Грошова оцінка окремої земельної ділянки.



Грошова оцінка окремої земельної ділянки визначається як добуток грошової оцінки одного квадратного метра земель і її площі, яка встановлюється за матеріалами державного земельного кадастру (облікових даних) і визначається за формулою:Цз = Цн х Пз

де: Цз – грошова оцінка земельної ділянки (у гривнях)

Цн – грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки (у гривнях)

Пз – площа земельної ділянки (у кв. м.)

Наприклад: площа ділянки земель громадської забудови в с. Коршів, що знаходяться в кварталі №101, складає 400м2; ціна 1 м2 цих земель в даному кварталі становить 23,89 грн. (додаток 2), тоді:

Цз = 400 х 23,89 = 9556 грн.

Грошова оцінка земель окремих громадян виконується в такій послідовності: по земельно-облікових матеріалах сільської ради визначається площа земель у власності чи користуванні громадян:        під забудовою – 0,0300 га

ріллі                – 0,6684 га

саду                – 0,0211 га

Громадянин проживає в кварталі №97, вулиця має тверде покриття і згідно з додатком 11 встановлюємо, що грошова оцінка 1м2 житлової забудови складає 10,19 грн.

Грошова оцінка землі житлової забудови становить 300м2 х 29,83 грн. = 8949,00 грн.

Грошова оцінка земель 1м2 або гектара с/г угідь, встановлюється по шкалі грошової оцінки земель (таблиця 11), назва агровиробничих груп ґрунтів визначається на плані ґрунтового покриву села. Земельна ділянка має 176л - дернові глибокі глеюваті легкоглинисті ґрунти, тому згідно з шкалою грошової оцінки визначаємо вартість угідь:

Рілля – 14282 грн. х 0,6684 = 9546,08 грн.

Сад – 4694 грн. х 0,0211 = 99,04 грн.

Грошова оцінка земель громадянина складає

8949,00 грн. + 9546,08 грн. + 99,04 грн. = 18594,04 грн.

4. ОСНОВНІ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

Показник Одиниця виміру Значення
Назва села   с. Коршів,
Рік виконання оцінки

2014

Чисельність населення на 1 січня року виконання оцінки осіб 2364
Площа населеного пункту га 786,2871
У тому числі забудована територія, що приймається до розрахунку середньої (базової) вартості га 90,6383
Витрати на освоєння та облаштування території грн. на м2 11275025,94
Середня (базова) вартість грн. на м2 24,88
Найбільше значення КМ2   1,08
Найменше значення КМ2   0,81

 

4.1 ОСНОВНІ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

Показник Одиниця виміру Значення
Назва села   с. Ліски
Рік виконання оцінки

2014

Чисельність населення на 1 січня року виконання оцінки осіб 900
Площа населеного пункту га 319,3
У тому числі забудована територія, що приймається до розрахунку середньої (базової) вартості га 32,793
Витрати на освоєння та облаштування території грн. на м2 3748441,60
Середня (базова) вартість грн. на м2 22,86
Найбільше значення КМ2   1,02
Найменше значення КМ2   0,88

 

4.2 ОСНОВНІ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

Показник Одиниця виміру Значення
Назва села   с. Казанів
Рік виконання оцінки

2014

Чисельність населення на 1 січня року виконання оцінки осіб 1050
Площа населеного пункту га 391,8
У тому числі забудована територія, що приймається до розрахунку середньої (базової) вартості га 49,3544
Витрати на освоєння та облаштування території грн. на м2 5774075,2
Середня (базова) вартість грн. на м2 23,40
Найбільше значення КМ2   1,03
Найменше значення КМ2   0,91

РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ І БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБІТ

Загальні положення. Охорона праці – це система законодавчих актів, соціально-економічних, організаційних, технічних, гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів i зacoбів, які спрямовані на створення безпечних умов, збереження здоров'я i працездатності людини в процесі праці.

Однією з умов росту продуктивності праці та економічної ефективності виробництва є покращення умов праці. Ця проблема безпосередньо пов'язана з санітарно-побутовим та методичним обслуговуванням працівників, організацією відпочинку, харчуванням та іншим.

На сучасному етапі розвитку України, як суверенної держави, виробничий травматизм захворювань завдають великих збитків виробництву. Умовою запобігання виробничого травматизму та аварій є розробка на виробництві соціальних заходів. Ці заходи базуються на аналізі стану охорони праці, що характеризується наявністю на робочих місцях небезпечних виробничих факторів, умов праці при яких вони діють на людей, а також можливими небезпечними діями самих працівників у конкретних умовах виробництва.

Вивчення основ охорони правці, а також підготовка та підвищення кваліфікації спеціалістів з охорони правці з урахуванням особливостей виробництва відповідних об'єктів економіки забезпечуються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі освіти та науки в усіх навчальних закладах за програмами, погодженими із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці.

Кpiм того, охорона праці може розглядатися як науково обґрунтована соціально-технічна галузь досліджень, що вивчає теоретичні i практичні питання безпеки праці, запобігання виробничого травматизму, професійних захворювань i отруєнь, аварій, пожеж на виробництві.

