Як зробити смачну бринзу будинку?



Бринзу в нашій сім'ї завжди дуже любили. Зазвичай її приготуванням займалася бабуся. Потім частіше її стала робити мама. І ось, коли в мене з'явилася своя сім'я, тепер бринзу роблю і я. Рецепт виходить дуже простим, адже вимагає зовсім небагато часу. А смак сиру просто неймовірний. Мій свекор, коли спробував мою бринзу вперше, довго не міг повірити, що це я сама приготувала. Нам потрібно всього чотири інгредієнти і на вашому столі буде стояти чудове блюдо.

Приготування рецепта Бринза в домашніх умовах:

1) У молоко додати сіль, добре перемішати і поставити на вогонь. Хто любить не сильно солону бринзу, достатньо буде 2-2,5 чайних ложок солі, а хто хоче посолонее, тоді 3-3,5 чайних ложок. Молоко бажано часто помішувати, щоб не пригоріло.
2) Поки молоко буде закипати, необхідно збити міксером яйця зі сметаною.

3) Вийде ось така яєчно-сметанна суміш.

4) Коли молоко закипить, додати в нього яєчно-сметанним суміш. Добре помішувати і варити десь 5-7 хвилин, поки сироватка не відокремиться.

5) Потім підготувати друшляк. Поставити його на каструлю, зверху покласти марлю. Висипати в друшляк вийшла суміш. Вся сироватка стече в каструлю.

6) Потім накрити утворився сир кінцями марлі, які звисали. Покласти зверху тарілку, а на неї поставити півлітрову банку з водою для гніту. Нехай так постоїть пару годин, поки стече вся сироватка. Потім можна в холодильник на пару годин або на ніч.

7) Вранці вас радуватиме ось така бринза своїм надзвичайним смаком.

Для бринзи домашнього приготування знадобиться:


- 1 літр молока (пастеризованого або домашнього);
- 200 гр сметани (цілком підійде 15%);
- 3 яйця;
- Сіль.

Рецептів сирів на сайті багато, але я хочу запропонувати ще один варіант, переваги якого в тому, що не потрібно попередньо заквашувати молоко, не потрібні ніякі таблетки, вихід великий (з 2л молока виходить від 800г до 1кг сиру, в залежності від якості молочних продуктів ), не потрібно додатково солити, через 4-5 годин можна їсти і виходить завжди вдало. Користуюся цим рецептом вже багато років.
Може бути когось і зацікавить.

Приготування рецепта Сир-бринза домашня:

Закип'ятити 2 л молока з 2ст.л. солі без гірки (хто любить зовсім малосольну - взяти менше)


У молоко влити збиті 6 яєць із 2 банками сметани (у банцi 200г)


І не зменшуючи вогню, помішуємо такий збивачкою по дну каструлі, щоб не пригоріло, доводимо всю масу до кипіння., Зазвичай хвилин 5.Молоко створаживается і відокремлюється сироватка.


На друшляк кладемо 4 шари марлі (від розміру і форми друшляка залежить і форма бринзи. Якщо друшляк з круглим дном, то бринза виходить у вигляді півсфери)


і виливаємо туди нашу молочно-яєчну суміш.
Даємо стекти сироватці, що звисає марлею закриваємо сир з усіх боків і кладемо під прес між 2 обробними дошками. Вантаж приблизно 1кг


Через 4-5 годин бринза готова. Кладемо в посуд прямо в тій марлі, в якій була під пресом і в холодильник на пару годин, от і все.
Довше писала, ніж робила.
Приємного апетиту!

 

Ще можна крім 2-х банок сметани додати і 1 баночку (200г) кефіру.
Виходить ще смачніше і ніжніше.

І якщо хочете, щоб сир був зовсім щільним - покладіть більший вантаж, кг на 3

 

 

Інгредієнти для рецепта Сир-бринза домашня:

молоко 2л

яйце 6 шт

сметана 400г

кефiр 200г ( за бажанням але так майже ще смачнише)

сiль 2ст.л.

 

Бринза - м'який солоний сир. Вона чудово поєднується з легкими овочевими салатами. Шматочок бринзи на бутерброді хороший до чашечки кави. Справжній ропні сир роблять з овечого молока, але в домашніх умовах можна зробити смачний продукт і з коров'ячого молока.

 

Вам знадобиться

 

Виготовлення бринзи за допомогою оцту.
- коров'яче молоко 3 л
- оцет 4 ст. ложки
- марля
- гніт
- сіль

Домашня бринза
- молоко 2 л
- сметана 400 г
- 6 яєць
- 3 ст. л солі

 


Інструкція

 

1

Виготовлення бринзи за допомогою оцту.
Закип'ятіть в каструлі молоко. У кипляче молоко додайте оцет по одній ложці. Постійно помішуйте. Як тільки молоко створожиться, вимкніть вогонь. У друшляк постеліть складену марлю так, щоб її кінці звисали. Обережно перелийте вміст каструлі.

