УНИКНЕННЯ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ



Правила етики поведінки

Посадових осіб митної служби України

 

 

Розділ І.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Ці Правила встановлюють загальні вимоги до етики поведінки посадових осіб митної служби України, яких вони повинні дотримуватися як під час виконання своїх службових обов’язків, так і в позаробочий час.

 

Ці Правила розроблено з урахуванням вимог Загальних правил поведінки державного службовця, затверджених наказом Головного управління державної служби України від 23.10.00 № 58.

 

Метою цих  Правил є:

забезпечення високого рівня етики поведінки посадових осіб митної служби;

інформування фізичних та юридичних осіб про те, яку поведінку вони мають право очікувати від посадових осіб митної служби;

профілактика корупції;

розширення можливостей впливу громадськості на оцінку та якість діяльності митної служби;

формування позитивного іміджу митної служби та репутації її посадових осіб;

зміцнення авторитету митної служби України та довіри до неї громадян.

 

1. Межі застосування.

 

1.1. Норми Правил є загальними та застосовуються всіма посадовими особами митної служби України (далі – посадові особи митної служби).

 

1.2. Кожен працівник при прийнятті на службу в митні органи повинен у письмовій формі взяти на себе зобов’язання дотримуватись цих Правил. Таке зобов’язання зберігається в особовій справі посадової особи митної служби.

 

1.3. Дотримання працівником норм цих Правил є обов’язковим та враховується при проведенні щорічної оцінки, атестації, зарахуванні до кадрового резерву, призначенні на нову посаду, наданні характеристики чи рекомендації.

 

 

Розділ ІІ .

ПРИНЦИПИ ЕТИКИ ПОВЕДІНКИ ПОСАДОВИХ ОСІБ

МИТНОЇ СЛУЖБИ

 

2. Принцип законності.

 

2.1. Посадова особа митної служби зобов’язана своїми діями дотримуватись та відстоювати Конституцію України, закони
та нормативно-правові акти України.

 

2.2. Принцип законності своєї діяльності, своєї службової та позаслужбової поведінки, недопущення порушення законодавства з
будь-яких мотивів повинен бути морально-етичною нормою посадової особи митної служби.

 

2.3. Морально-етичним обов’язком посадової особи митної служби є не тільки особисте дотримання норм законодавства, але й активна протидія їх порушенням з боку своїх колег.

3. Принцип пріоритету прав, свобод і законних інтересів людини і громадянина.

 

3.1. Визнання, повага, дотримання й захист прав, свобод і законних інтересів людини і громадянина є морально-етичним та професійним обов’язком посадової особи митної служби.

 

3.2. Посадова особа митної служби зобов’язана поважати честь та гідність будь-якої людини, її ділову репутацію, не проявляти свавілля або байдужість до правомірних вимог громадян, їх об’єднань, а також юридичних осіб, не допускати дискримінації одних осіб шляхом надання іншим непередбачених законодавством пільг або переваг.

 

3.3. Посадова особа митної служби зобов’язана забезпечувати конфіденційність інформації, що стосується приватного життя, честі й гідності громадян, у тому числі своїх колег, що стала відома їй під час виконання службових обов’язків.

 

4. Принцип відповідальності.

 

4.1. Посадова особа митної служби відповідає за дії, вчинені нею особисто, а також за дії, вчинені підлеглими за її вказівкою, та зобов’язана:

сумлінно виконувати свої службові обов’язки;

своєчасно і точно виконувати рішення органів державної влади, розпорядження і вказівки своїх керівників;

відмовлятись від виконання доручень, що суперечать чинному законодавству, інформувати про це свого керівника, а в разі наполягання на його виконанні - повідомити вищу за посадою особу;

приймати рішення лише у межах своїх повноважень;

негайно інформувати свого керівника про недостатність ресурсів, навичок чи компетенції для виконання дорученої роботи;

при виявленні помилок у своїй роботі, у роботі своїх підлеглих або колег, негайно вживати заходів щодо їх виправлення;

відповідати за рішення, ухвалені колегіально.

 

4.2. Посадова особа митної служби повинна постійно поліпшувати стан відповідності своїх знань, умінь і навичок функціям та завданням займаної посади, підвищувати свій інтелектуальний та культурний рівень за освітньо-професійними програмами та шляхом самоосвіти.

5. Принцип справедливості та неупередженості.

 

5.1. Посадова особа митної служби зобов’язана діяти у загальнонаціональних інтересах та не повинна використовувати своє службове становище в інтересах окремих осіб за рахунок інтересів інших осіб.

 

5.2. Посадова особа митної служби повинна розглядати конфлікт між інтересами різних осіб неупереджено та виключно з позиції законних прав, загальноприйнятих у суспільстві уявлень про справедливість та моральні цінності.

 

5.3. Посадова особа митної служби не повинна надавати привілеїв чи застосовувати обмеження за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовними або іншими ознаками.

