Рівні організації органічного світу.



7Рівні організації органічного світу.

Повітря и вода, рослінність и грунти, звірі і птахи та Другие живі організмі утворюють взаємозв'язану и взаємообумовлену Світову біосферу, яка підтрімує всі живе и яка, незважаючі на Могутнє жіттєздатність, Складається з тендітніх и Надто уразливостей систем, рівновага в якіх Дуже легко порушується. Природні системи й достатньо різноманітні, смороду складаються з велічезної кількості різно організованіх, взаємообумовленіх и взаємнозамінніх компонентів, Які об'єднані между собою безліччю прямих и зворотніх зв'язків. Чи не зважаючі на ті, что системи й достатньо різноманітні смороду володіють поруч спільніх рис:

- Система - це цілісній (чинний єдністю) комплекс взаємозв'язаніх ЕЛЕМЕНТІВ, альо є Щось больше, чем просто сума ЕЛЕМЕНТІВ;

- Система утворює особливая єдність з СЕРЕДОВИЩА;

- Будь-яка досліджувана система представляет собою елемент системи більш високого рангу;

- У свою черго елєменти будь-якої досліджуваної системи звичайна віступають як система більш низьких рангу.

На мнение багатьох вчених світ організованій у вігляді ланцюжка, что Складається з ланок зростаючої складності. Ця послідовність ПОЧИНАЄТЬСЯ з Елементарна частинок, з якіх Складається атом, Йде до молекул, клітін и пошірюється до Складаний індівідумів.

Рівні організації органічного світу

Основна група

Рівень

Біологічні мікросістемі

Молекулярний (молекулярно- генетичний)

- Субклітінній

- Клітінній

Біологічні мезосістемі

- Тканинний

- Органи

- Організмовій

Біологічні макросистеми

- Популяційно-видового

- Біоценотічній

- Біосферній (глобальний)

. Основні екологічні закони.

8. Основні положення вчення В.І.Вернадського про біосферу. Ноосфера.

9. Поняття «забруднювачі повітря», їх класифікація.

Залежно від джерела і механізму утворення розрізняють первинні та вторинні забруднювачі повітря. Первинні забруднювачі повітря представляють собою хімічні речовини, що потрапляють безпосередньо в повітря із стаціонарних або рухомих джерел. Вторинні забруднювачі повітря утворюються в результаті взаємодії в атмосфері первинних забруднювачів між собою і з присутніми у повітрі речовинами (кисень, озон, аміак, вода) під дією ультрафіолетового випромінювання.

Джерела забруднення дуже різноманітні: серед них не тільки промислові підприємства і паливно-енергетичний комплекс, але і побутові відходи, відходи тваринництва, транспорту, а також хімічні речовини, які людина цілеспрямовано вводить до екосистеми для захисту корисних продуцентів і консументів від шкідників, хвороб і бур'янів.

За цими ознаками виділяються наступні типи забруднювачів, а саме:

 

стічні води та інші нечистоти, які поглинають кисень,носії інфекцій,речовини, які представляють поживну цінність для рослин,органічні кислоти та солі,твердий стік,радіоактивні речовини. Забруднення довкілля поділяють на природні, які викликані якими-небудь природними, часто катастрофічними, причинами (виверження вулканів, селеві потоки тощо), і антропогенні, які виникають у результаті діяльності людини.


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!