 

2

Волога сирна маса залишиться на марлі, а сироватка протече в каструлю. Зауважте кінці марлі і підвісьте сир над каструлею на кілька годин. Коли сироватка припинить сочитися, покладіть сирний згусток в марлі під гніт, для подальшого ущільнення структури. Потримайте ще 2:00.

 

3

Зробіть розсіл.
У великій каструлі змішайте виділилася сироватку з-під сиру з холодною кип'яченою водою. Розчиніть жменю солі. Спробуйте на смак, розчин повинен бути не пересолений. Опустіть щільний сирний брусок в солону воду на добу. Періодично його перевертайте, щоб він рівномірно просочився. Спробуйте вийшла бринзу. Візьміть собі на замітку, яка кількість солі буде відповідати вашому смаку.

 

4

Домашня бринза
Поставте молоко кип'ятитися. Змішайте міксером яйця зі сметаною. Влийте отриману суміш у кипляче молоко. Додайте сіль. Зробіть маленький вогник і постійно помішуйте, інакше все підгорить. Через п'ять хвилин молоко повністю згорнеться великими пластівцями. Злийте отриману масу на марлю в друшляк і залиште стікати на кілька годин. Коли вся сироватка стече, марлю щільно зав'яжіть. Покладіть бринзу на тарілку, зверху встановіть дерев'яну дошку, на яку поставте каструлю з водою. Потримайте бринзу в такому стані ніч.

 


Корисні поради

 

Бринзу будинку роблять за допомогою порошку пепсину, це шлунковий фермент ссавців, який продається в аптеках.

Якою має бути бринза в домашніх умовах.

 

 

 

 

Рецепт домашньої бринзи схожий на рецепт приготування сиру. Бринза може бути виготовлена з овечого, козячого або коров’ячого молока. Деякі люди воліють виготовляти бринзу зі змішаного молока (наприклад, коров’ячого та козячого), так бринза в домашніх умовах виходить смачніше. Для того щоб продукт не вийшов сильно жирним, його слід виготовляти з полуснятого молока.

 

Необхідна кількість молока фільтрується через кілька шарів марлі, потім пастеризується до 80 градусів і охолоджується до 30 градусів. Після цього в молоко додається закваска. Для того щоб бринза в домашніх умовах вийшла більш якісної слід використовувати гарну закваску. Найлегше придбати пепсин в аптеці, але краще самостійно виготовити закваску. Самою хорошою закваскою вважається закваска зі шлунку молодого ягняти. Його вирізують, звільняють і сушать на протязі. Потім нарізають у формі локшини. Кілька скибочок заливається 0.5 літра води і через пів добу закваска готова. Час згортання молока залежить від кількості доданої закваски.

 

Нормальне обставина це коли після додавання закваски, молоко згортається після 30 хвилин. Згусток вважається готовим, коли утворюється сирна маса. Потім згусток необхідно помістити в решето з щільною тканиною, розрізати його ножем на невеликі кубики. Все це загортається і кладеться під прес на 5 хвилин. Вага преса приблизно дорівнює ваги маси. Після 5 хвилин операція повторюється. Третій раз операція така ж, але вже маса перебуває під пресом протягом години.

 

При четвертому за рахунком пресуванні (завершальному) від маси по краях відрізаються кілька шматків, які подрібнюються і укладаються в поглиблення, що утворилося в масі через вузла. Тканина згортається у формі конверта і знову ставиться під прес, але маса преса підвищується вдвічі. Приблизно через 2 години сироватка припиняє виділятися. Можна вважати, що домашня бринза готова.

 

 

 

Бринза розрізається на шматки приблизно рівною масі 1 кг і опускається в концентрований розчин води з сіллю. Розсіл повинен бути таким, щоб шматки бринзи в ньому плавали. Через добу шматки бринзи поміщаються в посуд і засипаються сухою сіллю. Потім шматки бринзи можуть бути укладені в різні тари: банки, горщики і т.п., кожен шар посипається сіллю і все це заливається 20 процентним розчином води з сіллю. Тари слід щільно закрити кришкою і зберігати в прохолодному місці. Бринза в домашніх умовах так само може бути збережена шматками, обгорнута в серветку і присипаної сіллю. Однак такий спосіб зберігання розрахований на короткий період часу.

 

Хороша бринза в домашніх умовах перед вживанням повинна бути витримана в теплій воді протягом декількох хвилин, щоб пішла з неї зайва сіль. Заливати бринзу окропом не слід, так як вона може стати досить жорсткою і не приємною на смак.

