Позовна заява про розірвання шлюбу і поділ майна.



Поділ майна, що спільною власністю подружжя, здійснюється судом згідно з ст. 29 КПШС України. Якщо між подружжям не досягнуто згоди про спосіб поділу спільного майна, то за позовом подружжя або одного з них суд може винести рішення: про поділ майна в натурі, якщо це можливо без шкоди для його господарського призначення; про поділ речей між подружжям з урахуванням їх вартості та частки кожного з подружжя у спільному майні; про присудження майна в натурі одному з подружжя з покладенням на його обов’язку компенсувати другому його частку грішми.

При поділі майна що є спільною власністю подружжя, їх частки визнаються рівними. В окремих випадках суд може відійти від цього правила враховуючи інтереси не повнолітніх дітей або інтереси одного з подружжя, що заслуговують на увагу (ст. 28 КПШС України).

Позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за місцем проживання позивача. На бажання подружжя справу можна розглядати за місцем проживання будь-кого з них.

Крім того до заяв, що виникають із шлюбно-сімейних відносин відносяться: Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів; позовна заява про стягнення аліментів на утримання матері (батька) та інші.

Розглядаючи питання про складання адвокатом процесуальних документів у кримінальних справах, курсант перш за все повинен ознайомитися зі статтями 44 - 48 КПК України.

До процесуальних документів, що виникають з кримінальних справ можна віднести заяви, наприклад про заставу, скарги, наприклад, надії особи, яка провидить дізнання, клопотання, наприклад про погашення судимості та апеляції.

Розглянемо детальніше порядок подання апеляцій.

Апеляція може бути подана:

- на вироки, які не набрали законної сили, ухвалені місцевими судами;

- на постанови про застосування чи незастосування примусових заходів виховного медичного характеру, ухвалені місцевими судами;

- на ухвали (постанови), ухвалені місцевим, судом про закриття справи або населення справи на додаткове розслідування;

- на окремі ухвали (постанови), ухвалені місцевим судом;

- на інші постанови місцевих судів у випадках, передбачених КПК України.

Право на апеляцію мають всі учасники кримінального процесу (ст. 348 КПК України).

Апеляція подається через суд, який постановив вирок, ухвалу чи постанову. До апеляції прокурора і захисника додається стільки її копій, щоб їх можна було вручити всім учасникам судового розгляду, інтересів яких стосується апеляція.

Апеляція на вирок, ухвалу чи постанову суду першої інстанції, може бути подана протягом п’ятнадцяти діб з моменту їх проголошення, а засудженим, який перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

В апеляції зазначаються:

1) назва суду, якому адресується апеляція;

2) особа, яка подав апеляцію;

3) вирок, ухвала чи постанова, на які подається апеляція, і назва суду, який їх постановив;

4) вказівка на те, в чому полягає незаконність вироку, ухвали, постанови та доводи на її обґрунтування;

5) прохання особи, яка подає апеляцію;

6) перелік документів, які додаються до апеляції.

При обґрунтовані захисником та прокурором необхідності зміни чи скасування вироку, ухвали, постанови апеляція повинна містити посилення на відповідні аркуші справи.

Подання апеляції на вирок, ухвалу чи постанову суду зупиняє набрання ними законної сили та їх виконання.

До початку розгляду справи в апеляційному суді особа, яка подала апеляцію, має право доповнити, змінити або відкликати її, а також подати свої заперечення на апеляцію іншого учасника судового розгляду.

Внесення до апеляції змін, які тягнуть за собою погіршення становища засудженого або виправданого за межами строків на апеляційне оскарження не допускається. Захисник засудженого чи виправданого може відкликати свою апеляцію тільки за згодою підзахисного і його законного представника.

Захисник, який вступив до справи в апеляційному провадженні, може змінити чи доповнити апеляцію захисника, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, лише за згодою засудженого чи виправданого та їх законних представників.

Суди, які розглядають справи в апеляційному порядку:

1. Верховний суд АРК, обласний, Київський і Севастопольський міські суду;

2. Військовий суд регіону і Військово-Морських сил.

Ще один важливий процесуальний документ в кримінальному процесі – касаційна скарга.

У касаційному порядку можуть бути перевірені:

- вироки, ухвали і постанови апеляційного суду, постановлені ним як судом першої інстанції;

- вироки і постанови апеляційного суду, постановлені ним в апеляційному порядку.

Право на касаційне оскарження мають право особи, коло яких визначено у ст. 348 КПК України.

Строк касаційного оскарження – один місяць з моменту проголошення вироку, а засудженим, який перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку чи постанови.

Зміст касаційних скарг повинен відповідати вимогам, що встановлюють і для апеляції.

Касаційні скарги подаються через суд, який постановив вирок, виніс ухвалу або постанову, а на інші рішення – безпосередньо до касаційного суду.

До скарги, додається стільки її копій, щоб їх можна було вручити всім учасникам судового розгляду інтересів яких вона стосується. Цей обов’язок не поширюється на засудженого, який перебуває під вартою.


