Б. Обчислення географічного (дійсного) та магнітного



Азимутів лінії АВ.

              

     Географічний (дійсний) азимут – горизонтальний кут, що відраховується від північного напрямку географічного (дійсного) меридіану за ходом годинникової стрілки до напрямку лінії.

    Напрямки географічного і осьового меридіанів не співпадають. Вони створюють кут, який називається зближенням меридіанів – γ. У нижній частині карти є малюнок, який показує залежність між дирекційними кутами і азимутами. Зближення, що лежить на схід від осьового меридіану, приймають позитивним +γ, на захід – від'ємним –γ. (Рис.10).

    Для визначення дійсного азимуту лінії АВ користуються дирекційним кутом, визначеним в попередній задачі, і з карти беруть зближення меридіанів.

              АдАВ = αАВ – γ = 44°– 2°22' = 41°38'

               rд =   ПнС: 41°38'

      Магнітний азимут – кут, що відраховується від північного напрямку магнітного меридіану до напрямку лінії.

      Знову ж таки напрямок дійсного меридіана і магнітного відрізняються на якийсь кут, що називається схиленням – δ. Схилення теж може бути західним і східним. Схилення може бути річним, місячним, добовим і тощо.

       Тому при визначенні схилення керуються текстом під південним лівим кутом карти. А там сказано, що схилення меридіанів на 2002 рік було східне 6012′, річна зміна схилення – 0 002′


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 326; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!