Рівняння нерозривності для стискуваного газу



Газова динаміка вивчає рух стискуваних речовин під дією певних зовнішніх сил або сил тиску самої речовини. При цьому вважається, що λ << L, де λ – довжина вільного пробігу частинки речовини; L – характерні розміри області, в якій досліджується процес. Це припущення дозволяє розглядати речовину, як суцільне середовище.

Для кожної частинки, яка пов′язана з невеликою фіксованою масою стискуваного середовища вводяться осередні величини – густина ρ, тиск р, температура Т, внутрішня енергія ɛ, а також швидкість її макроскопічного руху, як єдиного цілого. В загальному випадку всі ці величини залежать від та часу t.

В подальшому припускаємо відсутність в середовищі процесів теплопередачі, в′язкого тертя, джерел (стоків) енергії та маси, а також зовнішніх об′ємних сил.

Для виведення рівняння нерозривності використаємо підхід, що застосовується при виведенірівняння нерозривності для фільтрації грунтових вод та процесів тепло-масо переносу. Розглянемо в області, в якій досліджується рух газу, елементарний паралелепіпед з ребрами і підрахуємо в ньому баланс маси за час dt (рис. 11.1).

Через грань за час dt в кубик надійде маса газу а вийде

(11.1)

Використовуючи в (11.1) розклад в ряд тейлора і нехтуючи нескінченно малими вище другого порядку, отримаємо

Рис. 11.1. Елементарний паралелепіпед – фрагмент середовища

Отже, зміна маси газу в кубику за час dt завдяки грані буде

Анаогічно

Маса газу в кубику в момент часу t була , а через проміжок часу dt буде або знову ж, використовуючи розклад в ряд Тейлора по змінній t: Тобто зміна маси dm за рахунок зміни густини буде . Тоді згідно закону збереження маси маємо

 

або

Де .

 


Дата добавления: 2015-12-18; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!