницькій, Київській, Черкаській, Кіровоград­ській областях є запаси радонових, а в Полтавській (Миргород) -хлориднонатрієвих вод. ВідомийсвоїмилікувальнимиможливостямиСлов'яногорськ (Донецька область).

Українамаєрізно­манітніприроднірекреаційніресурси (кліматичні, біологічні, гід­рологічні, ландшафтні, джереламінеральних вод, лікувальнігрязітощо). Загальнаплоща земель, придатних для рекреаційноговико­ристання, становить 9,4 млн. га (або 15,6% територіїкраїни), у то­му числірівниннихрекреаційнихландшафтів - 7,1%, гірських - 2,3 (у Карпатах - 1,9, в Криму - 0,4). Близько 7,8 млн. га відносяться до умовнопридатних до рекреації земель. Майже 10% усіхлісівдержавноголісового фонду маютьрекреаційнезначення. Особливемісце в системірекреаційноговикористаннятериторіїУкраїнипо­сідаєКримськийпівострів. Пересічнорічнатривалістьсприятливо­го для рекреаціїперіоду тут становить 175-190 днів, комфортного -65-80 днів.

Мінеральнілікувальні води різного складу виявленімайже у всіх областях України, але найбільшакількістьджерелзосереджена в західнійчастині. Зокрема, у Закарпатськійобласті. Багатоджерелмінеральної води розвідано у Луганській, Дніпропетровській, Пол­тавській, Рівненській областях, є такожвідкритіджерела в Івано-Франківській, Харківській, Житомирській, Вінницькій, Хмельниць­кій, Київській, Черкаській, Донецькій та Запорізькій областях.

Доситьзначні в Україні запаси лікувальних грязей, щозосере­джені, переважно, у південних та північно-західних областях. На базігрязевихпокладівфункціонуютьнайстаріші в Українікурорти - Бердянськ, Євпаторія, Куяльник, Сасик та інші. У північно-західних областях поширеніторфовігрязі, яківикористовують на курортах у Миргороді, Моршині, Немирові, Черче та інших.

Соціально-економічнірекреаційніресурси в Україніформуютькультурніоб'єкти, пам'яткиісторії, архітектури, археології, етно­графічніособливостітериторіїтощо. Загальнакількістьархітектур-

но-історичнихпам'яток у державі становить 49147 об'єктів. їхняцінність та чисельність у межах областей істотновідрізняється. Най­більшеархітектурно-історичнихпам'яток у Львівськійобласті (2934), АвтономнійРеспубліціКрим (3431), Київській (2886) та Че­рнігівській (2859) областях. Найцінніші культурно-історичнірекреа­ційніресурсимаютьмісце у Київській, Львівській, Тернопільській, Полтавській, Чернігівській областях, АвтономнійРеспубліціКрим.

Специфічноюскладовоючастиноюрекреаційнихресурсів є со­ціальні та природніоб'єкти, явища, події, походженняякихтіснопов'язане з територієюУкраїни та землями тієїзарубіжноїкраїни, в межах якої вони первісновиникли. На територіїУкраїниналічу­єтьсякількасот таких об'єктів, окремі з них маютьсвітове та євро­пейськезначення.

Українаволодієпотужним природно-ресурсним комплексом, основу якогоскладаютьземельні та мінерально-сировинніресурси. Достатньовисокийрівеньзабезпеченостітериторіїкраїниводним і рекреаційними ресурсами.

 


Дата добавления: 2015-12-19; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!