Гормони задньої частки гіпофіза: вазопресин та окситоцин, будова, біологічні функції.



2. Гормони – Фізіологічно активні сполуки, біорегулятори, що продукуються залозами внутрішньої секреції (ендокринними залозами) або іншими спеціалізованими клатинами і діють як регулятори метаболічних процесів та фізіологічних функцій в організмі. Гормони задньої частки гіпофіза є вазопресин та окситоцин.

Біологічні функції вазопресину (антидіуретичного гормону) пов»язані з регуляцією осмолярності та осмотичного тиску рідин організму. Біохімічна основа фізіологічних ефектів полягає в стимуляції реабсорбції води в дистальних канальцях нирок. Також тгормон сприяє підтриманню артеріального тиску за рахунок прямого впливу на судинну стінку, підсилює глікогеноліз у печінці та м»язах, спричиняє агрегацію тромбоцитів та виділення ними факторів коагуляції. Порушення синтезу, транспортування та вивільнення в гіпоталамусі призводить до розвитку важкого захворювання – нецукрового діабету.

Окситоцин

Фізіологічна дія полягає в активації скорочення м»язів матки (стимуляції пологової діяльності) та скорочення міоепітеліальних клітин, що оточують альвеоли молочної залози (забезпеченні надходженні молока з альвеол у вивідні протоки під час лактації). Ефекти гормону на чутливі клітини реалізуються через аденілатциклазну систему за обов»язковою участю іонів Са2+.


Дата добавления: 2016-01-05; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!