Види образотворчої діяльності та їхній взаємозв'язок



Малювання – це графічно – живописний засіб зображення предметів і явищ, основою якого є колорит, форма, композиція.

Види малювання: предметне, сюжетне, тематичне, декоративне.

Ліплення – це пластичне, об’ємне зображення предметів.

Види ліплення: предметне, сюжетне, декоративне; кругле і рельєфне.

Аплікація – це декоративно – силуетний спосіб зображувальної діяльності.

Види аплікації: предметна, сюжетна, декоративна; конструктивна, силуетна, мозаїчна.

Конструювання – це продуктивна діяльність, в процесі якої створюються різноманітні іграшки з різних матеріалів або споруди з будівельних матеріалів та конструкторів.

Конструювання має загальне із образотворчою діяльністю, бо створюючи будь – яку конструкцію, слід обмірковувати задум, виконати ескіз у вигляді малюнка на папері, вирішувати оформлення предмета не лише у відношенні форми, додаткових деталей, але й кольору.

Всі розглянуті види образотворчої діяльності тісно пов’язані між собою. Цей зв’язок відбувається перш за все крізь зміст робіт. Деякі теми є спільними для всіх видів – зображення будинків, транспорту, тварин.

Аплікація як вид декоративно-прикладного мистецтва і образотворчої діяльності, її своєрідність, естетичні якості.

Аплікація - найбільш простий і доступний спосіб створення художніх робіт, при якому зберігається реалістична основа самого зображення. Це дає можливість широко використовувати аплікацію не тільки в оформлювальних цілях (при виготовленні наочних посібників, посібників до різних ігор, іграшок, прапорців, сувенірів до святкових дат, оформлення стінгазет, виставок, приміщень д / с), а й у створенні картин, орнаментів.

Види аплікації: предметна, сюжетна, декоративна; конструктивна, силуетна, мозаїчна

Основними ознаками аплікації є силуетність, площинна узагальнена трактування образу, однорідність кольорової плями (локальність) великих колірних плям.

Аплікація може бути предметної, що складається з окремих зображень (лист, гілка, дерево, гриб, квітка, птах, будинок, людина і т.д.); сюжетної, що відображає сукупність дій, подій («Салют Перемоги», «Політ у космос» , «Птахи прилетіли» і т.д.); декоративної, що включає орнаменти, візерунки, якими можна прикрасити різні предмети.

Аплікація є одним з найдавніших способів оздоблення одягу, взуття предметів побуту, житла, застосовуваним і понині у багатьох народів.

Значення конструювання для всебічного розвитку.

Заняття з конструювання Мають значення для всебічного розвитку дітей, для їх розумового, морального, естетичного і фізичного виховання. Найкраще діти ознайомлюються з предметами, граючись з нмим, так чи інакше використовуючи їх у своїй діяльності. У процесі самої діяльності при зображенні уточнюються уявлення дітей про властивості і якості предметів. У цьому беруть участь зір, дотик, рухи рук. Дуже велике значення для ознайомлення з навколишнім світом, для розумового розвитку має праильне називання дітьми форм,кольорів,ліній,положення у просторі. Отже. Цей вид діяльності вимагає розвитку зорової і зорово-моторної пам’яті, утворення виразних зорових уявлень.

Конструктивна діяльність дитини - досить складний процес: дитина не тільки практично діє руками і сприймає возводимую споруду, а й обов'язково при цьому мислить. Це одна з найцікавіших видів діяльності для дітей дошкільного віку: вона глибоко хвилює дитини, викликає позитивні емоції. Всебічний розвиток - це ідеал виховання, притаманний гуманістичним педагогічним концепціям. Ідея всебічного розвитку особистості виникла в епоху Відродження і отримала різні інтерпретації в багатьох філософських педагогічних системах. Найбільш часто всебічний розвиток характеризується як талановитий і різнобічно освічена людина, здатний до універсальної діяльності. Всебічний розвиток осмислюється не тільки як ідеальний результат, але і як процес виховання і саморозвиток особистості, її прилучення до культурних цінностей. Воно може здійснюватися повноцінно тільки в тих цивілізованих суспільствах, де створені умови для отримання найкращого освіти і самостійного оволодіння культурою.


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 305; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!