Аналіз в-т на опл.праці прац-в торгів.п-ва



Актуальність і завдання аналізу фінансового стану під-ва

Фін. стан п-ва – хар-ка фін-х ресурсів і взаємовідносин під-ва з ін юр та фіз. особами на певну дату або за певний період. Значення аналізу фін. стану під-ва полягає в тому, що він дозволяє визначити основні моменти в д-сті кожного п-ва, тобто визначити на скільки п-во забезпечене фін. рес-сами і наскільки ефективно вони викор-ся,в якому стані знах-ся відносини з бюджетом,банками і ін. суб’єктами госп-вання. Завдання: *дати оцінку відповідності між госп. ресурсами та джерелами їх формування; *вивчити стан та ефективність викор-ня необор. активів; * визначити раціональність розміщення та ефективність викор-ня обор активів; *оцінити стан розрах-в з діловими партнерами; *про аналіз. ефективність викор-ня власного капіталу та виявити резерви його збільшення; *оцінити показники фін стійкості п-ва,їх динаміку і відповідність їх оптимальним значенням;*визначити рівень кредитоспр.і платоспром. п-ва; *виявити резерви зміцнення фін стану.

Актуальність та значення економічного аналізу

ЕА–це науково обгрунтована с-ма знань, яка у практичній д-сті п-ва реалізується як ф-ція управління, та частина інф-ційної с-ми менеджменту,що перетворює різні види екон. інф-ції в аналітичну для викор-ня її при прийнятті управлінських рішень.

З розвитком ринкової екон-ки ЕА є досить актуальним тому, що дозволяє оцінити заг. стан п-ва та його позицію на ринку. Він обґрунтовує не лише вибір стратегії і управлінські рішення, а й служить інструментом для перевірки їх правильності та оцінки одержаного рез-ту. Значення ЕА полягає в тому, що він дає можливість реально визначити стан досліджуваного предмета, зміни, які відбуваються за період, що досліджується, і активно вплинути на усунення недоліків та його покращення в майбутньому.

3.Аналіз валового торговельного доходу під-в торгівлі.

Аналіз виконання плану та динаміки РТО.

Роздрібний товарооборот - це продаж товарів населенню за готівку та підприємствам і установам за перерахунком для поточних господарських потреб (не для виробничих потреб). Він є одним із головних критеріїв, за яким оцінюють господарську діяльність підприємств торгівлі, рівень спо­живання та добробут населення. Актуальність аналізу роздрібного товарообороту полягає у тому, що за його результатами підприємства торгівлі можуть оцінити своє місце на конкурентному ринку і розробити свою стратегію діяльності. У процесі аналізу вивчається і оцінюється ритмічність та рівномір­ність реалізації товарів. Ритмічність характеризує відповідність фактич­ного продажу товарів запланованому - за декілька місяців, кварталів, тиж­нів, днів. Рівномірність - це виконання плану роздрібного товарообороту окремими структурними підрозділами (магазинами) за один період часу. Алгоритм розрахунку коефіцієнтів ритмічності (Критм) і рівномір­ності однаковий. Відмінність полягає у різній вхідній інформації. Ці кое­фіцієнти доцільно розраховувати з використанням коефіцієнта варіації (V), тобто за формулою: Критм=1-V; V=σ/Хсер, σ =√(Хі -Хсер)2/n , де Критм - коефіцієнт ритмічності (рівномірності); Хсер=100% виконання плану; Хі - % ви­конання плану роздрібного товарообороту за і-тий період або і-тим підприємством, n - кіль­кість періодів або кількість підприємств.

Аналіз в-т д-ті промисл.п-тва

Важливим показником, який характеризує діяльність промисл. п-ва є с/в. С/в — це поточні в-ти на в-во і реалізацію прод-ї в грош. вираженні. Від рівня с/в залежать фін. рез-ти д-сті п-ва, темпи розширеного відтворення, фін. стан п-ва. Аналіз с/в прод-ї дозволяє з’ясувати тенденції зміни даного показника, виконання плану по його рівню, визначити вплив факторів на його приріст і на цій основі дати оцінку роботи п-ва по викор-ню можливостей зниження с/в прод-ї.

