Неповне розбирання та складання кулемета



Призначення, бойові якості та загальна будова кулемета Калашникова (КК)

7,62 мм кулемет Калашникова (КК (мал. 1), ККС на станку (мал. 2) є міцною потужною зброєю яка призначена для знищення живої сили та вогневих засобів противника. Кулемети КК та ККС також призначені для знищення повітряних цілей.

Мал. 1. Загальний вигляд 7,62 мм кулемету Калашникова.
Мал. 2. Загальний вигляд 7,62 мм кулемету Калашникова на станку Саможенкова.

Для стрільби із кулемета застосовуються 7,62 мм гвинтівочні набої зі звичайними, трасуючими та бронебійно-запалювальними кулями.

З кулемета ведеться автоматичний вогонь:

- короткими чергами (до 10 пострілів);

- довгими чергами (до 30 пострілів);

- безперервно.

Набої подаються з металевої стрічки місткістю 100, 200 та 250 штук.

Найбільший дійсний вогонь по наземним та повітряним цілям із кулемета – на відстані до 1000 метрів.

Прицільна дальність стрільби – 1500 метрів.

Дальність прямого пострілу по грудній фігурі – 400 м, по рухомій фігурі – 650 метрів.

Темп стрільби (технічна скорострільність) близько 650 пострілів за хвилину.

Бойова скорострільність – до 250 пострілів за хвилину. Охолодження ствола кулемета повітряне, , що допускає ведення безупинного вогню до 500 пострілів, після чого при необхідності продовження стрільби нагрітий ствол повинний бути замінений запасним.

Стрільба з кулемета ведеться з сошки або з триніжного станка конструкції Саможенкова. Станок забезпечує ведення вогню з кулемета по наземним і повітряним цілям і підвищує дійсність стрільби на граничних відстанях.

Кут горизонтального обстрілу по наземним цілям з застосуванням обмежувачів – близько 90°, а по повітряним цілям - 360°.

Висота лінії вогню при стрільбі зі станка з положення лежачі – 320 мм, з коліна – 820 мм і сидячи – 580 мм.

Кулемет ККТ спарений з гарматою має кут горизонтального обстрілу 360°.

Вага кулемета (КК) близько 9 кг;

вага кулемета на триніжному станку (ККС) – 16,5 кг;

вага коробки зі стрічкою та 100 набоями – 3,9 кг;

без набоїв – 1,7 кг;

з 200 набоями – 8 кг;

з 250 набоями – 9,


Будова кулемета

Кулемет складається з таких основних частин та механізмів:

- ствол;

- ствольна коробка з кришкою, основою приймача та прикладом;

- затворна рама з витягувачем та газовим поршнем;

- затвор;

- зворотно-бойова пружина із спрямовуючим стрижнем;

- трубка газового поршня з сошкою;

- спусковий механізм.

До комплекту кулемета входять:

- коробки зі стрічками;

- приладдя;

- ремінь;

- чохол і запасний ствол.

Мал. 3. Основні частини і механізми кулемета: 1 – ствол; 2 – ствольна коробка; 3 – затворна рама з витягувачем; 4 – затвор; 5 – зворотно-бойова пружина; 6 – спрямовуючий стрижень; 7 – трубка газового поршня з сошкою; 8 – коробка зі стрічкою; 9 – приналежність; 10 – шомпол.

Автоматична дія кулемета заснована на використанні енергії порохових газів, що відводяться з каналу ствола до газового поршня затворної рами.

При пострілі частина порохових газів, що діють на кулю, спрямовує через отвір у стінці ствола в газову камору, давить на передню стінку газового поршня і відкидає поршень із затворною рамою в заднє положення. При відході затворної рами назад відбувається відмикання затвора, витяг гільзи з патронника і вона викидається з ствольної коробки назовні, витяг чергового набою зі стрічки і подача його в подовжнє вікно приймача, переміщення стрічки в приймачі вліво на одну ланку і стиск зворотно-бойової пружини.

Відмикання затвора здійснюється поворотом його під дією затворної рами навколо подовжньої осі ліворуч, у результаті чого бойові виступи затвора виходять через бойові упори ствольної коробки. Затворна рама в крайньому задньому положенні вдаряється об обмежувач і під дією зворотно-бойової пружини починає рухатись вперед. Якщо спусковий гачок (кнопка електроспуску) натиснутий, тоді затворна рама з затвором, не затримуючись шепталом спускового важеля, продовжує рухатись вперед, досилачем затвора виштовхує патрон із подовжнього вікна приймача і досилає його в набійник, зачепи витягача захоплюють черговий набій у стрічці, а палець подачі переміщається праворуч на одну ланку стрічки. При підході затворної рами в крайнє переднє положення відбувається запирання затвора і розбиття капсуля набою бойком. Запирання затвора здійснюється його обертом навколо подовжньої осі праворуч, у результаті чого бойові виступи затвора заходять за бойові упори ствольної коробки. Ударник під дією кільцевий проточки затворної рами просувається вперед і бойком б’є по капсулю набою.

