Значення конструювання для всебічного розвитку



Під дитячим конструюванням прийнято розуміти створення різних конструкцій і моделей з будівельного матеріалу і деталей конструкторів, виготовлення виробів з паперу, картону, різного природного (мох, гілки, гулі, камені та т.п.) і непридатної (картонні коробки, дерев'яні котушки, гумові шини, старі металеві речі й т.п.) матеріали. Виділяються два типу конструювання: технічне й художнє.

Конструювання є продуктивної діяльністю, відповідає інтересам й потребам дошкільнят.

У конструюванні виділяються два взаємозалежних етапа:

- створення задуму;

- виконання задуму.

Конструювання – це продуктивна діяльність, в процесі якої створюються різноманітні іграшки з різних матеріалів або споруди з будівельних матеріалів та конструкторів.[2]
Конструювання має загальне із образотворчою діяльністю, бо створюючи будь – яку конструкцію, слід обмірковувати задум, виконати ескіз у вигляді малюнка на папері, вирішувати оформлення предмета не лише у відношенні форми, додаткових деталей, але й кольору. Конструювання з різних матеріалів більш ніж малювання, ліплення та аплікація пов’язано з грою. Гра дуже часто супроводжує процес конструювання, а зроблені вироби діти завжди використовують в іграх.

Всі розглянуті види образотворчої діяльності тісно пов’язані між собою. Цей зв’язок відбувається перш за все крізь зміст робіт. Деякі теми є спільними для всіх видів – зображення будинків, транспорту, тварин тощо. Зв’язок між різними видами образотворчої діяльності здійснюється шляхом послідовного оволодіння формоутворюючими рухами в роботі з різними матеріалами.

Конструювання розвиває уміння бачити предмет, розуміти його призначення, властивості деталей.

Види конструювання в дитячому садку.

Залежно від використовуваних матеріалів для конструювання, визначається його вид. Найбільш популярні:
З будівельних матеріалів. Найпростіший вид конструювання, який доступний самим маленьким. За допомогою різних фігур геометричної форми (куб, призма, циліндр і т. д.) шикуються найбільш прості споруди - вежі, будиночки. У міру набуття досвіду, конструкції можуть поступово ускладнюватися додаванням нових елементів.

 

З застосуванням спеціальних конструкторів. Вони можуть бути дерев'яні, металеві, пластмасові, але обов'язково містять кріплення на гвинтах. Це розширює можливості, дозволяючи створювати рухомі іграшки (екскаватор, підйомний кран і т. д.)

 

З паперу (глянсовою, щільною, картону та ін). Даний тип конструювання вимагає певних навичок. Дитина повинна вміти самостійно клеїти і володіти ножицями.

 

З природних матеріалів (насіння, жолуді , шишки , гілки тощо). Як правило, при роботі з природними матеріалами використовуються пластилін, клей, картон та інші додаткові предмети. Даний тип конструювання в дитячому садку допомагає сформувати у малюка художнє і естетичне сприйняття. Вчить бачити красу в малому навколишнього світу.

Для малюка заняття конструюванням в дитячому саду - це не просто виконання поставленого завдання, а цікава і захоплююча гра. Адже дитині хочеться побудувати будиночок або вежу з кубиків не просто так. А для того, щоб там жила улюблена лялечка чи лисеня. Якщо правильно підійти до знайомства і навчання дитини, основним принципам конструкторської роботи, - малюк отримає багато користі.

 

Завдання і зміст навчання конструювання з будівельного матеріалу та спеціальних конструкторів в різних вікових групах.

Конструювання - один з видів образотворчої діяльності дошкільників.

Під дитячим конструюванням прийнято розуміти створення різних конструкцій та моделей з будівельного матеріалу і деталей конструкторів, виготовлення виробів з паперу, картону, різного природного (мох, гілки, шишки, камені і т.п.) і непридатної (картонні коробки, дерев'яні котушки, гумові шини, старі металеві речі тощо) матеріали. Виділяються два типи конструювання: технічне і художнє.

Конструювання з будівельного матеріалу - цей вид виявився найбільш вивченим, і в результаті всі розглянуті раніше форми навчання конструювання були розроблені щодо конструювання з будівельного матеріалу.

Конструювання з деталей конструкторів, що мають різні способи кріплення (пази, штифти, гайки, шпильки і т.д.), так само, як і конструювання з будівельного матеріалу, скоріше можна віднести до технічного типу конструювання.

Основна мета конструювання - актуалізація та закріплення знань і умінь, а також переключення дітей на нову тематику.

Змістом ігор з будівельним матеріалом є творення, відтворення навколишньої дійсності за допомогою різних матеріалів у процесі технічної творчості.


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 209; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!