Аналіз стану,ст.-ри та динаміки ОЗ пром. п-ва



ОЗ під-ва є його матеріально-техн. Базою, яка використ для в-ва тов.-ів і надання послуг.

Основні завд-ня ЕА матер-техн бази:*оцінка забезпеченості під-ва в достатній мірі ОЗ(за складом і ст.-рою);*оцінка стану і руху ОЗ;*дослідження ефективності використ ОЗ і її вплив на зміну обсягу прод-ї і фін результ під-ва;*виявлення резервів підвищення ефективності використ ОЗ. Аназіз. ОЗ впершу чергу приділ увагу змінам в обсязі,ст.-рі і складі ОЗ. Аналіз. і оцін. Стан і рух ОЗ за допомогою коефіц.: *коеф зносу=сума зносу/перв в-сть ОЗ;*коеф придатності ОЗ=ОЗ за залишков в-стю/ОЗ за перв в-стю. Коеф порівн. За дек-ка періодів часу, а їх тенденція дозволяє зробити в-к про оновлення чи ремонт ОЗ. *коеф оновлення ОЗ=в-сть ОЗ введених в експлуатацію/ОЗ на кін року;*коеф вибуття ОЗ=в-сть ОЗ які вибули/в-сть ОЗ на поч.. року. Узагальнюючим пок-м забезпеченості під-ва ОЗ є*фондоозброєність=середньорічна в-сть промислово-виробн ОЗ/сеч прац-ів*фондовіддача=обсяг випуску прод-ї/середньорічну в-сть основних виробн. Фондів

22.Аналіз товарообороту(ТО) гуртової бази.Основною ланкою гурт. торгівлі є гуртові бази з повним циклом обслуговування, що торгують товарами широкого/вузького ас-ту. ТО-це продаж товарів ін. п-вам, ор-ціям, підприємцям для виробн. д-сті або подальшого перепродажу як за безготівковими розрахунками, так і за готівку. Перед ан. ТО стоять такі завдання:1) вивчення динаміки ТО для виявлення тенденцій і закономірностей його зміни як за обсягом, так і за формами руху товарів, напрямами збуту і покупцями; 2)оцінка відхилень ТО від планових пок-в за заг. обсягом, стр-рою і виявлення впливу факторів;3)вивчення надходження товарів від постачальників і його відповідність договорам за к-стю, асортиментом, якістю і термінами поставки;4)дослідження стани тов. запасів і їх відповідності потребам;5)оцінка виконання договорів зобов’язання з відвантаження товарів за кількістю, асортиментом.6)виявлення внутр. резервів збільш обсягу ТО. Послідовність аналізу ТО:спочатку ан-ся продаж тов. за заг обсягом і асортиментом з виокремленням складського і транзитного обороту, потім ан-ть товарні запаси на поч. і кін зв.періоду та їх надходження. Так як і в роздр. торгівлі розрах пок-ки викон-ня плану, динаміки і стр-ри ТО, проте в гурт. торгівлі ведеться кількісно-сумовий облік руху тов. у місцях їх зберігання, а це дає можливість ан-ти гуртовий продаж і запаси окремих груп тов. і тов. груп у вартісних і кількісних пок-х. Ан динамічних рядів ТО пров з вик-нням матем-стат методів(м. аналіт вирівнювання). Рез-ти такого аналізу дають можливість визначити основні тенденції ТО за кілька років і на основі її пок-в прогнозувати обсяг продажу товарів на наступні роки. Для ан викон-ня плану ТО гурт бази за заг обсягом склад аналіт табл, в які пок-ють ці пок-ки в розрізі всього ТО.

Аналіз факторів, що впливають на зміну прибутку торг п-ва

Факторний аналіз прибутку виражають залежністю: Прибуток = РТО-ПДВ-Акцизний збір-Інші вирахування з доходу-С/в товарів-Витрати на збут змінні-Витрати на збут умовно постійні-Інші операц витрати. Вплив факторів проводять методом ланцюг. підстановок:*вплив зміни РТО = ΔРТО* Рівень валового прибутку0; *вплив валового прибутку =Δ Рівень валового прибутку*РТО1; *вплив адмін витрат = ΔАдм в-ти* РТО1; *вплив інших операц в-т визначається за відхиленням з врахуванням знака у формулі.

Більш об’єктивну оцінку дає маржинальний аналіз прибутку (МД). МД =Валовий прибуток – в-ти на збут змінні. Методика розрахунку впливу факторів на зміну П: П=РТО*РМД – (Адм в-ти +в-ти на збут) + (Інші операц доходи – інші операц в-ти)

Факторний аналіз показує розмір і напрямок впливу кожного фактору на суму прибутку та дозволяє виявити резерви втраченого прибутку внаслідок негативного впливу факторів та в подальшому вжити заходів щодо їх усунення.

Аналіз фін.рез-тів торгівлі

Прибуток від операц.діяльності = дохід від реалізації продукції (РТО) – ПДВ – акциз – ін.вирахування з доходу – с/в товарів (купівельна в-ть товарів) + ін.операц.доходи – амін.витрати – витрати на збут – ін.операц.витрати.

Прибуток = рівень прибутку * РТО;

Рівень прибутку = прибуток від операц.д-ті / РТО.

Вплив зміни РТО на зміну прибутку: ∆РТО →∆П = ∆РТО * рівень прибутку від операц.д-ті. Вплив зміни валового прибутку: ∆ВП →∆ВО = ∆РВП (рівень валового прибутку) * РТО1. Вплив зміни амін.витрат на зміну прибутку від операц.д-ті: ∆АВ →∆П = ∆АВ * РТО1. Валовий прибуток — заг. сума прибутку отримана п-вом від підприємницької д-ті. Визначається як різниця між чистим доходом і с/в цієї продукції.

Рентабельність РТО = прибуток від операц.д-ті/РТО*100. Рентабельність витрат = Прибуток / ∑витрат * 100.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 545; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!