Відбувається постріл, і робота автоматики кулемета повторюється.

Неповне розбирання та складання кулемета

Розбирання кулемета може бути неповним та повним. Неповне – для чищення, змащення та огляду кулемета; повне – для чищення при сильному забрудненні кулемета, після перебування його під дощем чи в снігу, при переході на нове мастило або при ремонті, після дегазації та дезактивації.

Надмірно часте розбирання кулемета шкідливе, тому що воно прискорює спрацьовування частин та механізмів.

Розбирання та складання проводиться на столі або на чистій підстілці.

Частини й механізми класти у порядку розбирання, поводитися з ними обережно, не класти одну частину на іншу та не застосовувати надмірних зусиль і різких ударів.

При складанні кулемета звірити номери на його частинах: у кожного кулемета номери на ствольній коробці повинні відповідати номерам усіх частин кулемета.

Порядок неповного розбирання кулемета:

1. Встановити кулемет на сошку. Утримуючи правою рукою кулемет за руків’я у вертикальному положенні, великим пальцем лівої руки звільнити ноги сошки від пружинної защіпки, відвести сошку від ствола так, щоб її ноги зайняли фіксоване положення; встановити кулемет на сошку дульною частиною ліворуч або вперед. Кулемет КК покласти на стіл (підстілку) дульною частиною вперед.

2. Відокремити коробку зі стрічкою від кулемета (мал. 4) і перевірити, чи немає набою у набійнику. Лівою рукою підняти приклад кулемета, великим пальцем правої руки відвести защіпку коробки праворуч і відокремити коробку зі стрічкою від кулемета. Утримуючи кулемет правою рукою, великим пальцем утопити защіпку і відкрити кришку ствольної коробки (мал. 5); підняти основу приймача і повернути запобіжник у положення «Вогонь». За руків’я перезарядження відвести затворну раму у заднє положення і перевірити, чи немає набою у набійнику. Після цього затворну раму, утримуючи за руків’я, повільно відпустити з бойового зводу.

Мал. 4. Відокремлення коробки зі стрічкою від кулемета.
Мал. 5. Відкриття кришки ствольної коробки.

3. Вийняти приналежність і шомпол з сумки. Вказівним пальцем правої руки утопити кришку гнізда приклада так, щоб пенал під дією пружини вийшов з гнізда; розкрити пенал і вийняти з нього протирку, йоржик, викрутку і вибивач.

4. Відокремити ланки шомпола від ноги сошки. Відвести пересувний хомутик догори і відокремити ланки шомпола від ноги сошки (мал. 6).

Мал. 6. Відокремлення ланок шомпола від ноги сошки.

5. Відокремити спрямовуючий стрижень з зворотно-бойовою пружиною (мал. 7). Утримуючи кулемет лівою рукою за пістолетне руків’я, правою рукою подати вперед спрямовуючий стрижень до виходу його виступу з отвору колодки приклада; підняти задній кінець спрямовуючого стрижня і витягнути його з зворотно-бойовою пружиною зі ствольної коробки; зняти зворотно-бойову пружину з спрямовуючого стрижня.

Мал. 7. Відокремлення спрямовуючого стрижня з зворотно-бойовою пружиною..

6. Відокремити затворну раму з затвором (мал. 8). Утримуючи кулемет лівою рукою за пістолетне руків’я, правою рукою за витягувач відвести затворну раму назад до відмови; піднімаючи затворну раму, витягнути її разом з затвором зі ствольної коробки.

Мал. 8. Відокремлення затворної рами з затвором.

7. Відокремити затвор від затворної рами (мал. 9). Взяти затворну раму у ліву руку затвором догори; правою рукою відвести затвор назад і повернути його праворуч так, щоб його ведучий виступ вийшов з фігурного вирізу затворної рами; після цього просунути затвор вперед і, повертаючи праворуч, відділити від затворної рами.

Мал. 9. Відокремлення затвору від затворної рами.

8. Відділити ударник від затвору (мал. 10). Узяти затвор у ліву руку каналом донизу, здвинути назад до відмови і, пальцем правої руки переміщуючи його за виступ вперед, витягти ударник з каналу затвору.

Мал. 10. Відділення ударника від затвору.

9. Відокремити ствол. Зрушити замикач ствола ліворуч до відмови (мал. 11); лівою рукою, провертаючи руків’я кулемета вперед, відокремити ствол (мал. 12).


Дата добавления: 2022-06-11; просмотров: 31; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!