 

У випадках тривалого зберігання бринзи слід кожен місяць міняти розсіл, зменшуючи його концентрацію.

 

Сама по собі бринза дуже смачний і корисний продукт. У ній містяться такі корисні елементи, як білок, кальцій і багато інших. Процес її приготування досить простий, тому його може виконати кожен бажаючий і навіть в міських умовах. Так щоб зробити 1 кг бринзи потрібно приблизно 4-5 літрів козячого або овечого молока. Так само можна використовувати коров’яче молоко, проте бажано не знежирене, тому що для приготування 1 кг бринзи зі знежиреного коров’ячого молока потрібно близько 13-14 літрів.

 

Кожен може спробувати свої можливості з приготування домашньої бринзи. З неї вже можна приготувати різні страви: піцу, макарони з бринзою, бутерброди, пиріжки та багато іншого.

Як зробити смачну бринзу будинку?

Лют 12 2013 / 7:55 am Написав: admin Коментарів (0)

 

Бринза – найцінніший продукт для людського харчування. Скажемо більше, роблячи її будинку – ви вбиваєте відразу двох зайців. По-перше, ви абсолютно впевнені в якості цього продукту (погодьтеся, в наш неспокійний час це так важливо). По-друге, ви робите її по своєму смаку, а значить, не доведеться «викидати гроші на вітер», як це трапляється, якщо випадково купиш несмачну бринзу в магазині.

А чи знаєте ви, що бринзу людство вживає вже близько семи тисяч років. Ого, скажіть ви! Так! Згідно з однією красивою легендою, бринза була «відкрита» одним з аравійських купців, який відправившись в далеку дорогу за товаром. З собою він узяв бурдюк з молоком. Бурдюк раніше робили з овечого шлунка. І цей бурдюк був саме таким. Коли купець вирішив перекусити, він відкрив бурдюк. Але, молоко в ньому збилося в кому і відкинуло воду. Спробувавши те, що залишилося від молока, купець був дуже задоволений – йому сподобався новий продукт. Ось приблизно так була відкрита наша бринза.

Отже, давайте спробуємо зробити самостійно бринзу, у своїх домашніх умовах.

Для цього приготуйте, будь ласка, три літри свіжого молока, грам шістсот гарною сметани, можна жирної, шість яєць, одну – три столові ложки солі (кількість солі залежить від ваших уподобань – любите дуже солону бринзу, беріть три ложки, немає – беріть менше) .

Тепер приступаємо до самого процесу приготування.

Змішуємо сметану, яйця і сіль. Для зручності і швидкості можна перемішувати це все за допомогою міксера.

Далі, кип’ятимо молоко, і в нього кипляче, вливаємо підготовлену суміш. Варимо на повільному вогні, але, обов’язково при цьому постійно помішувати ложкою. І ось коли вся маса згорнулася в молоці можна викладати її в марлю, яка розкладена в друшляку. Коли стече сироватка, покладіть на бринзу небудь прес. Коли бринза повністю охолоне, з неї перестане виділятися сироватка, викладаємо вийшов сир в ємність і ставимо в холодильник.

Прокинувшись вранці, нарізавши акуратними скибочками, власноруч зроблену бринзу (нарізається бринза дуже легко), ви можете насолоджуватися легким сніданком під ніжний і підбадьорливий аромат кави або чаю. Це вже, як кому подобається.

А зараз, варто розповісти тимчасові подробиці приготування бринзи. Щоб ви на всі сто відсотків переконалися, наскільки це легко і вигідно.

Три літри молока будуть закипати приблизно дванадцять – п’ятнадцять хвилин. За цей час можна приготувати суміш – яйця, сметана, сіль. На те, щоб сироватка відокремилася від сиру, знадобиться приблизно шість – десять хвилин помішування при варінні бринзи. Далі зливаємо все в друшляк і ставимо сироватку під прес приблизно п’ять – шість годин. Потім в холодильнику бринза повинна полежати хоча б годинку, до того як її можна різати і подавати до столу.

Підведемо підсумки. Всього на приготування бринзи піде не більше восьми годин, при цьому вашого особистого часу займеться всього якихось півгодини (решту часу бринза «доходить» сама).

Ну що, тепер ви переконалися, наскільки просто, вигідно і практично готувати бринзу будинку, на власній кухні і власними руками?

Тоді, приємного вам апетиту!

P.S. Любителі екзотичних смаків можуть додати в передостанній стадії приготування бринзи, дрібно нарізану зелень (кріп, петрушка, кінза). Це додасть бринзі східних ноток і прикрасить її зовнішній вигляд.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 5683; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!