Основним законом, що гарантує право громадян на безпечні та нешкідливі умови праці, є Конституція України [1]. У Конституції проголошено, що громадяни України мають право на працю, яку вони вільно обирають, або на яку погоджуються.

Роботодавець зобов'язаний забезпечити нешкідливі умови праці відповідно до вимог безпеки і гігієни праці.

Держава створює умови для повної зайнятості працездатного населення, рівні можливості для громадян у виборі професії та роду трудової діяльності, здійснює програми професійно-технічного навчання, підготовки та перепідготовки робітників.

Реалізація цих прав здійснюється через виконання вимог, викладених у законодавчих актах щодо охорони праці, а саме:

- Кодексі законів про працю;

- Законі «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»;

- Законі «Про охорону праці»;

- Законі «Про пожежну безпеку»;

- Законі «Про охорону здоров'я»;

- Законі «Про охорону навколишнього природного середовища»;

- Законі «Про колективні договори і угоди»;

- Законі «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»;

- Законі «Про поводження з радіоактивними відходами»;

- Законі «Про дорожній рух».

Закон України «Про охорону праці» – це самостійна гілка в законодавстві України про працю. Закон визначає основні положення конституційного права громадян на охорону життя і здоров'я в процесі трудової діяльності, регулює відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці, а також встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні [3].

Дія закону поширюється на всі підприємства, установи і організації незалежно від форми власності та видів діяльності, фізичних осіб, які, відповідно до законодавства, використовують найману працю, та на всіх громадян, які працюють за наймом.

При роботі біля автомобільних доріг необхідно уникати тривалого перебування на проїздній частині. Точки стояння приладів необхідно розташовувати по можливості на узбіччях, ділянка робіт з кожного боку на відстані 120-180 м огороджується попереджувальним знаком “інші безпеки” а на місці роботи безпосередньо ставлять огорожі червоного кольору. Забороняється виконувати роботи при сильному вітрі, тумані, дощі та при наближенні грози.

До роботи з світловіддалемірами, а також іншому обладнанні допускаються особи, що пройшли спеціальну підготовку. Потрібно дотримуватися обережності при роботі із світловіддалемірами у вологу погоду, надійно захищати від вологи електричні вузли та блоки приладу.

Додаткові умови охорони праці і техніки безпеки в цехах підприємств диктуються складом роботи кожного цеху, але вони бувають різні тому треба розглядати питання охорони праці за важливими видами камеральних робіт.

При роботі в замкнених приміщеннях необхідно створювати умови для нормальної адаптації зору. Затемнені приміщення необхідно відокремлювати від освітлених спеціальним тамбуром. В усіх затемнених приміщеннях під ногами працівників не повинно бути ніяких предметів та матеріалів.

Камеральні роботи при геодезичних спостереженнях включають обробку матеріалів по планово - висотному обґрунтуванні території, обчислення координат і висот точок, складання схем, графіків, таблиць. Попередня обробка результатів та обчислення виконується за допомогою комп’ютерного програмного забезпечення. При роботі з комп’ютером слід дотримуватися правил безпеки які вказані в документації комп’ютера.

Робочі місця для працюючих з дисплеями необхідно розташовувати таким чином, щоб до поля зору працюючого не потрапляли вікна та освітлювальні прилади. Відео термінали повинні встановлюватися під кутом 90 – 105 градусів до вікон та на відстані, не меншій 2,5 – 3 м від стіни з вікнами.

До поля зору працюючого з дисплеєм не повинні потрапляти поверхні, які мають властивість віддзеркалювання. Покриття столів повинне бути матовим з коефіцієнтом 0,25 – 0,4.

Для освітлення приміщень з ПК необхідно використовувати люмінесцентні світильники. Освітленість робочих місць у горизонтальній площині на висоті 0,8 м від підлоги повинна бути не менше 400 лк. Вертикальна освітленість у площині екрану не більше 300 лк.

Вхід і вихід в приміщенні має бути безпечним, вільним при пересуванні і забезпечувати пропускну спроможність в аварійних ситуаціях. Розміщення обладнання повинно забезпечувати сприятливі і безпечні умови праці.

Камеральні роботи, що передбачені даним проектом належать до класу середньої точності, категорія робіт – легка. Приміщення має відповідати нормативним метеорологічним умовам виробничого середовища: температура повинна бути 21-250С,відносна вологість 40-60 %.

Для створення нормальних умов у приміщеннях для робіт середньої точності неохідно, щоб штучне освітлення становило 300 лк, природне КЕО-15 (згідно СНІП 11-4-79), використовується природна вентиляція.

3 метою організації та контролю poбіт на підприємстві є посада інженера по охороні праці, або відповідальний працівник з oxopoни праці, на якого покладаються обов'язки згідно наказу начальника підприємства, щорічно складаються комплексні плани по організації служби охорони праці. Головне в організації охорони праці це своєчасне проведення iнcтpyктaжiв: вступного первинного, повторного (через 6 місяців), позапланового та планового.

