Завдання газової динаміки.



Завдання газової динаміки при проектуванні різноманітних апаратів, двигунів і газових машин полягають у визначенні сил тиску і тертя, температури і теплового потоку в будь-якій точці поверхні тіла або каналу, що омиваються газом, в будь-який момент часу. При дослідженні поширення газових струменів, вибухових і ударних хвиль, горіння і детонації методами газової динаміки визначаються тиск, температура та ін параметри газу у всій області поширення. Вивчення поставлених технікою складних завдань перетворило сучасну газову динаміку в науку про рух довільних сумішей газів, які можуть містити також тверді і рідкі частки (наприклад, вихлопні гази ракетних двигунів на рідкому або твердому паливі), причому параметри, що характеризують стан цих газів (тиск, температура, щільність, електропровідність та ін), можуть змінюватися в широких межах.

Для розвитку сучасної газової динеміки характерно нерозривне поєднання теоретичних методів, використання ЕОМ та постановки складних аеродинамічних і фізичних експериментів. Теоретичні уявлення, частково спираються на експериментальні дані, дозволяють описати за допомогою рівнянь рух газових сумішей складного складу, в тому числі багатофазних сумішей при наявності фізико-хімічних перетворень. Методами прикладної математики розробляються ефективні способи вирішення цих рівнянь на ЕОМ. Нарешті, з експериментальних даних визначаються необхідні значення фізичних і хімічних характеристик, властивих досліджуваному середовищі.

Багато завдань, поставлені сучасною технікою перед газовою динамікою поки не можуть бути вирішені розрахунково-теоретичними методами, в цих випадках широко користуються газо - динамічними експериментами, поставленими на основі подібності теорії і законів гідро - динамічного і аеро – динамічного моделювання. Газо - динамічні експерименти в аеро – газо - динамічних лабораторіях проводяться в надзвукових і гіперзвукових аеро - динамічних трубах, на балістичних установках, в ударних і імпульсних трубах і на ін газодинамічних установках спеціального призначення

Законами газової динаміки широко користуються в зовнішній і внутрішній балістиці, при вивченні таких явищ, як вибух, горіння, детонація, конденсація в рухомому потоці. Прикладна газова динаміка, в якій зазвичай застосовуються спрощені теоретичні уявлення про осредненних по поперечному перерізі параметри газового потоку і основні закономірності руху, знайдені експериментальним шляхом, використовується при розрахунку компресорів і турбін, сопів і дифузорів, ракетних двигунів, аеродинамічних труб, ежекторів, газопроводів і багатьох ін. технічних пристроїв.

Газодинамічні дослідження ведуться в тих же наукових установах, що й дослідження з аеродинаміки, а результати їх публікуються в тих же наукових журналах і збірниках.


Дата добавления: 2015-12-18; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!