Урологічні оглядові та терапевтичні ендоскопи



Для діагностики в урології застосовуються жорсткі оглядові ендоскопи: уретро-, цисто-, цистоуретроскопи, які призначені для занурення в природні порожнини: уретральний канал, сечовий міхур і т.п.

Для ендоскопів цього класу є характерною наявність інструментарію, до складу якого, як правило, входять інструменти для біопсії пухлинних тканин, витягання каменів і сторонніх тіл, аспірації, коагуляції тканин, припікання, введення рідких медикаментозних речовин або аерозолів та інших терапевтичних впливів. Урологічні жорсткі ендоскопи для потреб терапії, як і звичайні однопункційні лапараскопи, забезпечені одним або двома інструментальними каналами.

Хірургічні ендоскопи

Ендоскопи цього класу (резектоскопи, уретротоми і т.п.) характеризуютьсяі наявністю особливого інструментарію, до складу якого, в першу чергу, входять ножі різних конструкцій для забезпечення трансуретральних резекцій і трансуретральних вапоризацій, а також інструменти для аспірації, літотрипсійні зонди та ін.. У якості ножів найчастіше застосовуються скальпелі, тобто ножі, що мають серповидний профіль, або електрохірургічні ріжучі електроди і коагулюючі електроди - вапортроди.

Основним, найбільш характерним елементом хірургічного ендоскопа є робочий елемент (рукоятка), що містить в собі пружинний спусковий механізм для забезпечення переміщення інструменту (скальпеля, електрода).

За конструкцією спускового механізму робочі елементи хірургічних ендоскопів поділяються на активні і пасивні. В активних ендоскопів резекція відбувається завдяки зусиллю лікаря-оператора, а спусковий механізм повертає інструмент у вихідне положення. У пасивних - резекція відбувається під дією стислої пружини. У хірургічних ендоскопів різних фірм робочі рукоятки прийнято називати по прізвищах винахідників спускових механізмів. Наприклад, ендоскопи з активними робочими елементами, в яких ніж повертає у вихідне положення петлева пружина, часто називають ендоскопами Баумрюкера. Резектоскопи з пасивними робочими елементами відповідно носять назву «резектоскоп Іглесіаса», якщо в спусковому механізмі використана стрічкова або листова пружина, або «резектоскоп Несбіта», якщо використана циліндрична пружина.

 

Використана література:

1. Васильев Р.Х. Комбинированная лапароскопия. Ташкент: Медицина, 1976. - 304 с.

2. Канюков В.Н., Терегулов Н.Г., Винярский В.Ф., Осипов В.В. Развитие научно-технических решений в медицине (учебное пособие) - Оренбург, ОГУ, 2000. – 255 с.

3. Луцевич Э.В. , В. Г. Астапенко, И. Н. Белов. Руководство по гастроинтестинальной эндоскопии. – Минск : Вышэйш. шк., 1990. – 302 с.

4. Р. А. Бариляк, А. Е. Кицера. Эндоскопия дыхательных путей и пищевода. - Киев : Здоров'я, 1971. - 104 с.

5. Руководство по клинической эндоскопии / Под редакцией В.С. Савельева, В.М. Буянова, Г.И. Лукомского. – М.: Медицина, 1985. – 544 с.

6. Сидоренко А.С. Пособие по эндоскопии – Киев, Вища школа,1983. – 143 с.

7. http://endoskopiya.in.ua/

8. http://www.endoscopy.ru/

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!