 

5.4. Посадова особа митної служби не повинна публічно демонструвати свої релігійні або політичні переконання чи уподобання, свої симпатії, антипатії чи виняткову увагу до окремих осіб чи груп осіб.

 

6. Принцип лояльності.

 

6.1. Визначаючи головною метою діяльності митної служби служіння народу України та захист економічних інтересів, посадова особа митної служби зобов’язана:

свідомо, добровільно дотримуватись установлених державою, окремими її органами й установами правил, норм та приписів;

проявляти відданість, повагу і коректність до держави, усіх державних і громадських інститутів;

підтримувати позитивний імідж митної служби, постійно сприяти зміцненню її авторитету;

утримуватись від публічних висловлювань, міркувань, оцінок
та будь-яким іншим способом висловлювати свою думку, якщо вона принципово відрізняється від політики органів державної влади в цілому та політики митного органу, який вона представляє як посадова особа.

 

6.2. Принцип лояльності стосується відношення посадової особи митної служби до усіх гілок державної влади, усіх державних органів та державних службовців.

 

6.3. Посадова особа митної служби не може брати участь у страйках та вчиняти інші дії, що перешкоджають нормальному функціонуванню органів державної влади.

 

6.4. Морально-етичним обов’язком посадової особи митної служби у випадку її принципової незгоди з політикою, яку проводить держава або конкретний митний орган, посадовою особою якого вона являється, є звільнення зі служби.

 

7. Принцип публічності та відкритості

 

7.1. Морально-етичним обов’язком посадової особи митної служби є відкритість для суспільства її службової діяльності, забезпечення доступності інформації про діяльність свого митного органу в обсягах та порядку, встановлених законодавством України.

 

7.2. Посадова особа митної служби повинна сприяти публічності та відкритості у діяльності митної служби та зобов’язана:

вимагати надання повної та достовірної інформації, яка стосується вирішення питань, що належать до її компетенції;

пояснювати та обґрунтовувати свої рішення та (або) дії у порядку, встановленому правовими актами;

надавати необхідну інформацію колегам, іншим державним службовцям та громадськості у порядку та за умов, передбачених законодавством України;

при виконанні службових обов’язків, якщо це передбачено нормативними актами Держмитслужби, мати на форменому одязі ідентифікаційну картку, на якій зазначається її посада, прізвище, ім’я та по батькові.

 

8. Принцип політичної нейтральності.

 

8.1. Посадова особа митної служби повинна дотримуватись у своїй поведінці політичної нейтральності та зобов’язана:

незалежно від своїх власних політичних поглядів сумлінно виконувати свої службові обов’язки відповідно до вимог законодавства України;

не підписувати будь-які політичні або ідеологічні документи;

не брати участь як посадова особа в будь-яких політичних акціях;

не використовувати своє посадове становище в інтересах політичних партій, інших громадських організацій;

не використовувати своє посадове становище для передвиборчої агітації на свою користь або на користь інших кандидатів, політичних партій, виборчих блоків.

 

8.2. Морально-етичним обов’язком посадової особи митної служби є виключення будь-якого впливу політичних партій або інших об’єднань громадян на виконання нею своїх службових обов’язків та на рішення, які вона приймає.

 

8.3. Посадова особа митної служби не повинна використовувати матеріальні, адміністративні та інші ресурси митного органу для досягнення будь-яких політичних цілей.

 

Розділ ІІІ.

УНИКНЕННЯ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ

 

9. Запобігання виникненню та усунення конфлікту інтересів

 

9.1. Посадова особа митної служби зобов’язана:

чітко розмежовувати службу і приватне життя;

заявляти про наявність у неї конфлікту інтересів;

вживати заходів для запобігання виникненню та усунення конфлікту інтересів.

 

9.2. При прийнятті на службу в митні органи, призначенні на посаду, просуванні по службі та безпосередньому виконанні своїх службових обов’язків, посадова особа митної служби зобов’язана письмово повідомити свого керівника про обставини, які можуть призвести до виникнення конфлікту інтересів.

Такими обставинами є приватний інтерес, тобто переваги для посадової особи митної служби або її родини, близьких родичів, друзів чи осіб та організацій, з якими вона має або мала спільні ділові чи політичні інтереси, що впливає або може впливати на неупереджене та об’єктивне виконання службових обов’язків.

 

9.3. Обставини, які можуть призвести до виникнення конфлікту інтересів, повинні бути усунені до прийняття на службу чи призначення на нову посаду.

Неможливість усунення таких обставин є підставою для відмови посадовій особі митної служби у призначенні на посаду або просуванні по службі.

 

9.4. Якщо обставини, що можуть призвести до виникнення конфлікту інтересів, виникають після призначення на посаду, посадова особа митної служби зобов’язана негайно у письмовій формі повідомити про це свого керівника та вжити термінових заходів щодо усунення таких обставин.

Керівник, якого повідомлено про обставини, що можуть призвести до виникнення конфлікту інтересів, повинен вжити заходів для недопущення його виникнення.

 

Розділ ІV .


Дата добавления: 2021-01-21; просмотров: 43; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!