Для закріплення теоретичного матеріалу, курсантам пропонується вирішення ситуаційних задач.

 

 

Задача № 1.

27 серпня 1991 року відділом РАГСу був зареєстрований шлюб між громадянами Івановой Іриною Олександрівною та Петровим Іваном Івановичем, які проживали в м. Херсоні по вул.. І. Кулика, вели господарство, матеріально допомагали один одному. Від цього шлюбу мають дитину: Петрова Василя Івановича, 1 січня 1992 року народження.

Продовжить задачу, щоб в результаті Іванова І.О. подала позовну заяву до Петрова І.І. про визначення шлюбу недійсним.

Допоможіть скласти позовну заяву про визнання шлюбу недійсним громадянки Івановій І.О.

 

Задача № 2

29.08.2001 в адвокатське бюро «Скіф» звернулася громадянка Іванова Л.Д. з проханням скласти позовну заяву і розповіла слідуюче:

21 грудня 1991 року між громадянами Івановой Ларисою Дмитрівною та Івановим Олександром Івановичем органом реєстрації актів громадянського стану Дніпровського району м. Херсона був зареєстрований шлюб. Спільне життя з Івановим О.І. не склалося. Останні п’ять років він матеріально сім’ї не допомагав, не бере участі у вихованні їхньої дитини: Іванової Катерини Іванівні, 1 грудня 1999 року народження.

Три місяці тому Іванов заявив, що покохав іншу жінку, і що у нього скоро буде інша сім’я.

Шлюбні відносини між нами припинено з квітня 2000 року, спільне господарство не ведеться.

За час шлюбу нами спільно придбане майно:

1. Трикімнатна квартира, придбана у 1993 році за 10000 грн.

2. Кольоровий телевізор «Берізка 205», придбаний у 1994 році за 500 грн.

3. Автомобіль «Таврія», придбаний у 1999 році за 8500 грн.

Іванов О.І. на розлучення згоден, але між нами не досягнуто згоди з приводу розділення майна. Я запропонувала йому залишити автомобіль і телевізор, а нам щоб з донькою залишилась квартира. Іванов О.І. не погоджується бо хоче щоб я йому сплатила половини вартості квартири.

Дане майно знаходиться за місцем нашого проживання: м. Херсон, вул. І.Кулика, 36.

Поскільки Іванов О.І. постійного заробітку не має мене влаштує розмір аліментів 70 грн. в місяць.

 

 

Задача № 3.

Потапов, обвинувачений за ст. 122 КК умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, повністю визнав себе винним у вчиненні злочину, уклав угоду з адвокатом Івановим про ведення справи на досудовому слідстві. Слідчий прокуратури, який проводив слідство, незважаючи на прохання обвинуваченого, не забезпечив участі цього адвоката у справі, а залучив до справи адвоката Грекова, мотивуючи своє рішення тим, що у Грекова більша практична діяльність. Ордера адвокатського об’єднання про доручення адвокатові Грекову ведення справи у матеріалах справи не виявилось.

Місцевий суд, до якого надійшла справа, задовольнив клопотання Потапова про участь адвоката Іванова в судовому засіданні, надав йому можливість разом із підсудним ретельно ознайомитися з матеріалами розслідування, розглянув справу і виніс щодо Потапова обвинувальний вирок, засудивши його до трьох років позбавлення волі.

Потапов вирішив подати апеляцію на вирок суду, де просив пом’якшити покарання.

Яке рішення і на який підставі має винести апеляційний суд? Складіть проект апеляції.

 

 

Задача № 4.

Від Іванова та Морозова, засуджених за ч.1 ст. 194 КК до двох років виправних робіт за умисне знищення майна, до місцевого суду, який виніс вирок, надійшла поштою в установлений законом строк спільна апеляція на суворість покарання.

Чи може така апеляція бути приводом до розгляду справи в апеляційному порядку?

 


 

Зразок

До місцевого суду

_______________________ району

м. __________________________

Позивач ____________________

(п.і.п.б., адреса)

Відповідач _________________

(п.і.п.б., адреса)

 

Позовна заява

 

про визначення шлюбу недійсним. Шлюб з відповідачем укладений «_____» ___________________ 200___ р. у _________________________ відділі РАГСу міста ______________________. Після укладення шлюбу виявилося, що відповідач __________________________(вказати підстави для визнання шлюбу недійсним) __________________________________________________________

____________________________________________________________________. У зв’язку з тим, що даний шлюб порушує мої законні права та інтереси, він має бути визнаний недійсним.

Згідно зі ст.. 45 Кп ШС України

 

Прошу:

 

Визнати шлюб, зареєстрований «______» ____________________ 200__ р. _________________________________ відділом РАГСу міста _______________ недійсним.

 

 

Додаток:

1. Свідоцтво про шлюб.

2. Докази по суті позову.

3. квитанція про сплату.

4. держмита в сумі ___________ грн.

Копія позовної заяви.

Підпис:

Дата:


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 12; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!