Структура кольорової металургії:.



У структурі виробництва кольорової металургії провідне місце посідає алюмінієва промисловість, яка складається з виробництва глинозему й алю­мінію.

Алюмінієва промисловість представлена Миколаївським глиноземним заводом, обсяги виробництва якого становлять 20 % кольорової металургії України, Запорізьким алюмінієвим заводом та заводом алюмінієвих сплавів у Свердловську (Луганська область).

Підприємства титаново-магнієвої металургії добувають і збагачують титаново-магнієву сировину. Магній через незначну механічну стійкість у чистому вигляді використовується рідко, але численні сплави магнію за­стосовуються у літакобудуванні, автомобілебудуванні, приладобудуванні, в оптичній промисловості, у ракетобудуванні

Титан характеризується антикорозійними властивостями. Використо­вується у реактивному авіа- та ракетобудуванні, в атомній енергетиці, проте його широкому застосуванню як конструктивного матеріалу заважає ви­сока вартість, пов'язана зі складною технологією виробництва та високою енергомісткістю. Варто зазначити, що обмежене поширення руд кольорових металів у природі та порівняно незначний вміст у них чистих металів створюють серйозні проблеми для забезпечення зростаючого попиту господарства на продукцію галузі. Таким чином, кольорова металургія, в основному, працює за нестачі природних руд, а підприємства — на застарілому обладнанні. Тому основ­ним напрямом поліпшення техніко-економічних показників роботи ко­льорової металургії є удосконалення технологічних процесів переробки концентратів, підвищення комплексності використання їхніх корисних копалин.

 


Дата добавления: 2015-12-19; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!