Відновлення адвокатської діяльності в післявоєнний період



Після закінчення Великої Вітчизняної війни форми організації адвокатури України залишилися без істотних змін.

З 1952р. у колегіях адвокатів (президіях і юридичних консультаціях) України було запроваджено кодифікацією законодавства.

Особлива увага в цей час була приділена питанню оплати праці адвокатів.

Міністерством юстиції СРСР наприкінці 1955р. прийнято нове Положення про порядок оплати праці адвокатів. За цим Положенням всім адвокатам встановлювався гарантований мінімум заробітної плати та доплата до неї залежно від їх навантаження.

Завдання адвокатури, організаційна побудова обласних колегій адвокатів і юридичних консультацій в цілому змін не зазнали. Але новим було те, що значно посилювалася роль місцевих Рад депутатів трудящих у керівництві діяльністю адвокатури. Таким чином, не тільки Міністерство юстиції, а й Ради прагнули здійснювати організацію, керівництво і контроль за діяльністю колегій адвокатів.

Організаційна структура колегії адвокатів залишилася без змін. Органами колегії адвокатів були загальні збори членів колегії, президія і ревізійна комісія.

У діяльності виконавчих органів колегії адвокатів - президії та ревізійної комісії - в основному змін не сталося. Зокрема, президія повинна була вивчати, узагальнювати та поширювати позитивний досвід роботи юридичних консультацій і адвокатів; вивчати та узагальнювати причини злочинних проявів й інших порушень законності і на основі цього вносити відповідні пропозиції у державні та громадські організації.

Новим було те, що вводився розділ про права та обов'язки адвокатів.

Праця адвоката оплачувалася з коштів, що надходили до юридичної консультації від громадян, підприємств, організацій і колгоспів за подання їм юридичної допомоги.

Адвокатура все ще залишалася під пильним наглядом державних органів.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!