Заземлені конструкції, що знаходяться в приміщеннях, де розміщені робочі місця (батареї опалення, водопровідні труби, кабелі із заземленим відкритим екраном), мають бути надійно захищені діелектричними щитками або сітками з метою недопущення потрапляння працівника під напругу. Приміщення, де розміщені робочі місця, мають бути оснащені системою автоматичної пожежної сигналізації і вогнегасниками відповідно до вимог чинного законодавства України. Проходи до засобів пожежогасіння мають бути вільними.

У приміщеннях, в яких розташовані робочі місця, слід щоденно робити вологе прибирання. Крім того, ці приміщення мають бути оснащені аптечками першої медичної допомоги, а при них мають бути обладнані побутові приміщення для відпочинку під час роботи, кімната психологічного розвантаження.

Для створення відповідних умов необхідно усунути шкідливий вплив на організм людей різних, виробничих факторів. Для захисту від вібрації застосовують огороджуючі засоби, віброізоляцію, віброгасники.

Перед проведенням робіт працівники повинні пройти інструктаж, бути ознайомленими з видом робіт, а також мати спеціальну кваліфікацію.

Чинне законодавство передбачає систему гарантій щодо охорони здоров'я працівників на виробництві. Згідно зі ст. 43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні й здорові умови праці. Використання праці жінок і неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров'я роботах забороняється [1].

До системи нормативних актів, що забезпечують належні умови праці у сільськогосподарських та інших підприємствах АПК можна віднести також локальні нормативні акти, які приймаються органами управління сільськогосподарських підприємств. Серед цих актів можна назвати такі:

1. Положення про систему управління охороною праці на підприємстві.

2. Положення про службу охорони праці підприємства.

3. Положення про навчання, інструктаж і перевірку знань працівників з питань охорони праці.

4. Наказ про порядок атестації робочих місць щодо їх відповідності нормативним актам про охорону праці.

5. Інструкції з охорони праці для працюючих за професіями і видами робіт.

6. Наказ про організацію видачі безкоштовно молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам підприємства, зайнятим на роботах з шкідливими умовами.

7. Наказ про порядок забезпечення працівників підприємства спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, організацію належного зберігання та утримання цих засобів.

8. Статут.

9. Пам’ятки та інші посібники по техніці безпеки і виробничій санітарії тощо.

У колективному договорі (угоді, трудовому договорі) сторони передбачають забезпечення працівникам соціальних гарантій у галузі охорони праці на рівні, не нижчому за передбачений законодавством, їх обов’язки, а також комплексні заходи щодо досяг­нення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійним захворюванням і аваріям.

Однією з основних складових системи управління охороною праці є контроль за охороною праці, і від того, наскільки він чітко виконується, залежить стан охорони праці на підприємстві. Зміст функції контролю полягає у перевірці стану умов праці, виявленні відхилень від вимог законодавства про працю, від стандартів безпеки праці, правил і норм охорони праці, рішень директивних органів, а також у перевірці виконання службами й підрозділами своїх обов’язків у сфері охорони праці.

Аналіз стану охорони праці на підприємстві виконується з метою виявлення причин і факторів незадовільного стану безпеки виробництва, які найбільше впливають на результати діяльності підприємства й на визначення заходів щодо поліпшення умов та охорони праці.

Оснащеність сільського господарства технікою, електрифікація, механізація, а також хімізація виробництва докорінно змінила умови і характер праці на селі, разом з тим ставляться підвищенні вимоги до організації безпеки праці на виробництві.

В усіх сільськогосподарських підприємствах існують деякі труднощі роботи членів господарства, інколи доводиться працювати в умовах, що не відповідають нормам виробничої санітарії, а це негативно впливає на безпеку працюючих, на продуктивність їх праці.

Умови праці на виробництві диференціюються залежно від фактично визначених рівнів факторів виробничого середовища порівняно із санітарними нормами, правилами, гігієнічними нормативами, а також з урахуванням можливого шкідливого впливу їх на стан здоров’я працюючих.

Під надзвичайною ситуацією розуміють порушення нормальних умов життя і діяльності людей, об'єктів або територій унаслідок аварій, катастроф, стихійних лих або інших чинників, що спричинили або можуть спричинити загибель людей та значні матеріальні втрати.За масштабами надзвичайні ситуації поділяють на:

- загальнодержавного рівня;

- регіонального рівня;

- місцевого рівня;

- об'єктового рівня.

Залежно від причин виникнення, фізичної сутності та впливу на навколишнє середовище надзвичайні ситуації бувають природного, техногенного, соціально-політичного та воєнного характеру.

На території України джерелами таких надзвичайних ситуацій переважно бувають стихійні лиха, порушення технологічних процесів, вихід їх з під контролю людей тощо.

Це вимагає від владних структур усіх рівнів розробки та здійснення широкого комплексу заходів щодо реалізації державної політики у сфері забезпечення безпеки і захисту населення.

 

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ


Дата добавления: 2018-10-25; просмотров: 251; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!