Аналіз досвіду організації велосипедного руху у закордонних містах.



У якості об’єктів аналізу вибрані міста, які досягнули максимального прогресу у розвитку велосипедного руху. На основі аналізу зроблені висновки:

1. Всі міста з розвинутим велосипедним рухом розглядають велосипед в якості альтернативи автомобільному транспорту та в часності зниження транспортного навантаження міста, а також покращення міської екологічної ситуації та здоров’я мешканців.

2. У європейських містах велосипедний рух являється рівноправною підсистемою міського транспорту на всіх стадіях функціонування міської інфраструктури.

3. Інтенсивна автомобілізація в європейських містах формувала тенденцію зниження використання велосипедів аж до кінця 1980-х років, проте після прийняття нових підходів міської транспортної політики на фоні стагнації рівня автомобілізації до теперішнього часу використання велосипеда у містах значно збільшилось.

4. Усі міста з розвинутим велосипедним рухом мають концепцію (лан) розвитку вело інфраструктури на перспективу 5-7 років. Одним із ключових концепцій являється «Місто-для всіх».

5. Інженерні заходи акцентуються на створенні цілого набору рішень – відокремлення велосипедних доріжок, виділення проїзної частини вулично-дорожньої сітки для велосипедних шляхів. Обовязковим також являється максимально можливе розділення велосипедистів та пішоходів.

  

Нідерланди: понад 30 років заходів, що сприяють велосипедному руху. У 1976 році, національний уряд Нідерландів почав стимулювати та фінансувати розвиток велосипедної інфраструктури у містах (прокладання велосипедних доріжок і вулиць, облаштування місць паркування), велосипед все ще залишався популярним видом транспорту. Тому, уряд прагнув забезпечити здатність провінцій (регіонів) будувати окремі велосипедні доріжки вздовж регіональних доріг із наскрізним транспортним рухом. Більше того, він виділив фінансування для експериментальних проектів.

Міські проектанти пішли ще далі і застосували більш цілісний та інтегрований підхід до транспортного руху, трактуючи велосипед як важливу складову у цій суміші.

У 1990-х роках національний уряд запровадив «Генеральний велосипедний план», який спрямований на місцеву владу, як на ключового гравця, та доклав багато зусиль, що сприяли стратегіям на користь велосипеда. В результаті сьогодні практично усі муніципалітети мають справжні плани міського транспорту, які враховують велосипедний транспорт.

В рамках «Генерального велосипедного плану» регіональні уряди створили проектні групи задля обміну знаннями на технічному рівні, на рівні громади та груп користувачів. Протягом цього періоду Нідерланди інвестували 400 мільйонів євро, щоб покращити умови для велосипедів. З досвідом прийшла більша інтеграція, велосипедні проекти почали органічно включатися в загальну політику транспорту та транспортного руху муніципалітетів. Вони все більше стосувалися не просто розвитку інфраструктури, але й пропагували використання велосипеда в планах поїздок кампаній та організацій (кампанії, спрямовані на використання велосипеда для поїздок на роботу) та громадського транспорту, що поєднується з велосипедом.

Ці зусилля досягли своєї мети: велосипедна політика та проекти стали невід’ємною частиною міського транспортного планування. Дослідження дали цінні дані. Велосипедисти стали частиною потреб, які аналізувалися, пропонувалися рішення, впроваджувалися заходи і розробки, зміцнюючи як їх якість так і ймовірність на успіх.

Нідерландський досвід вчить нас, що сприйняття розвитку стратегій з врахуванням велосипедного транспорту та впровадження цих стратегій є життєздатними для успіху. Залучення політиків від міністра транспорту до політиків місцевого рівня є необхідним. Однаково важливою є участь інших політиків, архітекторів, громадян, теперішніх та майбутніх користувачів велосипедом. Приклад Нідерландів надихнув інші європейські країни ( і країни, що розвиваються) вчитися на «Генеральному велосипедному плані».

Копенгаген: Столиця Данії Копенгаген першою почала впроваджувати концепцію «міста для людей». Тисячі туристів злітаються у це привабливе та жваве, незнаючи на різкий клімат, місто, щоб насолодитися ним. Двадцять відсотків поїздок здійснюються на велосипеді. Під час конференції «Веломісто 2007» мер Копенгагену повідомив, що подальше сприяння росту популярності велосипедів дозволить і надалі гарантувати, що Копенгаген буде завжди «містом для людей».

Велосипедна смуга біля Нотр-Даму, в серці Парижу,франція.Муніципалітет пропагував використання велосипеда, з моменту коли громадяни взялися до своїх велосипедів в період затяжного страйку громадського транспорту в 1990-х роках і після того, як дослідження показало негативний вплив на здоров’я забрудненого від моторизованого транспорту повітря. 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 645; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!