Визначте значення образотворчої діяльності для фізичного розвитку дітей дошкільного віку.



У процесі образотворчої діяльності поєднується розумова і фізична активність. Для створення малюнка, ліплення, аплікації необхідно докласти певні фізичні зусилля, здійснити трудові дії, оволодіти певними вміннями. Образотворча діяльність дошкільників вчить їх долати труднощі, опановувати трудовими навичками.

Спочатку у дітей виникає інтерес до руху олівця або пензля, до слідів залишають ними на папері; поступово з'являються нові мотиви творчості -бажання отримати результат, створити певне зображення.

Дошкільнята опановують багатьма практичними навичками, які пізніше будуть потрібні для виконання найрізноманітніших робіт, набувають ручну вмілість, яка дозволить їм почувати себе самостійними.

Освоєння трудових умінь і навичок пов'язане з розвитком таких вольових якостей особистості, як увага, завзятість, витримка. У дітей виховуються вміння працювати, домагатися бажаного результату. Формуванню працьовитості, навичок самообслуговування сприяє участь хлопців у підготовці до занять та прибирання робочих місць. Таким чином, у процесі образотворчої діяльності здійснюється фізичний розвиток дошкільників.

Скласти конспект заняття з аплікації в старшій групі.

Тема: «Снігурі на гілках»

Програмовий зміст: вчити дітей передавати в аплікації образ снігура, особливості форми голови і тулуба, хвоста (вырезывая по частинах з кольорового паперу), дотримуючись відносну величину. Передавати забарвлення снігура. Вчити красиво розташовувати зображення на аркуші. Закріплювати вміння брати участь у колективній роботі, знаходити місце своєму зображенню в загальній композиції. Розвивати естетичне сприйняття.

Освітні: продовжувати вчити дітей акуратно наклеювати деталі, користуватися клеєм і пензликом; закріплювати назви геометричних фігур; Виховні: Виховувати дбайливе ставлення до птахів, любов до живої природи і бажання піклуватися про птахів; акуратність та уважність.

Розвиваючі: розвивати у дітей творчі здібності, почуття прекрасного, вміння розуміти і цінувати красу і багатство навколишнього світу.
Матеріали до заняття: великий аркуш паперу світлого тону з намальованим деревом з широко розходяться гілками, кольоровий папір, ножиці, клей, : ілюстрації із зображенням зимових пейзажів, снігурів. Зразок, виконаний вихователем.

Хід заняття

1.Вступна частина
- Скажіть, діти, яка зараз пора року?
- А яких птахів взимку на вулиці ми можемо побачити?
- Як одним словом можна назвати птахів, які залишилися зимувати з нами?
- Молодці! А тепер вгадайте загадки. Розгадавши їх, ви дізнаєтеся, кого ми сьогодні будемо майструвати.
Красногрудый, чернокрылый,
Любить зернятка клювати.
З першим снігом на горобині
Він з'явиться знову.
Взимку на гілках яблука!
Скоріше їх збери!
І раптом злетіли яблука,
Адже це...(Снігурі)
-Молодці! Знайомтеся - це снігур. Показ ілюстрацій. Снігур отримав свою назву за те, що він прилітає до нас разом зі снігом, і живе всю зиму. Снігур - красива, спокійна птах. Подивіться уважно, і запам'ятайте, як він виглядає. Верхня частина голови, крила і хвіст у нього чорні. А грудка, черевце і щоки червоні. Дзьоб у снігура короткий, товстий.
2. Фізкультхвилинка «Снігурі»
Ось на гілках подивися, (Руками ляскають себе по боках)
В червоних майках снігурі.( Показують грудки)
Розпустила пір'ячко,( Руки злегка в сторони, )
Гріються на сонечку.( Ворушать пальчиками)
Головою крутять, крутять, (Повороти головою вправо, вліво)
Полетіти вони хочуть. (Біжать по колу, змахуючи руками)
Кыш! Кыш! Полетіли!

 

Основна частина

Уточнення послідовності і прийомів виконання роботи.

Продуктивная діяльність дітей.

Складання колективної роботи.
Заключначастина
- Як називається цей птах? (Снігур)
- Назви, що є у птаха? (Тулуб, крила, голова)
- Якого кольору пір'я у снігура? (Червоні і чорні)

Проаналізуйте роль образотворчої діяльності в естетичному вихованні дошкільників.

Основне значення образотворчої діяльності полягає в тому, що вона є засобом естетичного виховання.

У процесі образотворчої діяльності створюються сприятливі умови для розвитку естетичного сприйняття та емоцій, які поступово переходять в естетичні почуття, що сприяють формуванню естетичного відношення до дійсності.

Безпосереднє естетичне почуття, яке виникає при сприйнятті гарного предмета, включає різні складові елементи: відчуття кольору, відчуття пропорції, відчуття форми, почуття ритму.

Для естетичного виховання дітей і для розвитку їх образотворчих здібностей велике значення має знайомство з творами образотворчого мистецтва.Яскравість, виразність образів у картинках, скульптурі, архітектурі та творах прикладного мистецтва викликають естетичні переживання, допомагають глибше і повніше сприймати явища життя і знаходити образні висловлювання своїх вражень у малюнку, ліпленні, аплікації. Поступово у дітей розвивається художній смак. . У малюнках, ліпленні, аплікації діти передають свої враження про навколишній і висловлюють своє ставлення до нього. Навчання повинно бути спрямоване на те, щоб навчити дітей художньої діяльності, виразному зображенню предметів і явищ, а не просто передачу предметів і явищ. Колективні перегляди робіт привчають дітей бути уважними до малюнка, ліплення товаришів, справедливо і доброзичливо їх оцінювати, радіти не тільки своєю, а й загальної удачі. Вихователь пропонує дітям такий зміст для малюнка, ліплення, аплікації, яке викликало б необхідність згадувати, придумувати, уявляти. Дуже важливо, щоб воно було цікаво для дитини, хвилювало його.Чітко зображена форма викликає у дитини задоволення, позитивні емоції. Естетичні емоції викликає і вдала композиція роботи.

Зображення предметів і явищ дійсності дітьми є разом з тим і відображенням їх відносин до цих предметів: діти відзначають, ніж вони красиві, що в них цікавого, чим хороші, корисні, чим викликають до себе симпатію, радість чи осуд і т. д.

Не тільки інтерес до змісту малюнка, ліплення, аплікації спонукає дітей виконувати їх краще, прагнути до досягнення виразності образу - велике значення має виховання у них прагнення зробити роботу зрозумілою та цікавою для інших. Вже на четвертому році життя діти прагнуть одержати оцінку своїх малюнків та інших робіт, вони відчувають задоволення від того, що їх ліплення, малюнок сподобалися, що діти висловили своє схвалення, відзначили їх роботи. Позитивна оцінка роботи повинна даватися по заслугах, тобто за дійсно досягнуте гарна якість, виразність, красу. Звичайно, це висока якість буде відповідати можливостям дітей даного віку.

 


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 194; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!