Групування затрат за елементами призначено для виявлення всіх затрат на в-во за їх видам і відоб-є всі затрати п-ва, пов'язані з виготовленням промис. продукції, включаючи і ту її частину, яка призначена для виконання робіт і послуг непромислового хар-ру. Аналіз затрат за елементами дозволяє вивчити вплив на рівень с/в викор-ня труд. ресурсів, основних фондів і оборотних засобів. Для виявлення причин зміни рівня с/в вивчають склад і структуру затрат на в-во. З цією метою визначають питому вагу кожного елементу в заг. сумі затрат на в-во в %.

Узаг-чим показником с/в прод-ї вваж-ся показник - затрати на 1 грн.товарної прод-ї(З1тп,грн).З1тп = повна с/в прод-ї / вартість ТП в діючих цінах

Факторний аналіз можна провести за формулою: З1тп =(å(q*Zзм)+ Zпост )/åq*p), де q – к-сть прод-ї в натур. одиницях; Zзм - сер.величина змінних затрат на 1 прод-ї, Zпост - сума постійних затрат,р- ціна за 1 прод-ї. Вплив факторів, якими є перелічені показниками, визнач-ся за формулами: D q®DЗ1тп=СК1-З0 1тп; D Zзм®DЗ1тп=СК2-СК1; D Zпост®DЗ1тп=СК3-СК2; D p®DЗ1тп=З1 1тп – СК3.

Аналіз в-т на опл.праці прац-в торгів.п-ва

Ця стаття витрат обігу характеризує затрати живої праці в торгівлі. Вона займає найбільшу частку у загальній сумі витрат обігу торговельних підприємств. Тому економія цих витрат є вирішаль-ною для зниження загального рівня витрат обігу. Рівень витрат на оплату праці залежить переважно від ефектив-ності використання трудових ресурсів на підприємстві (чисельності і кваліфікаційного складу працівників, продуктивності праці, сис-тем оплати праці). Більшість витрат на оплату праці в торгівлі є змінними. Тому їх аналізують за рівнем у відсотках до товарообороту. Аналіз витрат на оплату праці проводиться в декілька етапів 1. Аналіз виконання плану та динаміки загального рівня витрат на оплату праці;2. Оцінка ефективності використання коштів на оплату праці;3. Аналіз впливу факторів на фонд основної і додаткової ЗП; 4. Аналіз витрат на оплату праці за видами, елементами витрат і категоріями персоналу; 5. Аналіз витрат на оплату праці колективів магазинів та інших підрозділів; 6. Оцінка резервів економії витрат на оплату праці та розробка заходів, спрямованих на їх мобілізацію.

Для розрахунку впливу факторів на витрати з оплати праці в торг п-вах доцільно використати таку факторну модель:

Ф = Ч-Д-П-Р3,

де Ф — фонд основної і додаткової заробітної плати;

Ч — середньоспискова чисельність працівників торг п-ва;

Д — кількість днів, відпрацьованих в середньому одним праців-ником;

П — продуктивність праці (товарооборот на одного працівника торг п-ва за день);

Р3 — зарплатомісткість гривні товарообороту.

Розрахунок впливу цих факторів проводиться способом абсолютних різниць.

1. DЧ®DФ=(Ч1-Ч0)-Д0-П0-РЗ0

2. DД®DФ=(Ч1-Д0)-П0-РЗ0

3. DП®DФ=Ч1-Д1-(П1-П0)-РЗ0

4. DРЗ®DФ=Ч1-Д1-П1-(РЗ1-РЗ0)

Заг. вплив факторів на ФОП складає суму DЧ+DД+DП+DРЗ.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 488; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!