Великого значення, письменник надавав дитячій книзі.



 

Толстой вивчав, як дитина сприймає книжку, як книжка впливає на неї. Він спочатку читав з дітьми фольклорні твори, потім маленькі оповідання, які сам писав. Взагалі, перш ніж видати твір для дітей, Л. Толстой перевіряв, як сприймають вони його. На прохання письменника діти пере­казували твір і доповнювали.

Толстой, звертаючись до літераторів, говорив, що дітям не слід придумувати якихось особливих тем: дитину цікавить все. Головне, щоб у творі був реалістичний показ життя, щи­ рість почуттів автора.

Великого значення надавав письменник не тільки змістові дитячих творів, а й їх формі. Він працював над кожним сло­вом своїх оповідань, прагнучи домогтися простоти, виразності і краси його. Л. Тол­стой згадував, що для дітей він написав у 20 разів більше, ніж видав.

Письменник виховував у своїх читачів художній смак, високі моральні якості. Хоч у жодному з його творів є розумна мораль.

Сам письменник створив для дітей «Азбуку» і чотири «Російські книги для читання». «Азбука», над якою він пра­цював 14 років, вийшла в світ у 1872 р".'' Л.Толстой вважав, що по ній будуть вчитися два покоління усіх російських ді­тей — від царських до мужицьких — і що перші поетичні вра­ження дістануть з неї.

Письменник говорив, що тепер він, написавши «Азбуку», може спокійно вмерти.

У 1875 р. Толстой видає «Нову азбуку», по якій і вчилися діти Росії. Вона витримала 28 видань, останнє видання її було у 1910 р. — 100 000 екземплярів .

Поряд з художніми творами різних жанрів (байка, казка, оповідання, повість) Л. Толстой пише для дітей і наукові нариси.

Письменник враховує вікові особливості дітей, їхній роз­виток. Перша книга починається з коротеньких (в декілька рядків) оповідань. Але найменше з них дає дітям практичні поради, корисні знання, вчить, як треба поводити себе.

. Толстого вражала народна мудрість. Для «Азбуки» письменник створив багато оповідань, теми й образи яких близькі дітям. Він змальовував у них селян­ський побут, горе й радощі селян і їх дітей, засуджував лінь, заздрість, жадібність, зрадництво і розповідав про розум, кмітливість, гуманізм простих людей.

Велику увагу він приділяв і змалюванню дитячих образів. Він добре знав внутрішній світ дитини і розкривав його також у своїх великих творах: «Дитинство», «Анна Ка реніна», «Війна і мир».

 В оповіданнях, що ввійшли до «Аз­буки»Дівчинка, і гриби». «Пожар», «Кицька», «Пилипок» та ін.), Толстой змальовує сміливих, винахідливих, допит­ливих, добрих селянських дітей

В оповіданнях, вміщених в «Азбуці», Толстой поступово ускладнює зміст, мову, стиль. Так, перші оповідання неве­личкі, складаються з декількох рядків, зміст їх простий.

«пилопок»-мальчик филип хотел в школу но его не пускали поскольку был мал, но когда он в нее прокрался то учитель разрешил ходить ему туда. Буквы он знал и молитву плохо.

«Акула»-2 мальчика с корабля пошли купатся в море, но тут акула. Артиллерист-отец одного мальчика стал кричать, но те были далеко и не слышали. тогда они выстрелили пушкой и убили акулу. мальчики были спасены.

«Прижок»-12-летний мальчик сын капитана корабля полез на верхушкумачты за обезянкой что забрала у него шляпу. Когда вышел отец он пригрозил пистолетом ему дабы тот спрыгнул в море и не разбился. Мальчик прыгнул и его выловили и спаслию

«кісточка»-мама купила слив а ваня не удержался и сьел одну. Тогда папа за обедом сказал что косточка отраблена от нее умерают. Ваня покраснел и побледнел и сказал что выкинул за окошко ее. Все засмеялись а он заплакал.

Про тварин

родился 9 сентября 1828 года в Тульской губернии (Россия) в семье, принадлежащей классу дворян. начальное образование в биографии Толстого было получено дома, В 1843 году он поступил на факультет восточных языков в Императорский Казанский университет. низкие оценки заставили его перейти на более легкий юридический факультет. Дальнейшие трудности в учебе привели к тому, что Толстой, в конце концов, покинул Императорский Казанский университет . старший брат Толстого, во время своего армейского отпуска приехал в гости ко Льву, и убедил брата пойти в армию в качестве юнкера на юг, в 1862 году, он женился на дочери врача по имени Софья Андреевна Берс.

Велику увагу письменник приділяв дітям. Відомо, що май­же півстоліття Толстой за­ймався педагогічною діяльністю.У 1849 р. в Ясній Поляні та ще в двадцять одному навколишньому селі він відкрив школи для дітей. У 1862 р. Толстой видавав журнал «Ясная Поляна», в якому друкувалися педагогічні статті, висвітлю­вався досвід яснополянської школи і вміщувалися твори для дитячого читання. +вийшло 12 книжок оповідань для дітей.

Л. Толстой мріяв відкрити «Університет в лаптях», який готував би вчителів для сільських шкіл.

Педагогічну творчість письменника можна розділити на два великі періоди:

- перший охоплює 50-70-і рр. ( створення Яснополянськой школи, видання журналу «Ясна поляна», складання навчальних посібників - «Азбуки» і «Нової азбуки»);

- другий - включає останні 30 років життя, коли кристалізується релігійно-етичне віровчення і робляться спроби його адаптації до освітніх процесів.

Особливою поетичністю відрізняються оповідання Л. Толстого про тварин («Лев і собачка», «корова» «орел» і ін.). Вони роблять найбільший виховний вплив на маленьких дітей. Письменник учить дітей дружбі й відданості на прикладах з життя тварин. Дія в оповіданнях повно драматизму, емоційності, образності

Незабутнє враження на дітей робить оповідання «Лев і собачка». Реалістичність картини смерті собачки й глибокий драматизм поводження лева відбилися в психологічно точному й лаконічному оповіданні: «„.він обійняв своїми лабетами мертву собачку й так лежав п'ять днів. На шостий день лев умер». У зообеллетристических оповіданнях Толстої знайомить дітей зі звичками тварин і птахів, олюднює їх, наділяє індивідуальними рисами характеру.

«Корова»- рассказ о важности животніх, как миша разбил стакан и выкинул в помои остатки, а большие куски закопал в навозе. Корова от этого здохла, а детей много 6. И бабушка пошла в наймы заработала на корову.

«Орел»-о том как орел принес рыбу кормить орлят но люди стали кидать в него камнем чтоб выронил рыбу. Они подобрали ее и ушли а уставшему орлу опять пришлось лететь за рыбой чтоб накормить пищащих орлят.


Дата добавления: 2019-07-17; просмотров: 196; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!