Принципи раціонального природокористування.



Природокористування це:- сукупність всієї багатоманітності напрямів і форм використання природних ресурсів (практичний аспект):

- сукупність продуктивних сил, виробничих відносин та відповідних їм форм, що пов'язані з використанням та відтворенням людиною об'єктів оточуючого природного середовища (політико-економічний аспект);

- використання природних ресурсів в процесі суспільного виробництва;

- сукупність впливу людства на географічну оболонку.

Природокористування можна визначити як сукупний вид людської діяльності, який справляє комплексний вплив на природне середовище. Розрізняють нераціональне та раціональне природокористування.

Нераціональне природокористування - це такий спосіб використання тіл і властивостей природи, що приводить до руйнування природно-ресурсного потенціалу, порушення закономірних природних процесів, забруднення природного середовища.

Раціональне природокористування - це така діяльність людини, метою якої є не лише задоволення своїх потреб, але й збереження природних систем в якісному стані. Загальною метою раціонального природокористування є задоволення зростаючих потреб людини в природних ресурсах при умові збереження (відновлення) компонентів природного середовища.

1Принцип «нульового рівня» споживання природних ресурсів

2. Принцип відповідності антропогенного навантаження природно-ресурсному потенціалові регіону

3.Принцип збереження просторової цілісності природних систем у процесі їх господарського використання.

4. Принцип збереження природно обумовленого кругообігу речовин у процесі антропогенної діяльності.


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!